Судове рішення #1163104
Справа №2-915 2007рік

Справа №2-915 2007рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 квітня 2007 року. Першотравневий районний суд м.Чернівці в складі: головуючого судді Іщенка І.В., при секретарі Заяць В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Чернівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про виділ частки із майна, що є у спільній сумісній власності,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з заявою про визначення частки квартири, яка перебуває у спільній сумісній власності. Вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати - ОСОБА_3, яка з 1984 року по день смерті проживала в АДРЕСА_1. Вона разом з матерю та чоловіком ОСОБА_2 проживала за вищевказаною адресою з 1984року по 1994 рік. В 1993 році її сім'я вирішила використати право на приватизацію житла і 14 липня 1993 року Управління по комунальній власності Чернівецького міськвиконкому видало нам свідоцтво про право власності на житло, в якому зазначено, що ОСОБА_2, ОСОБА_1 та ОСОБА_3 належить на праві спільної сумісної власності АДРЕСА_1

Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина у вигляді частки вищевказаної квартири, я є єдиним спадкоємцем її частки, але отримати свідоцтво про право на спадщину за законом не можу, тому що розмір частки не визначений.

Відповідно до ст.370 ЦК України співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності. У разі виділу із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними.

Оскільки свідоцтво про право власності на АДРЕСА_1 м.Чернівці видано на трьох (покійну ОСОБА_3., її та її чоловіка - ОСОБА_2), то частки кожного з нас є рівними та дорівнюють 1/3. Просила виділити частки та припинити право сумісної власності.

При проведенні попереднього судового засідання позивачка позов підтримала повністю, відповідач ОСОБА_2 позов визнали повністю та не заперечував проти визначення частки в даній квартирі.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивачки - ОСОБА_3, яка з 1984 року по день смерті проживала в АДРЕСА_1. Вона разом з матерю та чоловіком ОСОБА_2 проживала за вищевказаною адресою з 1984року по 1994 рік. В 1993 році її сім'я вирішила використати право на приватизацію житла і 14 липня 1993 року Управління по комунальній власності Чернівецького міськвиконкому видало нам свідоцтво про право власності на житло, в якому зазначено, що ОСОБА_2, ОСОБА_1 та ОСОБА_3 належить на праві спільної сумісної власності АДРЕСА_1

Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина у вигляді частки вищевказаної квартири, я є єдиним спадкоємцем її частки, але отримати свідоцтво про право на спадщину за законом не можу, тому що розмір частки не визначений.

Відповідно до ст.370 ЦК України співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності. У разі виділу із майна, що є у спільній сумісній

 

2

власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними.

Оскільки свідоцтво про право власності на АДРЕСА_1 м.Чернівці видано на трьох (покійну ОСОБА_3., її та її чоловіка - ОСОБА_2), то частки кожного з нас є рівними та дорівнюють 1/3.

Відповідно до ст. 370 ЦК України співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності.

Відповідно до ст..357 ЦК України у разі виділу частки із майна , що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними.

Заслухавши позивача, відповідача, дослідивши письмові докази, які були у справі, суд вважає, що позов обгрунтований. На підставі ч.4 ст.130 та ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Дане визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, інтереси, свободи інших осіб.

Керуючись ст.ст.357, 364, 368, 370 ЦК України, ст.ст. 209,212-215,218 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити. Визначити, що частки ОСОБА_1, ОСОБА_2та ОСОБА_3в праві приватної спільної сумісної власності на квартиру під АДРЕСА_1є рівними і складають по 1/3 частки квартири.

Право спільної сумісної власності зазначених осіб наАДРЕСА_1 припинити.

На рішення  суду  може  бути  подана    апеляційна    скарга до    апеляційного  суду Чернівецької  області  через  Першотравневий  районний суд  м. Чернівці.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація