- Правопорушник: Антонюк Ганна Іванівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 127/10725/24
Провадження № 3/127/2951/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"06" травня 2024 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Шлапак Д.О., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань НПУ про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки Вінницької області Ямпільського району с. Підлісівка, громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , працюючої головним спеціалістом служби кадастру Департаменту архітектури та містобудування, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького міського суду Вінницької області з Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту Стратегічних розслідувань НПУ надійшли матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 перебуваючи на посаді головного спеціаліста служби кадастру Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради, будучи згідно пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 27 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 02.02.2024 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік
Так, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста служби кадастру Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради, згідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом декларування та зобов`язана подавати декларації відповідно до цього Закону. Так, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, або абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Тобто у ОСОБА_1 , виник обов`язок подати щорічну декларант за 2021 рік до 31.01.2024, однак за даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 , лише 02.02.2024 о 14:08 год. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування особи за 2021 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Окрім того, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді головного спеціаліста служби кадастру Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради, будучи згідно пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 27 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 02.02.2024 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік.
Так, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста служби кадастру Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради, згідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом декларування та зобов`язана подавати декларації відповідно до цього Закону. Так, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, або абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Тобто у ОСОБА_1 , виник обов`язок подати щорічну декларант за 2022 рік до 31.01.2024, однак за даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 , лише 02.02.2024 о 15:08 год. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування особи за 2022 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 провину у вчиненні правопорушення визнала. Порушення допустила не умисно. У вчиненому щиро розкаюється, запевняє, що більше такого не повториться.
Прокурор в судовому засіданні просив притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї стягнення в межах санкції статті.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, врахувавши думку прокурора та дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП доведена та повністю підтверджується матеріалами справи, з огляду на таке.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
З матеріалів справи слідує, що згідно попередження про спеціальні обмеження, встановлені Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про державну службу» та «Про запобігання корупції», щодо прийняття на службу в органах місцевого самоврядування ОСОБА_2 як головному спеціалісту сектору моніторингу земельного кадастру були доведення обмеження згідно тексту за що остання зобов`язалась їх виконувати про що зазначила власним підписом 28.04.2015.
Згідно розпорядження міського голови № 324-р від 12.11.2015 «Про зміну прізвища» внесено запис в усі облікові та кадрові документи головного спеціаліста сектору моніторингу земельного кадастру відділу містобудівного кадастру служби кадастрів департаменту архітектури, містобудування та кадастру міської ради ОСОБА_2 про зміну прізвища ОСОБА_3 на ОСОБА_4 , в зв`язку з укладенням шлюбу на підставі: заяви, копії свідоцтва про шлюб та копії паспорту.
Відповідно до розпорядження № 1081-0 від 12.12.2016 Вінницької міської ради, ОСОБА_1 призначено в порядку переведення з 15.12.2016 на посаду головного спеціаліста служби містобудівного кадастру департаменту архітектури та містобудування міської ради.
Згідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , є суб`єктом декларування та зобов`язана подавати декларації відповідно до цього Закону.
З протоколів про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста служби кадастру Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради (11 ранг посадової особи місцевого самоврядування 6 категорії посад), являючись згідно пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону), суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 27 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 02.02.2024 подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021, 2022 роки.
Згідно п. 27 Прикінцевих положень ЗУ «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб`єкти декларування, зазначені у частинах сьомій чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції надає рекомендаційні роз`яснення, методичну та консультаційну допомогу, зокрема, щодо застосування положень Закону та прийнятих на його виконання нормативно-правових актів.
З метою реалізації цього повноваження та на виконання п. 3 розділу II Закону України від 20.09.2023 № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» Національне агентство підготувало Роз`яснення від 13.11.2023 № 4.
Так, дані роз`яснення надані для забезпечення однакового застосування положень Закону стосовно заходів фінансового контролю, мають рекомендаційний характер, не містять правових норм і відображають правозастосовну практику.
НАЗК надає роз`яснення, щодо типів існування декларацій, коли слід їх подавати та який звітний період вони охоплюють. Таким чином, Законом передбачено три типи декларацій суб`єкта декларування, а саме: 1) щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, або абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року 2) декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону протягом 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов`язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності. 3) декларація кандидата на посаду - декларація, яка подається відповідно до ч. З ст. 45 Закону та охоплює звітний період з 01 січня до 31 грудня включно, що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено Окрім цього, пунктом 1-1 даного Роз`яснення, за загальним правилом потрібно до 31.01.2024 подати: 1) щорічні декларації (з будь-якою позначкою) за 2021-2022 звітні періоди; 2) декларацію при звільненні за 2022-2023 роки (якщо обов`язок подання декларації настав до 11.10.2023 включно); 3) декларацію кандидата на посаду за 2021 та 2022 звітні періоди (якщо кінцевий строк їх подання настав у період з 24.02.2022 по 11.10.2023 включно).
Тобто, у ОСОБА_1 , виник обов`язок подати щорічну декларацію за 2021, 2022 роки до 31.01.2024.
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у листі від 22.05.2017 № 223-943/0/4-17 зазначив, що вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 КУпАП, слід врахувати об`єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об`єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації. Конструктивною ознакою цього правопорушення є також несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин.
Згідно наданої інформації наданої з Вінницької міської ради ОСОБА_1 , були доведені вимоги фінансового контролю.
Тобто ОСОБА_1 була обізнана про необхідність, правила та порядок подання електронних документів як особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Об`єктивних причин щодо несвоєчасності подання та оприлюднення зазначених декларацій на офіційному веб - сайту Національного агентства з питань запобігання корупції судом не встановлено.
Згідно зі статтею 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Таким чином, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді головного спеціаліста служби кадастру Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради, будучи згідно пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 27 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 02.02.2024 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021, 2022 роки, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до частини першої статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З огляду на вищевикладене, враховуючи характер вчиненого порушення, особу правопорушника, ступінь її вини, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає, що ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною першою статті 172-6 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Згідно ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Окрім того, судовий збір у розмірі 605,60 грн. підлягає стягненню з ОСОБА_1 в дохід держави, оскільки відповідно до частини першої статті 40-1 КУпАП та пункту 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33,36, 40-1, 172-6, 221, 251, 252, 268, 276, 279, 283, 284 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп. на користь держави.
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одна тисяча шістдесят) грн. 00 коп. на користь держави.
На підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП, накласти на ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення у виді штрафу в розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одна тисяча шістдесят) грн. 00 коп. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до Вінницького апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя
- Номер: 3/127/2951/24
- Опис: Порушення вимог фінансового контролю
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 127/10725/24
- Суд: Вінницький міський суд Вінницької області
- Суддя: Шлапак Д.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.03.2024
- Дата етапу: 28.03.2024
- Номер: 3/127/2951/24
- Опис: Порушення вимог фінансового контролю
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 127/10725/24
- Суд: Вінницький міський суд Вінницької області
- Суддя: Шлапак Д.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.03.2024
- Дата етапу: 06.05.2024
- Номер: 3/127/2952/24
- Опис: Порушення вимог фінансового контролю
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 127/10725/24
- Суд: Вінницький міський суд Вінницької області
- Суддя: Шлапак Д.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.03.2024
- Дата етапу: 10.04.2024
- Номер: 3/127/2951/24
- Опис: Порушення вимог фінансового контролю
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 127/10725/24
- Суд: Вінницький міський суд Вінницької області
- Суддя: Шлапак Д.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.03.2024
- Дата етапу: 06.05.2024