Судове рішення #11646676

Справа № 22ц-5025/10                                        Головуючий у 1 інстанції – Федонюк С.Ю.

Категорія – 57                                                                                   Доповідач – Здрилюк О.І.

                     

                 АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                   УХВАЛА

                              про повернення апеляційної скарги

18 жовтня 2010 року                                                                                          

Суддя судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Волинської області Здрилюк О.І.,   вивчивши апеляційну скаргу відповідача – Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради на рішення Нововолинського міського суду від 07 вересня 2010 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради про зобов’язання провести перерахунок та виплату різниці в компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю,

                 ВСТАНОВИЛА:

          Рішенням Нововолинського міського суду від 07 вересня 2010 року позов в даній справі задоволено.

01 жовтня 2010 року відповідач подав апеляційну скаргу на це рішення, в якій просить його скасувати і прийняти нове рішення про відмову в позові.

 Рішенням Конституційного Суду України від 9 вересня 2010 року № 19-рп/2010 у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами“  положення пункту 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

           Визнані неконституційними положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18.02.2010 року та Цивільного процесуального кодексу України втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення, яке є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і оскарженню не підлягає.

Отже справи із соціальних правовідносин не підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства, а Апеляційний суд Волинської області не наділений повноваженнями перегляду судового рішення в порядку визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Згідно з ч.1 ст.184 КАС України судом апеляційної інстанції в адміністративних справах є апеляційний адміністративний суд, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться місцевий адміністративний суд (місцевий загальний суд як адміністративний суд чи окружний адміністративний суд), що ухвалив рішення.

Оскільки апеляційна скарга не підлягає розгляду в порядку визначеному ЦПК України, то її слід повернути відповідачу.

    Керуючись ст.ст.15, 297 ЦПК України, Рішенням Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року № 19-рп/2010,

                                            У Х В А Л И Л А :

    Апеляційну скаргу відповідача – Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради на рішення Нововолинського міського суду від 07 вересня 2010 року в даній справі повернути апелянту.

    Роз’яснити відповідачу його право на оскарження рішення суду першої інстанції до Львівського апеляційного адміністративного суду.

          Справу повернути до Нововолинського міського суду.

    Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з часу набрання законної сили.

                     

Суддя апеляційного суду                                                           Здрилюк О.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація