- обвинувачений: Малихов Ілля Русланович
- Захисник: Остапенко Світлана Юріївна
- потерпілий: Кошарний Володимир Степанович
- потерпілий: Майба Сергій Миколайович
- потерпілий: Молошний Микола Васильович
- потерпілий: Музика Степан Анатолійович
- потерпілий: Бака Олег Григорович
- потерпілий: Вітер Антон Юрійович
- потерпілий: Левун Степан Анатолійович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 629/2536/24
Номер провадження 1-кп/629/155/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.06.2024 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області у складі:
головуючого судді – ОСОБА_1 ,
за участю секретаря – ОСОБА_2 ,
прокурора – ОСОБА_3 ,
обвинуваченого – ОСОБА_4 ,
захисника обвинуваченого - ОСОБА_5 ,
законного представника
обвинуваченого - ОСОБА_6 ,
провівши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Лозова, підготовче судове засідання по кримінальному провадженню за №12015220380000803 від 13.04.2015 року, відносно ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.185 КК України, суд, -
ВСТАНОВИВ:
26 квітня 2024 року до Лозівського міськрайонного суду Харківської області надійшов затверджений обвинувальний акт по кримінальному провадженню за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.185 КК України.
В підготовчому судовому засіданні прокурор заявив клопотання про продовження ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, у зв`язку з тим, що спливає строк тримання під вартою, який був обраний на досудовому розслідувані строком до 19.06.2024, а ризики передбачені ст. 177 КПК України не змінились та продовжують існувати, а саме обвинувачений може переховуватися від органу досудового розслідування та суду, про що свідчить тяжкість покарання, яке загрожує ОСОБА_4 в разі визнання його винуватим у скоєнні кримінальних правопорушень, у вчиненні яких він обвинувачується, а також те, що ОСОБА_4 не має постійного місця роботи, що свідчить про відсутність міцних соціальних зв`язків; вчинити інше кримінальне правопорушення, зокрема, корисливе, оскільки ОСОБА_4 не має постійного місця роботи. Також зазначив, що застосування до останнього менш суворих запобіжних заходів, не пов`язаних з ізоляцією від суспільства, не буде достатнім для запобігання вищевказаним ризикам та не в змозі в повній мірі забезпечити належної процесуальної поведінки обвинуваченого і унеможливити настання ризиків, передбачених п.п. 1, 5 ч. 1 ст. І77 КПК України. Крім того 19.05.2023 заведено оперативно-розшукову справу № 8623062 щодо розшуку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Обвинувачений ОСОБА_4 та захисник заперечували проти задоволення клопотання прокурора та просили обрати більш м`який запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту посилаючись на те, що прокурором не доведені ризики, які викладені в клопотанні про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, яка є виключною мірою запобіжного заходу, а також вперше притягується до кримінальної відповідальності.
В підготовчому судовому засіданні учасники судового провадження проти призначення справи до судового розгляду не заперечували, клопотань не заявляли.
Заслухавши учасників кримінального провадження, вивчивши обвинувальний акт, суд вважає, що кримінальне провадження підлягає призначенню до судового розгляду з наступних підстав.
Угод про визнання винуватості чи про примирення у порядку ст.ст.468-475 КПК України до суду не надійшло. Підстав для закриття кримінального провадження не вбачається. Обвинувальний акт складено у відповідності до вимог кримінально-процесуального законодавства, при його затвердженні прокурором дотримані вимоги закону. Підстав для направлення обвинувального акту для визначення підсудності не встановлено, дане кримінальне провадження підсудне Лозівському міськрайонному суду Харківської області.
Таким чином, в наявності достатні підстави для призначення даного кримінального провадження до судового розгляду.
Вирішуючи питання про продовження запобіжного заходу, суд враховує вимоги ст. 29 Конституції України, ст. 9 Загальної Декларації прав людини, ст. 5 Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод і ст. 12 КПК України, за змістом яких обмеження права особи на свободу й особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках, за встановленою процедурою, а також той факт, що взяття під варту є найбільш суворим запобіжним заходом.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.
В силу ч. 3 ст. 315 КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити, продовжити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбачених розділом ІІ цього Кодексу.
Згідно зі змістом ст.ст. 131-132 КПК України, запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду. Згідно ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання покладених на обвинуваченого процесуальних обов`язків.
Як зазначено в ст.2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Отже, суспільний інтерес у сфері кримінального судочинства полягає в обов`язку суду забезпечити належний захист прав не лише обвинувачених, а також потерпілих, свідків, усталених суспільних відносин через заохочення правомірної поведінки їх учасників та вжиття передбачених законом запобіжних заходів для унеможливлення або ж мінімізації вчинення протиправних діянь.
Як вбачається з обвинувального акту ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні не тяжких злочинів, передбачених ч.2 ст.185 КК України, міра покарання за які передбачає позбавлення волі на строк до п`яти років, не працює, тобто не має сталих соціальних зв`язків, враховуючи встановлення існування ризиків, передбачених п.п.1, 5 ч.1 ст.177 КПК України: вірогідність переховування обвинуваченого від суду та можливість вчинення інших кримінальних правопорушень, а також оцінюючи сукупність обставин, а саме: тяжкість покарання, що загрожує йому у разі визнання винуватим у кримінальному правопорушеннях, у вчиненні яких обвинувачується, відсутність працевлаштування та самостійного забезпечення, відсутність заощаджень для забезпечення власних потреб, а також переховування від слідства, у зв`язку з чим для запобігання вказаним ризикам, суд приходить до висновку, що застосування до обвинуваченого більш м`яких запобіжних заходів буде недостатнім для запобігання ризикам, передбаченим ст.177 КПК України та не в змозі в повній мірі забезпечити належної процесуальної поведінки обвинуваченого і унеможливити настання ризиків, передбачених п.п.1,5 ч.1 ст.177 КПК України, а тому задовольняє клопотання прокурора, продовжує ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та зазначає, що тяжкість вчинення вказаного злочину викликає саме ту реакцію суспільства і наслідки, які виправдовують попереднє ув`язнення ОСОБА_4 , як виключну міру запобіжного заходу. Тому суд вважає, що підстави для зміни обвинуваченому запобіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт відсутні, у зв`язку з чим суд відмовляє у задоволені клопотання захисника.
Також, оскільки ОСОБА_4 на момент вчинення злочину був неповнолітнім, обставини передбачені ч.4 ст. 314-1 КПК України, відсутні, тому, суд вважає за необхідне доручити Черкаському районному відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області скласти досудову доповідь щодо обвинуваченого ОСОБА_4 , який згідно довідки, виданої старостою Козарівського старостинського округу №2 Бобрицької сільської ради Черкаської області №5 від 08.02.2024, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 без реєстрації.
Керуючись ст.ст.314-316КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Призначити кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.185 КК України, до судового розгляду у відкритому судовому засіданні в приміщенні Лозівського міськрайонного суду Харківської області на 27.06.2024 року о 16 год. 00 хв.
Розгляд кримінального провадження здійснювати суддею одноособово у відкритому судовому засіданні.
В судове засідання викликати учасників кримінального провадження.
Продовжити обвинуваченому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с.Катеринівка, Лозівського району, Харківської області, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в умовах Державної установи «Харківський слідчий ізолятор», на строк до 60 днів, а саме до 15 серпня 2024 року.
Визначити розмір застави в розмірі двадцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 60 560 (шістдесят тисяч п`ятсот шістдесят) гривень 00 коп., які необхідно внести до сплину терміну тримання під вартою на відповідний рахунок, а саме на UA208201720355299002000006674, ЄДРПОУ 26281249, банк отримувача ДКС України м. Київ, отримувач ТУ ДСА України у Харківській області.
При внесенні визначеної суми застави, ОСОБА_4 з-під варти звільнити.
У разі внесення застави покласти на ОСОБА_4 наступні обов`язки:
- прибувати до прокурора, чи суду за першою вимогою;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу прокурора або суду;
- повідомляти прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи.
В задоволенні клопотання захисника про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту - відмовити.
Доручити Черкаському районному відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області скласти та надати до суду досудову доповідь щодо обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 .
Копію ухвали направити Черкаському районному відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області для виконання.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвалу суду щодо надання досудової доповіді виконати в строк до 08.07.2024 року.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Лозівський міськрайонний суд Харківської області протягом 5 днів з дня її проголошення, а обвинуваченим у цей же строк з дня отримання копії ухвали.
Оскарження ухвали не перешкоджає її виконанню.
Суддя ОСОБА_7
- Номер: 1-кп/629/155/24
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 629/2536/24
- Суд: Лозівський міськрайонний суд Харківської області
- Суддя: Цендра Н.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.04.2024
- Дата етапу: 26.04.2024
- Номер: 1-кп/629/155/24
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 629/2536/24
- Суд: Лозівський міськрайонний суд Харківської області
- Суддя: Цендра Н.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.04.2024
- Дата етапу: 30.04.2024
- Номер: 1-кп/629/155/24
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 629/2536/24
- Суд: Лозівський міськрайонний суд Харківської області
- Суддя: Цендра Н.В.
- Результати справи: розглянуто з постановленням вироку
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.04.2024
- Дата етапу: 08.07.2024
- Номер: 1-кп/629/155/24
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 629/2536/24
- Суд: Лозівський міськрайонний суд Харківської області
- Суддя: Цендра Н.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.04.2024
- Дата етапу: 12.08.2024