Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1165324670

               

                                                Справа №705/2877/23

                                                        1-кп/705/594/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


20 червня 2024 року         Уманський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

головуючого – судді                         ОСОБА_1

при секретарі                                 ОСОБА_2

з участю прокурора                         ОСОБА_3

обвинуваченого                         ОСОБА_4

потерпілих                                 ОСОБА_5 , ОСОБА_6

представника потерпілих                 ОСОБА_7

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Умань в режимі відеоконференції кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.135, ч.3 ст.286-1 КК України,

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Уманського міськрайонного суду Черкаської області перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 135, ч. 3 ст. 286-1 КК України.

Відносно обвинуваченого ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, строк дії якого був продовжений судом на 60 днів і закінчується 06.07.2024 року.

Прокурор подав клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно обвинуваченого ОСОБА_4 .

У судовому засіданні прокурор підтримав подане клопотання, посилаючись на те, що з моменту обрання обвинуваченому запобіжного заходу ризики, передбачені ч.1 ст.177 КПК України, не зменшилися та продовжують існувати, в зв`язку з чим його належна процесуальна поведінка може бути забезпечена лише запобіжним заходом у вигляді тримання під вартою.

Потерпілі та представник потерпілих підтримали клопотання прокурора щодо необхідності продовження строку тримання обвинуваченого під вартою.

Захисник обвинуваченого в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву, в якій просив проводити судове засідання в його відсутність у зв`язку з неможливістю бути присутнім через перебування у відрядженні.

Обвинувачений ОСОБА_4 вважав за можливе провести судове засідання за відсутності захисника та заперечував проти продовження строку тримання під вартою та просив розглянути можливість зміни запобіжного заходу на менш суворий, зазначив, що не має наміру ухилятись від суду та чинити незаконний вплив на свідків, потерпілих та вчиняти інші злочини.

Заслухавши прокурора, позицію обвинуваченого, а також потерпілих та їх представника, дослідивши матеріали судової справи, суд дійшов такого висновку.

Відповідно до положень ч. ч. 1-3 ст.331 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати, обрати або продовжити запобіжний захід щодо обвинуваченого.

За наявності клопотань суд під час судового розгляду зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження запобіжного заходу до закінчення двомісячного строку з дня його застосування. За результатами розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців.

Відповідно до ч. 3 ст. 199 КПК України при продовженні строку тримання під вартою, суд повинен врахувати наявність обставин, які свідчать про те, що заявлений ризик не зменшився або з`явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під вартою, а також наявність обставин, які перешкоджають завершенню судового розгляду справи до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою.

В судому засіданні встановлено, що ухвалою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 08.05.2024 року було продовжено строк тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_4 до 06.07.2024 року без права внесення застави.

ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, одне з яких є тяжким необережним злочином, внаслідок якого загинула людина і за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років.

Судом враховується, що не зменшились та продовжують існувати ризики, передбачені ст. 177 КПК України, наявність яких була неодноразово встановлена судом при продовженні строку тримання під вартою, зокрема ризик переховування обвинуваченого від суду, враховуючи тяжкість покарання, яке загрожує обвинуваченому в разі доведення його винуватості у вчиненні злочину, що може бути розцінене ним більш небезпечним ніж переховування та втеча. Не зменшився ризик незаконного впливу на свідків з метою зміни ними показів на його користь, а також ризик вчинення іншого кримінального правопорушення, оскільки обвинувачений не одружений, не працевлаштований та не має постійного джерела доходу, що свідчить про відсутність у нього достатньо міцних соціальних зв`язків. Крім того, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень у період іспитового строку відбування покарання, що, з урахуванням їх характеру свідчить про стійке неприйняття ним загально визнаних у суспільстві правил поведінки та моральності і характеризує обвинуваченого як особу, що схильна до вчинення кримінальних правопорушень.

Судовий розгляд у кримінальному провадженні, по якому ОСОБА_4 пред`явлено обвинувачення, до закінчення строку дії запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно обвинуваченого не буде завершено, оскільки по кримінальному провадженні не допитані свідки та обвинувачений.

Будь-яких даних про зменшення чи відсутність ризиків для застосування обвинуваченому більш м`якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою, в судовому засіданні не встановлено. Також судом не встановлено будь-яких інших обставин, які би свідчили про те, що застосований захід забезпечення кримінального провадження у вигляді тримання під вартою не виправдовує такий ступінь втручання у права і свободи обвинуваченого на даному етапі судового розгляду.

Суд вважає безпідставними посилання обвинуваченого про необхідність зміни запобіжного заходу на менш суворий, пов`язану з наявністю в нього житла та певних родинних стосунків за місцем проживання, оскільки такі обставини не виключають наявних ризиків і не можуть бути підставою для зміни або скасування обвинуваченому запобіжного заходу.

Враховуючи зазначені обставини в їх сукупності, суд приходить до висновку, що застосування менш суворих запобіжних заходів, ніж тримання під вартою, не зможе належним чином запобігти наявним ризикам, що призведе до неможливості розгляду справи в розумні строки.

Таким чином клопотання прокурора підлягає задоволенню оскільки судом встановлена доцільність продовження тримання обвинуваченого ОСОБА_4 під вартою, що є виправданим оскільки цього вимагають справжні інтереси суспільства, які незважаючи на презумпцію невинуватості переважають над принципом поваги до особистої свободи.

Також суд не вбачає підстав для застосування альтернативного запобіжного заходу у виді застави, враховуючи, що кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_4 , спричинило загибель людини та стороною захисту не надано належних та достатніх доказів в обґрунтування можливості застосування застави в даному кримінальному провадженні з огляду на приписи ч.3 та ч.4 ст. 183 КПК України.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 177, 178, 183, 194, 199, 331 КПК України, суд –

У Х В А Л И В:

Клопотання прокурора про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою – задовольнити.

Продовжити відносно обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк 60 днів, який відраховувати з дня оголошення даної ухвали, а саме до 18.08.2024 року включно, без права внесення застави.

Ухвала підлягає негайному виконанню і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Черкаського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня оголошення ухвали, а обвинуваченим – протягом п`яти днів з моменту вручення йому копії ухвали.

Подання апеляційної скарги на ухвалу суду зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.

Копію ухвали вручити прокурору, обвинуваченому та захиснику – для відома, а також направити начальнику ДУ «Черкаський слідчий ізолятор» – для виконання.




       Суддя ОСОБА_1


  • Номер: 11-кп/821/780/24
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 705/2877/23
  • Суд: Черкаський апеляційний суд
  • Суддя: Піньковський Р.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.11.2024
  • Дата етапу: 05.12.2024
  • Номер: 11-кп/821/244/25
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 705/2877/23
  • Суд: Черкаський апеляційний суд
  • Суддя: Піньковський Р.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.11.2024
  • Дата етапу: 05.12.2024
  • Номер: 11-кп/821/244/25
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 705/2877/23
  • Суд: Черкаський апеляційний суд
  • Суддя: Піньковський Р.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.11.2024
  • Дата етапу: 29.01.2025
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація