Справа № 2-2495/2010
?
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29.12.2010 року Котовський міськрайонний суд Одеської області в складі:
головуючого судді - Нікітішина В.П. при секретарі - Бондаренко Н.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Котовську Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 19.11.2010 року звернувся до суду з цим позовом вказуючи, що є сином відповідача у справі. Шлюб між батьками розірвано у 2003 році. Зараз він навчається на денному відділенні Одеського Національного морського університету. Потребує матеріальної підтримки з боку батьків на період навчання. Матеріальну підтримку йому надає лише матір. Батько у добровільному порядку це питання не вирішується.. Тому просив постановити рішення суду, яким стягувати з відповідача на його користь аліменти в розмірі 600 грн. що місяця, починаючи з дати звернення до суду і до досягнення ним 23 річного віку.
Позивач у судове засідання не з`явися. Надав заяву про розгляд справи у його відсутність в якій на позові наполягав.
Представник позивача у суді, ОСОБА_3 , баба по лінії матері, підтримала позов у повному обсязі. Додатково пояснила, що позивач є її внуком. На цей час позивач навчається на бюджетній формі навчання та отримує стипендію у розмірі - 450 грн. на місяць. Мати позивача працює учителем у школі та отримує на руки заробітну плату у межах 2000 грн. на місяць. На її утримуванні перебуває менший брат позивача, ОСОБА_4 , 1998 року народження. Тому вона не в стані самостійно забезпечити навчання старшому сину у ВНЗ.
Відповідач позов не визнавав.
Пояснював, що розмір заробітної плати не надає йому можливості у сплаті аліментів на повнолітнього сина. Він на цей час сплачує аліменти на сина ОСОБА_4 у розмірі 15 відсотків на місяць та несе витрати на утримання інших двох своїх неповнолітніх дітей від другого шлюбу. Крім цього позивач ніколи до нього з цим питанням не звертався. Тому просив у позові відмовити.
Вислухавши сторони та дослідивши письмові докази по справі суд приходить до висновку про наступне.
Згідно ст.199 СК України батьки зобов`язані утримувати повнолітню дитину, якщо вона продовжує навчання, але не більше ніж досягнення нею 23-х річного віку.
Встановлено, що відповідач ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець с.Сінне Балтського району Одеської області, є батьком повнолітнього ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який навчається на денному відділенні Одеського Національного морського університету. Термін навчання з
01.09.2010року по 31.07.2014 року. Позивач потребує матеріальної підтримки з боку батька на період його навчання у ВНЗ.
Вирішуючи питання щодо розміру стягуваних аліментів, суд бере до уваги матеріальний стан відповідача, який працює та отримує заробітну плату у розмірі близько 2352 грн. на місць. Сплачує аліменти на утримання сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Крім цього від другого шлюбу має на утриманні двох дітей - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Згідно ст.26 Закону України «Про оплату праці» визначено, що при кожній виплаті заробітної плати загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати двадцяти відсотків, а у випадках, передбачених законодавством, - п`ятдесяти відсотків заробітної плати, що належить до виплати працівникам. Однак це обмеження не поширюються на відрахування із заробітної плати при стягненні аліментів на неповнолітніх дітей. У цих випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 відсотків.
Враховуючи те, що відповідач уже сплачує аліменти на одну дитину у розмірі 15% від заробітку, та берчи до уваги рівність прав усіх неповнолітніх дітей щодо отримання матеріальної підтримки з боку батька, умовний загальний розмір його витрат на утримання трьох дітей має бути у розмірі не менше 45% від доходу (15%хЗ+45). Таким чином максимальний розмір стягнення на повнолітнього сина може бути у межах 5% від його доходу ( 45+5=50% максимальний розмір).
Математичний розрахунок цих 5% від доходу відповідача у грошовому еквіваленті складає -117 грн. (2352x5%= 117).
Запропонований позивачем розмір стягуваних аліментів, умовно перевищує встановлене законом обмеження стягнень із заробітної плати відповідача.
Тому з урахуванням всіх обставин справи, та встановленого законом прожиткового мініму на повнолітню працездатну особу з 01.12.2010 року у розмірі 922 грн. на місяць, аліментну твердій грошовому розмірі на утримання позивача суд визначає у межах 117 грн. на місць.
В іншому слід відмовити.
Судові витрати по справі у відповідності до ч.І ст.88 ЦПК України слід покласти на відповідача у межах задоволеного судом позову, у вигляді судового збору у розмірі 51 грн. та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді.
Керуючись ст.ст. 191,199-201 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10,60,88,215,367 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с.Сінне Балтського району Одеської області, на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , аліменти в розмірі 117 грн. що місяця, починаючи з року і на період навчання ОСОБА_1 у Вищому навчальному закладі, але не більше ніж до досягнення ним 23 річного віку.
В іншому відмовити.
Стягнута з відповідача ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн. та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді.
Рішення суду в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.
Рішення суду набирає законної сили в порядку ст.223 ЦПК України.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області через суду який його ухвалив протягом 10 днів з дня його проголошення.
Суддя -