Судове рішення #1165458218

Справа № 2-5736/11

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2011 р. м. Одеса.

Суворовський районний суд м. Одеси у складі:

Головуючого судді -Погрібного М.О.

При секретарі - Олійник О.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні (зала судових засідань №14) у м. Одесі цивільну справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про визнання договору купівлі - продажу дійсним, -


В С Т А Н О В И В


Позивач просить визнати дійсним договір купівлі - продажу квартири АДРЕСА_1 , укладений ним з відповідачами 26 грудня 2001 року на Одеській Товарній Біржі.

При цьому він посилався на те, що придбав у відповідачів у свою власність за 7 973 гривень, вказану квартиру, де постійно проживає по теперішній час. Угоду оформили договором купівлі - продажу на Одеській Товарній Біржі, що на той час передбачалося законодавством. Свої зобов`язання про оплату придбаної квартири він виконав. А відповідачі виконали свої зобов`язання по передачі квартири йому у власність. Але в теперішній час йому стало відомо, що договори купівлі-продажу, оформлені на біржах, нотаріальні контори не визнають і при здійснені будь-яких угод при наявності таких договорів не приймають. Тому просять його права захистити в судовому порядку.

У своїй письмовій заяві, поданої до загальної канцелярії суду, просив розглянути справу за його відсутності та задовольнити позов. У разі неявки в судове засіданні відповідачів, просив розглянути справу в заочному порядку. Наслідки розгляду справи в заочному поряду, передбачені ст. 228 ЦПК України, йому відомо.

Відповідачі в судове засідання не прибули. Про день. час та місце розгляду справи повідомлялися в порядку, встановленому законом через засоби масової інформації. Причини неявки суду не повідомили.

Вивчив матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню із наступних підстав.

Так, судом встановлено, що квартира АДРЕСА_1 на праві власності належала відповідачам на підставі Свідоцтва про право власності на житло № НОМЕР_1 виданого УЖКГ Одеської міської ради 28 серпня 2001 року та зареєстрованого в Комунальному підприємстві "Одеське МБТІ та РОН".

26 грудня 2001 року позивач купив у свою власність, зазначену квартиру у відповідачів, сплативши останнім 7 973 гривень, про що був укладений договір купівлі -продажу на Одеській Товарній Біржі, що на той час передбачалося Законом України "Про біржі".

Сторони взяті на себе зобов`язання по оплаті придбаної квартири та передачі її - виконали.

При таких обставинах суд вважає, що позовні вимоги позивача правомірні, основані на нормах ст. 47 ЦК України в редакції 1963 року, що регулювала дані правовідносини на той час і підлягають задоволенню, оскільки він придбав квартиру у свою власність, виконавши взяті на себе зобов`язання за договором купівлі - продажу. А відповідачі виконали зобов`язання про передачу зазначеної квартири позивачу.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212-215, ЦПК України, ст. 47 ЦК України в редакції 1963 року, суд, -

В И Р І Ш И В


Визнати дійсним договір купівлі - продажу квартири АДРЕСА_1 , укладений 26 грудня 2001 року між ОСОБА_2 , діючої від себе особисто та від імені і в інтересах неповнолітніх синів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 з одної сторони та ОСОБА_1 , з іншої сторони на Одеській Товарній Біржі.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Одеської області на протязі 10 днів через Суворовський районний суд м. Одеси.




Суддя:



  • Номер:
  • Опис: Про стягнення шкоди
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-5736/11
  • Суд: Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
  • Суддя: Погрібний М.О.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.10.2010
  • Дата етапу: 01.02.2011
  • Номер: 2/2492/11
  • Опис: про розірвання шлюбу
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-5736/11
  • Суд: Приморський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Погрібний М.О.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.02.2011
  • Дата етапу: 27.04.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація