Справа № 2- 225\2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
8 травня 2009 року м. Радомишль
Радомишльський районний суд Житомирської області в складі: головуючого судді Коваленко В.П.
при секретарі Білошицькій І.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ »Рачанське» про виділення майнового паю натурою, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду із зазначеним позовом, в якому просить зобов’язати відповідача виділити їй належний їй майновий пай натурою у розмірі 34920 гривень. В підтвердження своїх вимог посилається на те, що вона багато років пропрацювала в колгоспі, а згодом у кооперативно -державному науково-виробничому селекційному центрі по м’ясному скотарству «Росія», має свідоцтво про право власності на майновий пай на суму 23788 гривень. Крім того, її чоловік ОСОБА_2 має свідоцтво на право на майновий пай на суму 11132 гривні, ІНФОРМАЦІЯ_1 він помер, але вона належним чином прийняла спадщину. В даний час у неї виникла потреба отримати пай натурою, але відповідач відмовляється виділити їй належний пай натурою.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, просить виділити їй належний їй майновий пай в сумі 34920 гривень. Представник відповідача позовних вимог не визнала, ствердила, що ТОВ «Рачанське» не є правонаступником КДПНВСЦ «Росія».
Вислухавши пояснення, перевіривши матеріали справи, оцінивши всі докази та обставини по справі, суд відмовляє в задоволенні позовних вимог, виходячи з таких підстав.
Як встановлено судом позивачка понад сорок років пропрацювала дояркою в колгоспі «Росія», а згодом стала членом колективного сільськогосподарського підприємства - Кооперативно державний Поліський науково-виробничий селекційний центр по м’ясному скотарству «Росія» с Велика Рача Радомишльського району Житомирської області. Разом з нею працював у колгоспі, а згодом став членом КСП її чоловік ОСОБА_2.
В зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України № 177 від 28 лютого 2001 року «Про порядок визначення розмірів майнових паїв членів колективних сільськогосподарських підприємств та їх документального підтвердження, як і в інших господарствах, у КСП «Росія» відбулися збори співвласників. На підставі рішення зборів співвласників, відповідно до списку осіб, які мають право на майновий пай на ім’я позивачки та її чоловіка було видано свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства. Відповідно, на ім’я позивачки видано свідоцтво про право власності на майновий пай на суму 23788 гривень, а на ім’я її чоловіка -11132 гривні.
Чоловік позивачки ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, позивачка належним чином прийняла спадщину, про що Радомишльською державною нотаріальною конторою було видано свідоцтво про право на спадщину за законом.
Дійсно, вищезгадані свідоцтва про право на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства являються документом, що підтверджує право власності на дане майно. Проте, згідно діючого законодавства, право вирішувати питання про виділення майна в натурі належить загальним зборам членів КСП. 17 березня 2007 року на загальних зборах співвласників майна КДПНВСЦ «Росія» було прийнято рішення передати цілісним майновий комплекс КДПНВЦС «Росія» в ТОВ «Рачанське» без права відчуження будь-яким способом та права на заставу.
Таким чином, суд приходить до висновку, що загальні збори співвласників майна по розпаюванню ще не відбулися, фактично майно в натурі не розділено, а передано в оренду ТОВ «Рачанське». Відповідно, ТОВ «Рачанське» не є правонаступником КДПНВЦС «Росія» і невправі виділяти майнові паї в натурі. Згідно представленого Статуту товариство користується майном, яке йому передали в оренду загальні збори співвласників.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 213-215 ЦПК України, ст. ст. 355, 357, 364 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
В позові ОСОБА_1 до ТОВ «Рачанське» про виділення майнового паю в натурі відмовити за безпідставністю.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Радомишльський районний суд шляхом подачі протягом 10 днів заяви про апеляційне оскарження та поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.