Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1165793427

Справа № 375/1027/24

Провадження № 2/375/487/24


У Х В А Л А

про відкриття провадження у справі

15 липня 2024 року


Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Антипенко В.П., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа ОСОБА_3 про стягнення боргу за договором позики,-


ВСТАНОВИВ:


12.07.2024 до Рокитнянського районного суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа ОСОБА_3 про стягнення боргу за договором позики.

Позовна заява подана з додержанням вимог, передбачених статтями 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Рокитнянського районного суду Київської області.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.

Перевіривши виконання вимог, викладених у статтях 175-177 ЦПК України, вважаю, що є підстави для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, розгляд якої здійснювати за правилами загального позовного провадження.

Позивачем було заявлено клопотання про залучення до участі у справі у якості третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача – ОСОБА_3 (РНОКПП: НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 ).

Щодо залучення до справи третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог, суд зазначає таке.

Предметом спору по даній справі є грошові кошти, які були передані позивачем на користь відповідача за згодою дружини відповідача, ОСОБА_3 .

Відповідно до ч.2 ст. 60 Сімейного кодексу України, вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Отже, у зв`язку із тим, що рішення по даній справі може вплинути на права та обов`язки ОСОБА_3 , суд дійшов висновку про задоволення клопотання представника позивача про залучення ОСОБА_3 до справи у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

З метою виконання вимог передбачених частиною першою статті 189 ЦПК України розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.

Керуючись статтями 19, 187 ЦПК України,


ПОСТАНОВИВ:


Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа ОСОБА_3 про стягнення боргу за договором позики прийняти до розгляду та відкрити провадження в справі.

Залучити до участі в справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_3 (РНОКПП: НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 ).

Згідно ст.192 ЦПК України третя особа має право подати до суду письмові пояснення щодо позову або відзиву, в яких може викласти свої аргументи, міркування та відповідні докази на підтримку або заперечення проти позову.

Встановити третій особі п`ятнадцятиденний строк, з дня вручення копії даної ухвали для подання письмових пояснень до суду.

Розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження та призначити підготовче судове засідання, що відбудеться в приміщенні Рокитнянського районного суду Київської області (вулиця Заводська, 11 смт Рокитне Білоцерківського району Київської області, зала судових засідань № 1) на 06.08.2024 року о 09 годині 30 хвилин з викликом сторін.

Розпочати підготовче провадження у справі.

Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам, встановленим частинами першою - шостою статті 178 ЦПК України, а також всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Згідно ч.4 ст.178 ЦПК України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, відповідач зобов`язаний надіслати (надати) копію відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Згідно ч.8 ст.178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно ч.1 ст.193 ЦПК України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня вручення копії відзиву для подання відповіді на відзив. У зазначений строк позивач має право подати до суду відповідь на відзив, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частинами третьою - п`ятою статті 178 ЦПК України.

Одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду, позивач зобов`язаний надіслати (надати) копію відповіді на відзив та доданих до неї документів іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня вручення копії відповіді на відзив для подання заперечень. У зазначений строк відповідач має право подати до суду заперечення, які повинні відповідати вимогам, встановленим частинами третьою - п`ятою статті 178 ЦПК України.

Одночасно з надісланням (наданням) заперечень до суду, відповідач зобов`язаний надіслати (надати) копію заперечень та доданих до них документів іншим учасникам справи.

Інші учасники справи мають право подати свої письмові пояснення щодо позову, відзиву, відповіді на відзив та заперечень до початку першого судового засідання.

Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. Для цього учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Копію ухвали, копію позовної заяви та доданих документів (крім позивача), надіслати учасникам судового розгляду.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається https://rk.ko.court.gov.ua/sud1021/.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя                                                                В. П. Антипенко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація