Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1165967080


Справа № 686/20304/24

Провадження № 2/686/5613/24


УХВАЛА

24 липня 2024 року м. Хмельницький


       Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Дем`янов Ю.М., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

                                               

встановив:


23 липня 2024 року ОСОБА_1 звернулася до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Однак, вказана заява підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.

Статтею 27 ЦПК України визначено загальні правила територіальної підсудності цивільних справ. Зокрема, указаною нормою права передбачено, що позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Зареєстрованим місцем проживання відповідача у справі є АДРЕСА_1 .

Частиною 2 статті 28 ЦПК України визначено підсудність справ за вибором позивача. Так, позови про розірвання шлюбу можуть пред`являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров`я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача.

З позовної заяви та приєднаних до неї доказів вбачається, що на утриманні позивача перебувають малолітні діти, що дає право ОСОБА_1 звернутися до суду за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

Однак, позовна заява не містить доказів того, що місце проживання чи перебування ОСОБА_1 разом із малолітніми дітьми зареєстроване у місті Хмельницькому, хоча позивач як адресу для листування вказала АДРЕСА_2 .

На підставі викладеного, позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу подана з порушенням вимог ст. 175 ЦПК України, що унеможливлює суд встановити зареєстроване місце проживання чи перебування позивачки та, як наслідок, підсудність спору Хмельницькому міськрайонному суду Хмельницької області.

Зокрема, відповідно до вимог ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Системний аналіз норм цивільного процесуального законодавства свідчить про те, що окрім зазначення адреси фактичного проживання позивач зобов`язаний на підтвердження цього надати докази реєстрації місця проживання чи перебування за указаною адресою, що дасть можливість застосувати до спірних правовідносин положення частини 2 статті 28 ЦПК України щодо визначення територіальної підсудності справи за вибором позивача.

Надані позивачкою матеріали позовної заяви не є повними у розумінні ст. 175 ЦПК України та не надають суду можливості встановити місце дійсної реєстрації її проживання чи перебування шляхом витребування необхідної інформації із Єдиного державного демографічного реєстру, а факт проживання позивачки за зазначеною у позовній заяві адресою АДРЕСА_2 не підтверджується приєднаними до позовної заяви доказами.

Згідно з положення мистатті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи наведене, подальший рух позовної заяви неможливий і позивачу слід надати термін для усунення вказаних недоліків, тобто для надання суду доказів реєстрації місця проживання або перебування позивачки ОСОБА_1 за вищезазначеною у позовній заяві адресою у м. Хмельницькому.

Керуючись ст. ст. 175-177, 185, 258-261 ЦПК України,


постановив:


Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу – залишити без руху і надати позивачу десятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення недоліків.

       Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання ухвали суду в установлений строк, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.




Суддя         Юрій ДЕМ`ЯНОВ



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація