Судове рішення #11659971

                                                                                                                             Справа № 2-о-169

                                                                                                                                                2010р.

                                             Р І Ш Е Н Н Я

                                                 

                                          ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    29 жовтня 2010р. Печерський районний суд м. Києва

    в складі : головуючого – судді Рейнарт І.М.

                           при секретарі – Віштак С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Печерська районна у м. Києві рада

- про встановлення факту родинних відносин та факту, що має юридичне значення –

                                                встановив:

заявниця звернулася до суду із заявою про встановлення факту, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, є її матір'ю, посилаючись на розбіжності у написанні прізвища матері у свідоцтві про її одруження, свідоцтві про її смерть, та свідоцтві про право власності на житло, що позбавляє її можливості оформити спадщину.

    Заявниця та її представник у судовому засіданні заяву підтримали, доповнивши вимоги встановленням факту, що ОСОБА_2, яка померла  ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, яка є співвласником квартири АДРЕСА_1, є однією особою.

Представник Печерської районної у м. Києві ради у судове засідання не з'явився, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином, заступник голови ради направив до суду листа з проханням проводити розгляд справи без участі представника Печерської районної у м. Києві ради, тому суд визнав за можливе провести судове засідання у відсутність представника заінтересованої особи.

Вислухавши заявницю та її представника, свідків, вивчивши надані документи, судом встановлено, що батьками ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, заявниці по справі, яка після реєстрації шлюбу 6 січня 1957р. з ОСОБА_5 змінила прізвище на ОСОБА_5, є ОСОБА_6 та ОСОБА_7(с.с.6-7).

Із копії свідоцтва про одруження встановлено, що ОСОБА_6 та ОСОБА_7 зареєстрували шлюб 3 листопада 1958р., і ОСОБА_7 змінила прізвище на ОСОБА_6 (с.с.5).

У судовому засіданні заявниця пояснила, що при написанні її прізвища та прізвища її матері постійно допускали помилки.

Допитані у судовому засіданні свідки ОСОБА_8 та ОСОБА_9 підтвердили, що ОСОБА_2 була матір'ю заявниці, тривалий час проживала разом з нею у квартирі АДРЕСА_1.

Вказані обставини також підтверджені довідкою ДП "Укржитлотсервіс" від 2 червня 2010р., в якій зазначено, що заявниця проживала разом із своєю матір'ю ОСОБА_2 до дня її смерті (с.с.10).

Згідно свідоцтва про право власності на житло від 18 липня 1997р. співвласниками квартири АДРЕСА_1 у рівних долях є ОСОБА_10, ОСОБА_1 та ОСОБА_3.

Враховуючи викладене, суд вважає, що у судовому засіданні було доведено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є однією і тією ж особою та матір'ю ОСОБА_4.

    ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданим 26 липня 1999р. Пролетарським відділом реєстрації актів громадянського стану м. Донецька (с.с.8).

Як вбачається з Витягів зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) та (спадкові справи), сформованих 09 серпня 2010р. Шостою київською державною нотаріальною конторою, ОСОБА_2 заповіту не складала і спадкова справа щодо майна померлої ОСОБА_2 не заводилася (с.с.21, 22).

З наданих суду документів вбачається, що ОСОБА_3 є співвласницею квартири №

                                                  - 2 -

АДРЕСА_1 (с.с.9).

Відповідно до ст. 256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Відповідно до ст. 529 ЦК УРСР, яка діяла на момент відкриття спадщини ОСОБА_2, при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти, дружина, батьки померлого.

У судовому засіданні заявниця пояснила, що встановлення даного факту їй необхідно для оформлення спадщини після своєї матері.

Враховуючи викладене, суд вважає доведеним, що встановлення факту родинних відносин має для заявниці юридичне значення, тому заява підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 529 ЦК УРСР, ст.ст. 60, 212, 214, 215, 223, 234, 256, 259  ЦПК України, суд

                                               вирішив:

заяву задовольнити.

    Встановити факт, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, яка є співвласником квартири АДРЕСА_1, є однією і тією ж особою, і матір'ю ОСОБА_4.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через районний суд протягом 10 днів з моменту проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

                                   

                                          СУДДЯ

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація