Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1166221204

Справа № 344/14182/24

Провадження № 1-кп/344/1170/24


У Х В А Л А


05 серпня 2024 року м. Івано-Франківськ


Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:


головуючої-судді ОСОБА_1 ,

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

за участі:

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши під час підготовчого судового засідання матеріали кримінального провадження про обвинувачення

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 119 КК України, -

В С Т А Н О В И В:


У провадженні Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області знаходиться кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 119 КК України.

У підготовчому судовому засіданні прокурором подано письмове клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту на строк 60 днів.

Захисник не заперечив проти зміни запобіжного заходу, в той же час, клопотав про встановлення домашнього арешту в нічний період часу.

Обвинувачений підтримав думку захисника.

Вивчивши клопотання та доводи, якими обґрунтовується клопотання, заслухавши думку учасників кримінального провадження, суддя дійшов наступного висновку.

У силу ст.ст. 131, 132 КПК України, запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження та застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно з ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків.

У ч. 1 ст. 178 КПК України передбачено, що при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини.

Згідно з вимогами ст. 181 КПК України, домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Відповідно до ухвали Івано-Франківського міського суду від 09 травня 2024 року ОСОБА_4 було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, ухвалою Івано-Франківського міського суду від 03 липня 2024 року обраний запобіжний захід ОСОБА_4 було продовжено. Також, підставою застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою була наявність ризиків, які давали достатні підстави вважати, що ОСОБА_4 зможе здійснити дії, передбачені п. 1, 2, 3, 4, 5 ч.1 ст. 177 КПК України, зокрема, переховуватися від органів досудового розслідування та суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, що мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків, потерпілого у цьому кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчиняти інше кримінальне правопорушення.

Суд бере до уваги, те що 26 липня 2024 року змінено правову кваліфікацію кримінального правопорушення з ч. 2 ст. 121 на ч. 1 ст.119 КК України та цього ж дня повідомлено ОСОБА_4 про зміну раніше повідомленої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 119 КК України.

Окрім того, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 119 КК України, який є нетяжким, то продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою є неможливим у силу положень ст. 183 КПК України, так як останній раніше до кримінальної відповідальності не притягувався.

Суд також враховує, що залишаються актуальними ризики, передбачені п.1, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.

На підставі викладеного, суд робить висновок, що є всі підстави для обрання обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, з покладенням на нього обов`язків передбачених ч.5 ст. 194 КПК України, на строк 60 днів, який буде достатнім на даній стадії кримінального провадження, забезпечить виконання покладених на обвинуваченого процесуальних обов`язків та буде запобігати ризикам, передбаченим ч. 1 ст. 177 КПК України.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 177, 178, 182, 183, ст. 369, 376, ст. 395 КПК України, суд,-

У Х В А Л И В :


Клопотання прокурора про запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту - задоволити.

Обрати щодо обвинуваченого ОСОБА_4 запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту на строк 60 днів - до 03 жовтня 2024 року включно та заборонити йому цілодобово залишати житло що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 .

Покласти на обвинуваченого ОСОБА_4 такі обов`язки:

- прибувати до суду за кожною вимогою;

- повідомляти суд про зміну свого місце проживання чи місця служби;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Роз`яснити обвинуваченому, що відповідно до частини 5 статті 181 КПК України працівники органу Національної поліції з метою контролю за його поведінкою, мають право з`являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього обов`язків. Порушення умов домашнього арешту має наслідком застосування більш суворішого запобіжного заходу.

Копію ухвали направити органу Національної поліції по місцю проживання обвинуваченого для виконання.


Ухвала оскарженню не підляє.




Повний текст ухвали складено та підписано 05 серпня 2024 року.








Головуюча-суддя ОСОБА_1













Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація