Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1166287030

Єдиний унікальний номер судової справи: 225/1075/24

Номер провадження: 2/225/309/2024



УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

07 серпня 2024 року 

Суддя Дзержинського міського суду Донецької області Качаленко Г.В., розглянув матеріали цивільної справи за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-

ВСТАНОВИВ:

До Дзержинського міського суду Донецької області надійшла вищевказана позовна заява.

Ухвалою суду від 11.07.2024 у справі відкрите спрощене позовне провадження з викликом (повідомленням) сторін.

Після відкриття провадження у справі, судом встановлено, що провадження у справі відкрито за позовною заявою, поданою без додержання вимог статті 177 ЦПК України.

Так, згідно з вимогами ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:

- обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Також, відповідно до ч.5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

1. В порушення вказаних вимог, позовна заява ТОВ «ФК «Європейська агенція з повернення боргів» не містить обґрунтованого розрахунку сум, що стягується. Долучений позивачем до заяви розрахунок заборгованості відповідача містить лише графік платежів та вказівку щодо загальної заборгованості за основною сумою боргу та за відсотками, чого недостатньо для перевірки обґрунтованості заявлених вимог стягнення заборгованості за процентами.

Позивачу на усунення недоліку слід надати належний обґрунтований розрахунок сум відсотків, що стягуються із зазначенням за періодами нарахування: період (дата, кількість днів), залишок заборгованості за наданим кредитом (тіло кредиту); погашена сума заборгованості у періоді; сальдо, на яке в цьому періоді нараховуються відсотки за користування кредитом; залишок простроченої заборгованості; процентна (відсоткова) ставка, за якою нараховано відсотки у періоді (% на день/місяць, або річні%); нараховано відсотків за період; сплачено відсотків за період; сальдо відсотків за період; сальдо загальної заборгованості за період (прострочена заборгованість та сальдо відсотків за період).

Вказаний розрахунок має відповідати позовним вимогам, що заявлені за кредитним договором, і посилається на останнйі, як підставу нарахувань.

2. Позивачу слід надати обґрунтування та надати докази проходження відповідачем верифікації/ідентифікації під час укладання кредитного договору: яким чином кредитор здійснив верифікацію клієнта - очно, відеоверифікація, ДІЯ шеринг, верифікація через УБКІ; яким чином верифіковано, що мобільний телефон, вказаний у кредитному договорі і на який направлено код одноразового ідентифікатора, дійсно належить і фактично використовується клієнтом; надати докази направлення і отримання коду одноразового ідентифікатора на мобільний телефон клієнта; надати докази введення клієнтом коду одноразового ідентифікатора; інші наявні докази, що підтверджують підписання електронним підписом клієнта кредитного договору.

3. Крім того, суттєвим в даному випадку є представлення суду підтвердження виконання позикодавцем своїх зобов`язань за договором.

Відповідно до змісту ч. 1ст. 1050 ЦК України з урахуванням ст.ст.526,527,530 ЦК України, позивач має довести надання позичальнику грошових коштів у розмірі та на умовах, встановлених договором.

Відтак, позивач має надати належні докази укладення вказаних кредитних договорів та перерахування відповідачу грошових коштів, як то визначено умовами кредитного договору та паспорта споживчого кредиту.

За частинами 11-12 статті 187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175,177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.

За таких обставин суд вважає, що позовну заяву слід залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків. В іншому випадку заява буде залишена без розгляду.

Керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 187, 260, 261 ЦПК України,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» до  ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вищезазначених недоліків терміном п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити, що якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя:




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація