- позивач: Сінькур Олександр Миколайович
- відповідач: Семенець Віталій Олександрович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 288/1763/24
Провадження № 2/288/488/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 серпня 2024 року. смт.Попільня
Суддя Попільнянського районного суду Житомирської області - Поліщук Р. М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення інфляційних збитків та річних,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення інфляційних збитків та річних.
При вирішенні питання про відкриття провадження по справі суддею встановлено, що подана позовна заява не відповідає вимогам, викладеним у статтях 175, 177 ЦПК України, а тому підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Проте, позовна заява не містить всіх визначених в пункті 2 частини третьої статті 175 ЦПК України реквізитів, які позивачу слід уточнити та зазначити в позові.
Згідно пункту 5 частини третьої статті 175 ЦПК України, зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину позову щодо порушення прав позивача відповідачем, є обов`язковими для особи, яка пред`являє позов, оскільки без зазначення доказів, що підтверджують вимоги, суд не може здійснити підготовку справи до розгляду та належним чином провести судове засідання.
В обґрунтування заявлених позовних вимог, позивачем не надано доказів наявності у відповідача заборгованості, встановленої у рішенні суду від 29 березня 2021 року в цивільній справі № 288/1881/20, як і не заявлено клопотання про витребування доказів з вказівкою на те, що позивач здійснив всі залежні від нього дії, спрямовані на його отримання та неможливість самостійно їх надати.
Позивач в поданому позові, як на підставу для звернення до суду з вимогою про стягнення інфляційних збитків та річних вказує, що доказом неповернення боргу є оригінал договору позики, який знаходиться в матеріалах справи № 288/1881/20, при цьому доказів добровільного або примусового виконання рішення суду про стягнення боргу за договором позики, наслідком чого є подальше стягнення інфляційних збитків та річних суду не надав.
Позивачем, з посиланням на норми частини другої статті 624 ЦК України, якою визначено, що з боржника, який прострочив виконання грошового зобов`язання, підлягає стягненню три проценти річних від простроченої суми, заявлено вимогу про стягнення з відповідача 6 % річних, проте доказів того, що вказаний розмір встановлено договором не надав.
Таким чином, позивачу слід зазначити у позовній заяві точну ціну позову та визначитись відносно стягнення 3% річних та інфляційних витрат за користування грошовими коштами, надати відповідні розрахунки, або надати суду докази щодо стягнення з відповідача саме 6% річних.
Згідно частин четвертої, пятої статті 95 ЦПК України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Проте, долучені до позовної заяви копії копія заочного рішення суду №288/1881/20 належним чином не засвідчена.
Відповідно до частини четвертої статті 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
При вирішенні питання про відкриття провадження по справі суддею встановлено, що подана позовна заява не відповідає вимогам, викладеним у статті 177 ЦПК України, а саме до матеріалів позовної заяви позивачем не додано документи, що підтверджують сплату судового збору.
Позивач при зверненні до суду вказує, що він звільнений від сплати судового збору на підставі пункту 9 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», яким визначено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю.
На підтвердження того, що позивача звільнено від сплати судового збору, ним додано до матеріалів справи копію довідки МСЕК, яка виконана в неналежній якості та є непридатною для читання, в зв`язку з чим, відсутня можливість достеменно встановити зміст тексту та те, що зазначену довідку видано на ім`я позивача, що позбавляє суд встановити підстави для звільнення від сплати судового збору.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, з 01 січня 2024 року встановлено ставки судового збору - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить – 1211.20 гривень.
Враховуючи вищевикладене, позивачу належить додати до матеріалів позовної заяви документи, що підтверджують сплату ним судового збору за подання до суду позовної заяви в якій заявлено одну позовну вимогу майнового характеру в розмірі – 4440.94 гривень.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у Жит.обл/ТГ смтПопільня22030101. Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.). Код банку отримувача (МФО) 899998. Рахунок отримувача UA878999980313151206000006743. Код класифікації доходів бюджету 22030101. Призначення платежу*;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Попільнянський районний суд Житомирської області (назва суду, де розглядається справа).
Враховуючи вищевикладене, позивачу належить виправити вищезазначені недоліки позовної заяви.
Відповідно до частини першої статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною другою вказаної статті встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За наведених обставин, позивачу слід надати термін для виправлення зазначених недоліків у відповідності до вимог Цивільного процесуального кодексу України.
Керуючись статтею 185 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення інфляційних збитків та річних – залишити без руху та надати позивачу строк для виправлення недоліків, не більше як 10 (десять) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що якщо він відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала суду в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її отримання безпосередньо до Житомирського апеляційного суду.
Суддя Попільнянського
районного суду Р. М. Поліщук
- Номер: 2/288/488/24
- Опис: про стягнення інфляційних збитків та річних
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 288/1763/24
- Суд: Попільнянський районний суд Житомирської області
- Суддя: Поліщук Р.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.07.2024
- Дата етапу: 26.07.2024
- Номер: 2/288/488/24
- Опис: позовна заява Сінькур Олександра Миколайовича до Семенець Віталія Олександровича про стягнення інфляційних збитків та річних
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 288/1763/24
- Суд: Попільнянський районний суд Житомирської області
- Суддя: Поліщук Р.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.07.2024
- Дата етапу: 23.09.2024