Судове рішення #1166417897

                                                       справа 165/3656/24

                                                       провадження 1-кс/165/915/24


НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА


13 серпня 2024 року                                м. Нововолинськ


Слідчий суддя Нововолинського міського суду Волинської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Нововолинську клопотання слідчого СВ ВП №1 (м.Нововолинськ) Володимирського ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором Нововолинського відділу Володимирської окружної прокуратури Волинської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні № 12024030520000727 від 09.08.2024, розпочатого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,


встановив:


До суду надійшло клопотання слідчого СВ ВП №1 (м.Нововолинськ) Володимирського ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів.

В обґрунтування клопотання посилається на те, що 09.08.2024 о 12:43 год. невідома особа, зловживаючи довірою, під приводом купівлі комп`ютерного монітора на торговому майданчику « ІНФОРМАЦІЯ_1 », використовуючи фішингове посилання ІНФОРМАЦІЯ_2 за яким перейшов потерпілий ОСОБА_5 , заволоділа грошовими коштами у сумі 7930 гривень, які були переказано з банківської картки ІНФОРМАЦІЯ_3 НОМЕР_1 , яка належить потерпілому, на банківську картку ІНФОРМАЦІЯ_3 НОМЕР_2 , чим спричинила ОСОБА_5 майнову шкоду.

Відомості про вчинене кримінальне правопорушення внесене 09.08.2024 до ЄРДР за № 12024030520000727 за попередньою правовою кваліфікацією ч.4 ст.190 КК України.

Слідчий зазначає, що з урахуванням характеру та обставин вчинення розслідуваного кримінального правопорушення, неможливим є іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою інформації, яка знаходиться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та містить охоронювану законом банківську таємницю. Без вилучення (проведення виїмки) копій документів з даною інформацією неможливо іншим способом з`ясувати та довести обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, оскільки дана інформація знаходиться лише у вказаній установі.

Слідчий вказує, що оскільки у сторони обвинувачення є достатні підстави вважати, що інформація стосовно операцій по карткових рахунках банку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » № НОМЕР_1 та НОМЕР_2 в період часу з 08.08.2024 по 10.08.2024 із зазначенням дати та інших ідентифікуючих даних банківських установ (відділів, відділень, банкоматів) через які здійснювалось та намагалось здійснюватись зняття (перераховування із розкриттям даних контрагентів) коштів, а також фото- або відеоматеріали, якими зафіксовано особу (осіб), які здійснювали вищевказані операції по вказаному картковому рахунку, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (юридична адреса: АДРЕСА_1 , і самі по собі та в сукупності з іншими речами та документами є доказами в кримінальному провадженні і мають значення для встановлення обставин вчинення даного кримінального правопорушення, без їх отримання неможливо іншими способами доведення цих обставин, тому необхідно отримати дозвіл на тимчасовий доступ до них та можливість вилучення їх копій (здійснення виїмки).

У судове засідання слідчий не з`явився, у клопотанні просить проводити розгляд справи за його відсутності, клопотання підтримав, просив його задоволити з підстав, викладених у ньому.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Статтею 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно зі ст.160 КПК України слідчий має право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням за погодженням з прокурором про тимчасовий доступ до документів, зазначивши підстави та мотиви такого звернення.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, вважаю за необхідне клопотання задоволити.

Керуючись ст.131, ст.132, ст.ст.159-164 КПК України, слідчий суддя,


постановив:


Клопотання задоволити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення (здійснення виїмки) документів та інформації у паперовому та електронному вигляді, яка перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (юридична адреса: АДРЕСА_1 , належним чином завірених копій документів на відкриття карткових рахунків в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » № НОМЕР_1 та НОМЕР_2 в період часу з 08.08.2024 по 10.08.2024, а саме:

1)повних анкетних даних власника карткових рахунків НОМЕР_1 та НОМЕР_2 , заяви на відкриття рахунку, документів, що посвідчують особу, РНОКПП, фотознімків особи, зроблених при відкритті рахунків;

2)абонентських номерів телефонів, які прив`язані до цих рахунків, інформації щодо дати, часу та тексту смс-повідомлень без розкриття їх змісту, які направлялись на абонентський номер (номери) мобільного зв`язку, за допомогою якого (яких) здійснювалось підтвердження платіжних операцій по цих рахунках, а також відправлялись з даного абонентського номера (номерів) мобільного зв`язку для підтвердження здійснення платіжних операцій по рахунках;

3)щодо руху коштів з повним розшифруванням контрагентів та призначеннями платежів, зазначенням часу і дати здійснення трансакцій, адрес розміщення банкоматів, терміналів, відділень фінансових установ, за допомогою яких здійснювалося зняття (перерахування) грошових коштів по даних карткових рахунках, даних про банківські установи та їх рахунки, з яких і на які перераховувались з вказаних карткових рахунків грошові кошти, призначення платежів, назв контрагентів, їх кодів, місцезнаходження, номерів рахунків, на які перераховані в подальшому грошові кошти (у разі використання транзитних або інших рахунків для здійснення переказів грошових коштів, обов`язково вказати повний шлях проходження грошових коштів від ініціатора до отримувача коштів);

4)фотографії та відеозаписи щодо безпосереднього перерахування, поповнення, зняття грошових коштів з банківських терміналів, банкоматів та приміщень касових залів із зазначенням часу, дати, адреси термінала, банкомату, відділення банку, де була здійснена операція по цих карткових рахунках;

5)здійснення розрахунково-касових операцій по карткових рахунках – грошові чеки, квитанції, фіскальні чеки, платіжні доручення із зазначенням адреси відділення банку, терміналу або банкомату, його номеру, часу вчинення банківської операції, суми виданих коштів з розшифровкою контрагентів, П.І.Пб. фізичної особи, назва юридичної особи, ідентифікаційний код, в тому числі реквізитів їх рахунків (номер рахунку, код за ЄДРПОУ, МФО та назва банківської установи, референс кожного платіжного документу (номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації транзакції), призначення та суми платежу, із зазначенням вхідного та вихідного залишку на рахунках, дати та часу здійснення платежів (включаючи години, хвилини та секунди), відомостей щодо документів (команд), на підставі яких здійснені такі платежі, номерів трансакцій, що свідчать про обіг грошових коштів, повних даних платника та отримувача коштів (у тому числі клієнтів іншого банку), номерів банківських рахунків, на які перераховувались грошові кошти, абонентські номери мобільних операторів стільникового зв`язку, номери терміналів, з яких проводилися будь-які операції з коштами, адрес розташувань терміналів;

6)ІР-адреси адреси і МАС-адреси підключення до Інтернет-банкінгу, платіжної системи (онлайн-банкінгу) по вищевказаних банківських картках з інформацією про ІР-адреси і МАС-адреси комп`ютерів, «нікнейм», логін, електронну скриньку, з яких відбувалося з`єднання з системою, з зазначенням дати та часу, наявність чи відсутність підтвердження проведення банківських операцій відповідно до вимог послуги «ЗD-secure»;

7)історії авторизації по вищевказаній банківській платіжній картці із зазначенням по кожній операції ідентифікатора банка еквайєра, назв і контактів платіжного серверу через який проведена операція, повний номер картки/рахунку на який були зараховані кошти, обставини здійснення операції, ІР-адреси, з яких проводились операції, реєстраційні дані, в тому числі номера телефонів, e-mail, які використовувались при реєстрації облікового запису, наявність чи відсутність підтвердження проведення банківських операцій відповідно до вимог послуги «ЗD-secure».

Дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення (здійснення виїмки) вказаних документів надати: старшим слідчим СВ ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_6 , слідчим СВ ВП № 1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , а також начальнику СКП ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_14 , заступнику начальника СКП ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_15 , оперуповноваженому СКП ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_16 , оперуповноваженому СКП ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_17 , оперуповноваженому СКП ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_18 , старшому оперуповноваженому СКП ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_19 , старшому оперуповноваженому СКП ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_20 , оперуповноваженому СКП ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_21 , оперуповноваженому СКП ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_22 , оперуповноваженому СКП ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_23 , старшому оперуповноваженому СКП ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_24 , оперуповноваженому СКП ВП №1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_25 , або особі, якій у відповідності до ст. 41 КПК України, буде доручено отримання тимчасового доступу на підставі ухвали суду.

Роз`яснити особами, у володінні яких знаходяться вказані документи, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, суд за клопотання сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями кримінального процесуального кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Строк дії ухвали суду не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.

В разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, відповідно до ст.166 КПК України.

Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає, як така, що не позбавляє юридичну особу можливості здійснювати свою діяльність.








Слідчий суддя                                підпис                 ОСОБА_26


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація