Судове рішення #11671786

Справа №22ц-4531,2010р.     Головуючий в 1-й інстанції

                Ширінська О.Х.

Категорія:46     Доповідач – Цуканова І.В.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

    2010  року вересня  місяця « 09 » дня колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Херсонської області в складі:

        Головуючого – Цуканової І.В.

        Суддів: Полікарпової О.М.,

                     Приходько Л.А.

        при секретарі – Кримцевій І.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Херсоні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Голопристанського районного суду Херсонської області від «20» квітня 2010 року

за позовом

    ОСОБА_3 до ОСОБА_4, Круглоозерської сільської ради Голопристанського району Херсонської області про визнання майна спільним сумісним майном подружжя та його поділ в натурі,

В С Т А Н О В И Л А:

    У вересні 2007р. ОСОБА_3 звернулася до суду із зазначеним позовом до відповідача, в якому просила визнати спільним сумісним майном подружжя житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами за адресою: АДРЕСА_1 (далі будинок), поділити його в натурі в рівних частках, розділити земельну ділянку, на якій розташовано будинок, стягнути грошову компенсацію в сумі 9643 грн. за інше майно. При цьому покликалася на те, що під час зареєстрованого шлюбу ними переобладнано належний позивачу будинок, який істотно збільшився у своїй вартості, проте відповідач відмовляється поділити майно у добровільному порядку.

    В ході судового засідання позивачка уточнила та доповнила позовні вимоги. Остаточно просила:

    - визнання самочинно побудованих сіней та господарських будівель і споруд такими, що відповідають вимогам ДБН та включення їх до спільної сумісної власності подружжя та розділу;

    - визнання права власності на Ѕ частину вищевказаного нерухомого майна;

    - поділ господарських будівель і споруд та земельної ділянки;

    - стягнення грошової компенсації за проданий автомобіль та інші дрібні побутові речі;

    - виділення в натурі деякого майна, що залишилось у відповідача, стягнення судових витрат.

    Ухвалою суду від 26.06.2009р. залучено до участі у справі як співвідповідача Круглоозерську сільську раду Голопристанського району Херсонської області /а.с. 60а/.

    Рішенням Голопристанського районного суду Херсонської області від 20.04.2010р. з урахуванням ухвали цього ж суду від 14.05.2010р. про виправлення помилки /а.с. 92/ позов задоволено частково.

    Виділено ОСОБА_3 майно, що є спільною сумісною власністю: велосипед, телевізор, 10 ліжок, 10 матраців, 10 подушок, 3 стільця, 50м шлангу на загальну суму 2850 грн.

    Виділено ОСОБА_4 майно, що є спільною сумісною власністю: 10 ліжок, 10 матраців, 10 подушок, 3 стільця, 50м шлангу, захисну сітку на загальну суму 2280 грн.

    Стягнуто з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 компенсацію за Ѕ частину вартості майна, що залишилося у нього (автомобіля, мотору поливного, захисної сітки рабиці, лічильника води) у розмірі 2955 грн.; витрати на сплату судового збору 50 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи 152 грн., витрати на правову допомогу 1500 грн.

    Стягнуто з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 Ѕ вартості телевізора – 425 грн., Ѕ вартості велосипеду – 125 грн.

    В іншій частині позовних вимог відмовлено за необґрунтованістю.  

    В апеляційній скарзі ОСОБА_3 просила рішення суду скасувати в частині відмови в задоволенні позовних вимог про визнання самочинного будівництва законним, визнання права спільної сумісної власності і визнання права власності на 32/100 частини домоволодіння та земельну ділянку і ухвалити нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити, покликаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи, неповне з’ясування обставин, що мають значення для справи.

    В іншій частині рішення суду ніким не оскаржене.  

    Заслухавши доповідача, осіб, які з’явилися в судове засідання, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в оскаржуваній частині в межах доводів апеляційної скарги і вимог, заявлених в суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає.

    З матеріалів справи вбачається, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі з 18.10.1986р. Рішенням Голопристанського районного суду Херсонської області від 27.10.2006р. шлюб розірвано /а.с. 7,8/.

    На підставі договору дарування від 30.09.1989р. відповідачу належить на праві власності житловий АДРЕСА_1 /а.с. 38/.

    Згідно державним актам від 31.10.2006р. земельні ділянки за вказаною адресою площею 0,3461га для ведення особистого селянського господарства та площею 0,25га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд належать ОСОБА_4 /а.с. 31,32/.

    Як вбачається із копії технічного паспорту на будинок та висновку судової будівельно-технічної експертизи від 05.01.2009р., на подвір’ї спірного житлового будинку знаходяться самовільні забудови – сіни літ. «а», та літ. «б», сараї літ. «Д», «Ж», та літ. «Є», туалет-душ літ. «И», туалет-душ літ. «З» /а.с. 24-30,37-50/.

    Відмовляючи позивачці в задоволенні позовних вимог щодо житлового будинку, суд виходив з того, що згідно ч.2 ст.376 ЦК України особа, яка здійснила самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього.

    Відмову позивачці у задоволенні позовних вимог щодо земельної ділянки суд обґрунтував тим, що відповідач отримав державні акти на землю після розірвання шлюбу, тому земельна ділянка належить йому на праві приватної власності.

    Такі висновки суду відповідають встановленим обставинам справи, підтверджуються дослідженими судом доказами, яким дана відповідна юридична оцінка, ґрунтуються на вимогах закону.

    Рішення в оскаржуваній частині ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому підстав для його скасування колегія суддів не вбачає.

    Доводи апеляційної скарги до уваги не приймаються, як такі, що не обґрунтовані вимогами закону, належними доказами, і такі, що висновки суду не спростовують.

    Так, безпідставними є твердження апелянтки на залишення судом без уваги зміни нею позовних вимог щодо домоволодіння, зроблені під час судового засідання та судових дебатів, оскільки згідно ч.2 ст.173 ЦПК України в редакції 2004р. зміни до позовної заяви повинні бути викладені у письмовій формі, встановленій для позовної заяви.

    Оскільки рішення суду в іншій частині ніким не оскаржено, то відповідно до принципу диспозитивності судова колегія йому юридичної оцінки не дає.

    Керуючись ст.ст. 303, 308,315, п.1 ч.1 ст.307 ЦПК України, колегія суддів, -    

УХВАЛИЛА:

    Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.

    Рішення Голопристанського районного суду Херсонської області від 20 квітня 2010 року залишити без змін.

   

    Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, може бути оскаржена в касаційному порядку до судової палати у цивільних справах Верховного Суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.

Головуючий: І.В.Цуканова

Судді: О.М.Полікарпова, Л.А.Приходько

Копія вірна:                                   І.В.Цуканова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація