Судове рішення #11680039

Справа 2-2130/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М          У К Р А Ї Н И

17 вересня 2010 року                                                         м.Калуш

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого судді             Федик Л.І.

секретаря судового засідання     Руско Н.Р.

 розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду м.Калуша справу за позовом ОСОБА_1, до УДАІ в Івано-Франківській в особі Калуського МРЕВ  про визнання права власності на майно та витребування даного з чужого незаконного володіння,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся в суд з вищенаведеним позовом, стверджуючи, що в липні 2008року у жителя  м.Долина Івано-Франківської області, ОСОБА_2, придбав автомобіль марки «ВАЗ-2109», 1990року випуску, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, чорного кольору та керував даним транспортним засобом по дорученні.   Однак, в липня місяці 2010року його зупинили працівники ДАІ і під час перевірки реєстраційних документів та агрегатів автомобіля та було виявлено що № кузова вибитий кустарним способом, в результаті чого його транспортний засіб було вилучено та поставлено на арештмайданчик Калуського МВ УМВС. В результаті проведеної перевірки проти нього було відмовлено в порушенні кримінальної справи, про що винесена постанова про відмову в порушенні кримінальної справи. Просить визнати за ним право власності на  даний автомобіль та витребувати його з чужого незаконного володіння, а саме зобов’язати Калуський МВ УМВС України в Івано-Франківській області повернути йому з арешт майданчика транспортний засіб.

Позивач у судовому засіданні позов підтримав, просить суд визнати за ним право власності на автомобіль марки «ВАЗ-2109», 1990року випуску, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, чорного кольору, оскільки даний автомобіль він придбав добросовісно і він користувався ним вже тривалий час, а тому дане майно є його власністю.  

Представник Калуського МВ УМВС України в Івано-Франківській області у судове засідання не з’явився, хоча належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.

Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, позивач ОСОБА_1 в липня 2008року у жителя  жителя  м.Долина Івано-Франківської області, ОСОБА_2, придбав автомобіль марки «ВАЗ-2109», 1990року випуску, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, чорного кольору та керував даним транспортним засобом по дорученні.

13.07.2010року працівниками Калуського ДАІ під час перевірки реєстраційних документів та агрегатів автомобіля ВАЗ-2109», 1990року випуску, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, чорного кольору, під керуванням ОСОБА_1  було виявлено що № кузова вибитий кустарним способом.

По даному факту в порушенні кримінальної справи відносно ОСОБА_1 за ст.290 КК України відмовлено на підставі ст.6 п.2 КПК України, про що стверджує постанова про відмову в порушенні кримінальної справи від 11.08.2010року (а.с.5). Згідної даної постанови автомобіль залишено на зберіганні на арештмайданчику Калуського МВ УМВС в м.Калуші.

Згідно ст.391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Із змісту п. 3.18. «Інструкції про проведення державної реєстрації,   перереєстрації  та обліку транспортних засобів,  оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України», затвердженої Наказом  Міністерства   внутрішніх справ України   10.04.2002 р. N 335   вбачається, що якщо при перевірці ідентифікаційних  номерів  вузлів  і агрегатів ТЗ за наявною інформацією баз даних АІС буде встановлено факт  розшуку  ТЗ,  а  також   при   виявленні   очевидних  ознак несправжності  або підроблення реєстраційних документів ТЗ (у тому числі  виданих  відповідними  органами   іноземних   держав)   або документів,  які підтверджують правомірність придбання ТЗ,  та при встановленні  факту   знищення, підроблення   чи   фальсифікації ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів, працівники РЕП ДАІ у встановленому порядку вилучають документи, подані для реєстрації ТЗ, оформляють відповідні документи про цей факт та передають усі матеріали  до  територіального органу внутрішніх справ для проведення розслідування. ТЗ доставляється на спеціальний майданчик чи стоянку для тимчасового зберігання ТЗ, затриманих підрозділами Державтоінспекції відповідно до  законодавства, власнику ТЗ або уповноваженій ним особі видаються копія протоколу про вилучення документів та копія протоколу про огляд і затримання ТЗ.

Згідно п. 1.3. ч.2  вищезазначеної Інструкції забороняється експлуатація ТЗ, не зареєстрованих у підрозділах Державтоінспекції, або зареєстрованих ТЗ без реєстраційних  документів, а також ТЗ,  якщо  вони  не  пройшли державного   технічного  огляду  або не  мають  талона  про  його проходження,  або з номерними знаками, які не відповідають вимогам державного стандарту, а також без номерних знаків.

Із матеріалів справи видно, що даний автомобіль, при виявленні підроблених документів, був доставлений на арештмайданчик Калуського МВ УМВС. По даному факту проведено дізнання і в порушенні кримінальної справи відносно ОСОБА_1  відмовлено за відсутністю складу злочину.

Згідно ч.7 ст.34 Закону України ”Про дорожній рух” експлуатація незареєстрованих транспортних засобів, а також без державних номерних знаків встановленого зразка забороняється. У разі експлуатації такого транспортного засобу він може бути примусово вилучений.

Так як судом встановлено, що позивач, придбавши автомобіль  зареєстрував його належним чином і він є добросовісним набувачем майна, а тому  даний автомобіль слід йому повернути.

Вирішуючи питання про стягнення  з позивача оплати за знаходження автомобіля на арешмайданчику, суд вважає, що з ОСОБА_1 слід стягнути оплату за зберігання автомобіля на арештмайданчику  за 10 днів.

На підставі викладеного, ст.8 “Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, мотоциклів всіх типів і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок ”, ст. 391 ЦК України, ст.34 Закону України ”Про дорожній рух”, п.п.1.4-1.7,п.3.18 “Інструкції  про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів”, реєстрація транспортних засобів, керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на транспортний засіб марки  ВАЗ-2109», 1990року випуску, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, чорного кольору, номер кузова НОМЕР_2.

Повернути ОСОБА_1 даний транспортний засіб з арештмайданчика Калуського МВ УМВС.

Стягнути з  ОСОБА_1 оплату за зберігання автомобіля на арештмайданчику  Калуського РВ  УМВС за 10 днів.  

 Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги  рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апельційним судом.

    Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Івано-Франківської області через Калуський міськрайонний суд шляхом подаячі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення, апельційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення в цей же термін з дня отримання копії рішення.

 Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Головуючий :  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація