Судове рішення #11687035

                           

                                                                                          Справа № 2-387\2010 рік

                                                                         

                                                      Рішення

                                              Іменем України

 16 липня 2010 року    Тетіївський районний суд Київської області   в складі:

  головуючого  судді:   Архангельського А.М.

  при секретарі:             Волошко К.В.

  адвоката:                     ОСОБА_1

 розглянувши в відкритому попередньому судовому засіданні в м. Тетієві цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Теліженецької сільської ради Тетіївського району, Київської області, треті особи: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 визнання права власності на спадкове майно,

                                                     встановив:

ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом в якому просить визнати за нею право власності, в порядку спадкування на майна її матері ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Спадкове майно складається із грошового вкладу та земельної ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 2.4719га., що розташована на території Теліженецької  сільської ради. Інші спадкоємці відмовилися приймати спадщину після смерті матері написавши відповідні заяви в нотаріальну контору. Вона вчасно подала заяву в нотаріальну контору та отримала свідоцтво про право власності на грошовий вклад. Про те, отримати аналогічний документ на земельну ділянку вона не може, оскільки Державний акт про право власності на земельну ділянку був виготовлений уже після смерті матері.

В попередньому судовому засіданні позивачка та її представник адвоката ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав.

Представник сільської ради с. Михайлівка в попереднє судове засідання не прибув, до суду подав заяву щоб справу слухати в його відсутність, проти позову заперечень не має.

Треті особи: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в попереднє судове засідання не прибули, про день проведення попереднього судового засідання був повідомлений належним чином.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивачки та представника позивача, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, оскільки позовні вимоги визнав  представник відповідача і встановлені обставини підтверджуються, що позивачка ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище "ОСОБА_2") є рідною дочкою ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Після смерті ОСОБА_5 залишилося спадкове майно: земельна ділянка відповідно до Державного акту про право власності на землю ділянку серії НОМЕР_1 площею 2.4719 га та інше майно. Позивачка своєчасно подала заяву в нотаріальну контору про прийняття спадщини і частково оформила спадщину. В оформленні спадщини на земельну ділянку позивачці було відмовлено з тих підстав, що відсутній Державний акт про право власності на земельну ділянку, який за життя спадкодавця ОСОБА_5 не був виготовлений, а після виготовлення в зв’язку з смертю спадкодавця такий державний акт не видається і не реєструється. Інші спадкоємці ОСОБА_3 та ОСОБА_4 відмовилися від прийняття спадщини на користь позивачки.

Установлені обставини підтверджуються: поясненнями позивачки, копіями свідоцтва про народження та одруження позивачки, копією свідоцтва про смерть ОСОБА_5, копією свідоцтва про право на спадщину за законом, довідкою № 94 від 21.06.2010 року про виготовлення Державного акту про право власності на земельну ділянку на серії НОМЕР_1 на ім’я ОСОБА_5, копіями заяв № 234 від 09.04.2010 року та № 240 від 13.04.2010 року про відмову ОСОБА_3 та ОСОБА_4 від прийняття спадщини.

Таким чином, аналізуючи зібрані по справі та досліджені в судовому засіданні докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів . Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлено судом. По скільки позивачка, як дочка померлої має право відповідно до ст..1261 ЦК України на спадкування у першу чергу, частину спадкового майна прийняла, інші спадкоємці від спадщини відмовилися на користь позивачки, то згідно ст.1216 ЦК України на неї переходять всі права та обов’язки.

Керуючись ст.,ст. 130, 174,218,294 ЦПК України, ст.ст.328,1216,1261 ЦК  України, суд

                                                      вирішив:

Позовну заяву ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Теліженецької сільської ради Тетіївського району, Київської області, треті особи: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 визнання права власності на спадкове майно задовольнити.

Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1,  жителькою с. Денихівка, Тетіївського району, Київської області право приватної власності в порядку спадкування майна ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, а саме на земельну ділянку площею 2.4719 га. (Державний акт на право приватної власності на землю НОМЕР_1), що розташована на території Теліженецької  сільської ради, Тетіївського району, Київської області.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Київської області протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Суддя:                                        А. Архангельский.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація