Справа № 2-374\2010 рік
Рішення
іменем України
15 липня 2010 року Тетіївський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді: Архангельського А.М. .
при секретарі: Волошко К.В.
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в м. Тетієві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Стадницької сільської ради Тетіївського району Київської області, третьої особи ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
встановив:
ОСОБА_1 просить визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, посилаючись на те, що пропустив його з поважних причин. Позовні вимоги мотивує тим, що його рідний батько ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року в м. Монастирище Черкаської області. Після його смерті залишилось спадкове майно, а саме земельна ділянка відповідно Державного акту про право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1, яка розташована на землях Стадницької сільської ради. Він є спадкоємцем після смерті батька за законом та заповітом. Також спадкоємцем по закону є дружина його покійного батька ОСОБА_2, яка відмовилася приймати спадщину. Пропустив установлений законом строк для звернення до нотаріуса для оформлення спадщини з поважних причин, по скільки смерть батька визвала у нього психологічний стрес, він довгий час хворів, а тому не зміг в установлений законом строк звернутися до нотаріальної контори.
При попередньому судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав..
Представник виконавчого комітету Стадницької сільської ради Тетіївського району Київської області та третя особа ОСОБА_2 в судове засідання не прибули, але в заявах просять слухати справу у їх відсутності, не заперечують проти позову.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, виходячи із наступного.
Відповідно до ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців з часу відкриття спадщини. Статтею 1268 п.3, п.5 та ст. 1269 ЦК України передбачено, які дії повинен вчинити спадкоємець для прийняття спадщини.
Як встановлено в судовому засіданні батько позивача ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року в м. Монастирище Черкаської області. Після його смерті залишилось спадкове майно: земельна ділянка площею 4.0900 га відповідно Державного акту про право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1, яка розташована на землях Стадницької сільської ради. Позивач є спадкоємицею першої черги за законом, як син померлого та відповідно заповіту від 05.11.2008 року.. Установлено також, що третя особа ОСОБА_2 15.06.2010 року звернулася в нотаріальну контору про відмову від обов’язкової частки в спадковому нерухомому майні.
Встановлені судом факти об’єктивно підтверджуються: поясненнями позивача; копією свідоцтва про смерть ОСОБА_3 (а.с.7), копією паспорта позивача (а.с.5), копією Державного акту про право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 (а.с.8), копією свідоцтва про народження позивача (а.с.6), копією заповіту (а.с.10), копією заяви про відмову у прийнятті спадщини (а.с.12).
Аналізуючи установлені обставини суд вважає, що при розгляді даної справи доведено, що позивач, як син померлого є спадкоємцем першої черги за законом та за заповітом, а тому він має право на спадкове майно, що залишилося після смерті його батька.
Суд, приймаючи до уваги, що позивач є пенсіонером, в зв’язку з втратою рідної людини захворів і довгий час лікувався, вважає, що позивач пропустив установлений законом строк для прийняття спадщини з поважної причини, а тому цей строк необхідно продовжити.
Керуючись ст. ст. 1220, 1268, 1269, 1270 ЦК України, 15, 60, 130, 208, 209, 212-215, 218, 294 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Стадницької сільської ради Тетіївського району Київської області, третьої особи ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителю АДРЕСА_1 додатковий строк до 15.10.2010 року для подачі заяви про прийняття спадщини, що залишилася після смерті його батька ОСОБА_3, який помер 13 лютого 2009 року в м. Монастирище Черкаської області.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя: Архангельський А.М.