Судове рішення #11687094

Справа №2-121 за 2009 р.

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

10 січня  2009 року      Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого – судді  Коляденка І.В.,

при секретарі        Репі Л.А.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м.Переяслав-Хмельницький цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,

встановив:

Позивач звернулася з позовом до суду і, враховуючи змінені позовні вимоги, просить стягувати з відповідача аліменти на її користь на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 300 грн. щомісяця і до повноліття дитини.

В суді позивач свій позов підтримала і просила його задовольнити, аргументувала його тим, що відповідач є батьком їхньої неповнолітньої дитини, однак матеріальної допомоги на її утримання не надає, хоча має можливість її надавати.

Відповідач позов визнав та не заперечує проти його задоволення.

Суд, вислухавши пояснення позивача, відповідача та дослідивши матеріали справи, з’ясував наступне.

Сторони по справі перебували у зареєстрованому шлюбі.

Згідно з наданої копії свідоцтва про народження вбачається, що сторони мають неповнолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. У даному свідоцтві про народження зазначено, що батьком дитини являється відповідач – ОСОБА_2.

Неповнолітня дитина проживає разом із позивачем і перебуває на її утриманні.

Позивач на даний час працює але її заробітку не вистачає для забезпечення всіх потреб сина.

Відповідач працює машиністом в ТОВ”КТА” в місті Бориспіль.

У ч.9 ст.7 СК України закріплено, що сімейні відносини регулюються на засадах справедливості, добросовісності та розумності, відповідно до моральних засад суспільства.

У ч.1 ст.180 СК України закріплено, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Крім того, у ст.182 СК України закріплено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;  інші обставини, що мають істотне значення.

В силу ч.2 ст.182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Беручи до уваги названі норми закону, позицію сторін, їх матеріальне становище та стан здоров’я, а також інші обставини, що мають істотне значення по справі, зокрема, вік сторін, їх працездатність, можливість заробляти, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню повністю.

На основі викладеного, керуючись ст.209, 212-215 ЦПК України, суд

вирішив:

Позов ОСОБА_1 – задовольнити.

Стягувати з  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в твердій грошовій сумі у розмірі 300 (триста) грн., але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця і до повноліття дитини.

Стягнути з відповідача   ОСОБА_2 на користь держави судовий збір (державне мито) в розмірі 51 грн.00 коп.

Стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь ГУДКУ у Київській області витрати на інформаційно технічне забезпечення в розмірі 7 грн. 50 коп.

Допустити негайне виконання даного рішення у межах суми платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація