Судове рішення #1168921
10/199

      

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

     

02.11.2006 р.                                                                                                  Справа № 10/199


За позовом Об`єднання "Рада сільськогосподарських товаровиробників Полтавської області", м. Полтава

до відповідача  Лубенського комбінату будівельних матеріалів об"єднання "Полтаваоблагробуд", с. Засулля

третя особа: Об"єднання "Полтавоблагробуд", м. Полтава

про примусове введення до складу засновників-учасників Лубенського комбінату будівельних матеріалів

Суддя  Шкурдова Л.М.


Представники: 

Від позивача  Даниленко В.І., дов. від 15.02.2006р.Романенко В.С., дов. від 15.02.06р.

Від відповідача Звізденко В.І., дов., Волков С.В., дов. від 19.07.06р., Жалдак О.П., дор. від 19.07.06р.

від третіх осіб: Буря І.Д., дов. від 10.01.2006р.


Рішення приймається в умовах перерви, оголошеної в судовому засіданні 31.10.2006р.


Суть спору:  Розглядається позовна заява про зобов"язання відповідача ввести до складу засновників-учасників  Об"єднання  "Ради СУТ області" з часткою у відповідності з трьохстороннім договором від 25.02.1998 р. "Про визначення та закріплення долей Ради КСП області, трудового колективу, виконавчого апарату об"єднання "Полтаваоблагробуд" в майні міжгосподарського Лубенського комбінату будівельних матеріалів - 50,9 %.

Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що реформування підприємства ще не проведено, підприємство створене на 98 % за кредитні кошти банків, а тому доля ради КСП  області в розмірі 50,9 % від всього майна є необгрунтованою, пряма згода підприємства на такий розподіл відсутня (повноваження представнику трудового колективу на право підпису від його імені договору не надавались).

Представник третьої особи в судовому  засіданні повідомив, що підприємство будувалося в основному за рахунок кредитів банків.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників позивача та відповідача, суд встановив, 25.02.1998 р. укладено трьохсторонній договір про визначення  та закріплення долей  Ради КСП області, трудового колективу, виконавчого  апарату об"єднання "Полтавооблагробуд" в майні міжгосподарського Лубенського комбінату будівельних матеріалів. В даному Договорі (пункт 2)  зазначено, що доля Ради КСП області становить 50,9 %., що складає 919,7 тис. грн.

Позивач зазначає, що відповідач повинен був на зборах засновників включити  у склад засновників Раду СГТ області і внести зміни до свого Статуту.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку відмовити в задоволенні позовних вимог, виходячи з наступного.

Обласні ради сільськогосподрських підприємств або ради сільськогосподарських товаровиробників (далі-ради) є правонаступниками колишніх обласних рад колективних сільськогосподарських підприємств  і як представницькі органи можуть вирішувати майнові питання у процесі реформування, реорганізації або ліквідації міжгосподарських підприємств обласного значення. Зазначені функції рад сільськогосподарських товаровиробників відображені в їх статутах. Отже, ради мають право приймати рішення з питань реформування міжгосподарських підприємств обласного значення, зокрема: визначати частки (паї), що передаються власникам міжгосподарських підприємств або іншим фізичним та юридичним особам, що діють в інтересах власників, у частині майна міжгосподарських підприємств, створеного за рахунок централізованих фондів.

Трьохстороння угода про визначення  та закріплення долей  Ради КСП області, трудового колективу, виконавчого  апарату об"єднання "Полтавооблагробуд" в майні міжгосподарського Лубенського комбінату будівельних матеріалів від 25.02.2998р. укладена на підставі Постанови Ради колективних сільськогосподарських підприємств Полтавської області "Про деякі питання реформування міжгосподарських підприємств та впорядкування взаємовідносин між Радами КСП і міжгоспами" від 17.10.1997р. за № РК-14/52.  Пунктом   2 даної Постанови встановлено дольову участь Ради КСП області в обсягах 51 %, а трудових колективів міжгоспів та їх обласних об"єднань - 49% від загальної вартості.

Постановою від 16.02.1998р.  Президія Ради колективних сільськогосподарських підприємств Полтавської області доручила Раді КСП підписати договории про визначення долей майна та закріплення їх за Радою КСП області, трудовим колективом  та виконавчим апаратом об"єднання, де частка майна господарств -пайовиків складає 51 % , а також установчої угоди співвласників, підприємств  та організацій  обласного рівня.

Протоколом конференції повноважних делегатів трудових колективів підприємств та організацій обласного рівня, що входять до складу об"єднання "Полтавоблагробуд", Ради КСП області та виконавчого апарату об"єднання від 25.02.1998р.  закріплені долі Ради КСП області, трудових колективів та виконавчого апарату  в майні підприємств та організацій обласного рівня та установчих угод про створення колективних підприємств та організацій обласного рівня.

Постановою Ради колективних сільськогосподарських підприємств Полтавської області від 18.03.1999р. внесено зміни до 2 п. Постанови від 17.10.1998р., зокрема про дольову участь засновників міжгоспів обласного значення, що реорганізуються -Ради КСП області та трудових колективів, долі яких визначаються у відповідності із Законом України "Про власність", Постановою Всеукраїнської Ради колективних сільгосппідприємств від 10.02.1996р. № 1/4 "Про реорганізацію міжгосподарських підприємств державного та обласного значення"  та рекоментаціями Інституту Аграрної економіки ім. О.Г. Шліхтера Української Академії Аграрних наук і Ради колгоспів України. При цьому безкоштовно на кожного з членів трудового колективу та прирівняних до них осіб може передаватись майно, вартість якого не перевищує вартості майна, що припадає на одного члена колективного сільгосппідприємства по області.

Статут Лубенського міжгосподарського комбінату будівельних  матеріалів  зареєстрований Виконавчим комітетом районної Ради народних  депутатів м. Лубни за № 221 від 18.12.1991р. та  затверджений  начальником обласного управління будіндустрії і промбудматеріалів. Пунктом 1.1 даного Статуту визначено, що Лубенський комбінат будматеріалів є міжгосподарським підприємством. Основні і обігові кошти і другі активи створені за рахунок пайових коштів господарств-пайовиків, коштів Полтавського облагробуду і коштів, одержаних від виробничо-господарської діяльності колективу комбінату, внаслідок чого комбінат є їх спільною власністю.

Відповідно до п. 2.2  Установчої угоди про створення та діяльності колективного підприємства Лубенський комбінат будівельних матеріалів об"єднання "Полтавоблагробуд" доля Засновників в статутному фонді  підприємства визначена на підставі постанови конференції представників трудових колективів господарств-пайовиків та підприємств і організацій, що входять до складу об"єднання від 22.03.1995р. № 1, потанови Ради КСП області від 17.10.1997р. № РК-14/52 та договору про визначення та закріплення долей в майні підприємтва від 25.02.1998р. станом на 01.11.1997 р. і складає: Рада КСП області -50,9 %, що становить 919,7 тис. грн.; трудовий колектив - 47,1 %, що становить 851,7 тис. грн., виконавчий апарат об"єднання  - 2,0 %, що становить 36,9 тис. грн.

18.12.1995 р. за № 192 зареєстрований районною  Радою  м. Лубни та  затверджений головою Ради по будівництву "Полтавоблагробуд" Статут Лубенського комбінату будівельних  матеріалів Полтавського облагробуду в новій редакції. Пунктом 1.1 даного Статуту визначено, що Лубенський комбінат будматеріалів є структурним підрозділом об"єднання облагробуду, що являє собою єдиний виробничо-технологічний господарський комплекс.

В даному Статуті  вже не існує посилання на те, що Лубенський комбінат  будівельних матеріалів є міжгосподарським. Статут від 1995р. на сьогоднішній день чинний і ніким не спростований.

Слід зазначити, що до Статуту Лубенського комбінату будівельних матеріалів вносились зміни та доповнення, які затверджувались Головою Ради по будівництву "Полтавоблагробуд" 21.09.2001р. та погоджено Постановою правління об"єднання "Полтаваагобуд" від 15.07.2001р. № 152, питання про внесення змін до  п. 1.1 Статуту не ставились.

Суд зобов"язував позивача надати письмові пояснення, яким  чином він має бути введений до числа засновників відповідача, яким правовим документом це має бути оформлено. Позивач не вказав норми законодавства, яким передбачено примусове введення до складу засновників  відповідача та норми  законодавства, яке передбачає такий цивільно-правовий спосіб захисту порушеного права.

Відповідно до ст. 12 ГПК України господарським  судам підвідомчі:

-  справи у  спорах,  що  виникають  при  укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів та з інших  підстав, а також у спорах про визнання недійсними актів з підстав,  зазначених у законодавстві, крім: спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо  ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України, міждержавних договорів та угод віднесено до відання інших органів;

- справи про банкрутство;

- справи за заявами Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції.  

На підставі матеріалів справи, та керуючись ст.ст. 12, 32,33,43,49,82-85 ГПК України , суд,-

                                            

                                                       В и р і ш и в :                                                     

          Відмовити в задоволенні позовних вимог.

              

             Суддя                                                                             Шкурдова Л.М.


Згідно з оригіналом.

Спеціаліст Онищенко О.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація