Судове рішення #11692084


  

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6, тел. 278-43-43

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

 28 жовтня 2010 року                     № 2а-7629/10/2670

          Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді  Власенкової О.О., при секретарі судового засідання  Чернишевій О.В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу


за позовом Управління Пенсійного фонду України у Нахімовському районі

м.Севастополя (далі - позивач)

до відповідачівКиївської муніципальної Академії естрадного та циркового  

мистецтв (далі - відповідач 1)

Севастопольської філії Київського державного коледжу естрадного  

та циркового мистецтв (далі - відповідач 2)

про стягнення заборгованості в сумі 11 908,61грн.


Обставини справи:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування у розмірі 11 908, 61 грн.

Водночас просив розглядати адміністративну справу за відсутності представника Управління Пенсійного фонду України у Нахімовському районі міста Севастополя.

Сторони, будучи належними чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду, у зазначений у повістці час до суду  не прибули. З клопотаннями про відкладення судового засідання не звертались.

Ураховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення адміністративної справи, суд визнав можливим провести судовий розгляд справи за відсутності сторін та без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Як вбачається з матеріалів справи та підтверджується Статутом Київської муніципальної Академії естрадного та циркового мистецтв, відповідач 1 –Київський державний коледж естрадного та циркового мистецтв ліквідований, а його правонаступником є Академія Київського державного коледжу естрадного та циркового мистецтв.

У зв’язку з викладеним та у відповідності до статті 55 КАС України у судовому засіданні було допущено правонаступництво шляхом заміни відповідача - Київського державного коледжу естрадного та циркового мистецтв на Київську муніципальну Академію естрадного та циркового мистецтв.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що у відповідача виявлено заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 11 908, 61 грн., чим порушено вимоги Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", відповідно до якого сплата страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування є обов’язковою для всіх суб’єктів підприємницької діяльності.

Відповідач 1 відзиву на позов не надав, будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, явку свого представника в судове засідання не забезпечив.

До відповідача 2 позовні вимоги відсутні.

Відповідно до статті 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних у ній доказів.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 28 жовтня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Ознайомившись з матеріалами справи, Окружний адміністративний суд міста Києва,

ВСТАНОВИВ:      

Севастопольська філія Київського державного коледжу естрадного та циркового мистецтв є платником внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до статті 1 Закону України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" та статті 14 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (далі – Закон).

Відповідно до акту від 31 жовтня 2005 року № 18/10, складеного за результатами перевірки Севастопольської філії Київського державного коледжу естрадного та циркового мистецтв за період з 2004 року до 2005 рік у останньої виявлено заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на загальну суму  11 996,21 грн.

30 серпня 2005 року наказом Київського державного коледжу естрадного та циркового мистецтв № 355-К закрито Севастопольську філію Київського державного коледжу естрадного та циркового мистецтв та на підставі якого Філію знято з обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Нахімовському районі міста Севастополя як платника страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Станом на день розгляду спору судом заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідачем 1 не сплачена.

Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представника позивача, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню з огляду на таке.  

Відповідно до статті 1 Закону страхові внески –це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов’язкове державне пенсійне  страхування  відповідно  до цього Закону.

Частиною 2 статті 17 Закону встановлено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Згідно з частиною 3 статті 18 Закону страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Пунктами 1, 4 статті 4 Закону, розділом 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 визначений розмір страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 (крім платників фіксованого сільськогосподарського податку) та 2.1.2 пункту 2.1 цієї Інструкції, - 33,2 % від суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і 2% страхових внесків утримуються з доходу найманих робітників у вигляді заробітної плати, залежно від суми.

Статтею 20 Закону визначено порядок обчислення та сплати страхових внесків. В абзаці 1 частини 6 цієї статті встановлено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

При цьому, в разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат (виплати доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, страхувальники одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати (дохід). У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється у пропорційних розмірах.

Згідно з частиною 12 статті 20 зазначеного Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника.

В силу частини 2 статті 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.  Частиною 3 цієї ж норми  Закону встановлено, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і в строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про їх сплату. Протягом 10 робочих днів з дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Судом встановлено, що за досліджений період Севастопольська філія Київського державного коледжу естрадного та циркового мистецтв у встановлені законодавством  строки не сплатила суму страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Відповідно до статті 96 Цивільного кодексу України за зобов’язаннями Філії несе відповідальність основне підприємство.

Частиною 3 статті 106 Закону встановлено, що орган Пенсійного фонду має право звернутися  до суду з позовом  про  стягнення недоїмки.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки  і  збори  в порядку і розмірах, встановлених законом.

Взявши до уваги те, що суму страхових внесків до Пенсійного фонду України не сплачено, доказів погашення зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача–суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

ПОСТАНОВИВ:

  Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з Київської муніципальної Академії естрадного та циркового мистецтв (01032, місто Київ, вул. Жилянська, 88, код ЄДРПОУ 02214952) на користь Управління Пенсійного фонду України у Нахімовському районі міста Севастополя (99001, місто Севастополь, вул.Дзігунського, 19 код ЄДРПОУ 22274979 р/р 25602705100412, 25608705100513 в СМВ №4548 ВАТ "Державний Ощадний банк України", МФО 384027) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування у розмірі 11 908,61 грн. (одинадцять тисяч дев’ятсот вісім гривень 61 копійка).

          Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені статтями 185-187 КАС України шляхом подання в десятиденний строк апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.


          Суддя                                                                                                О.О. Власенкова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація