Справа № 2-2463/2010
Категорія 45
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 вересня 2010 року м. Житомир
Богунський районний суд м.Житомира
в складі : головуючого – судді О.С. Коломієць
при секретарі Л.С.Савицька
розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу
за позовом ОСОБА_1 до
ОСОБА_2
про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини,
в с т а н о в и в:
Сторони перебувають в шлюбі з 1988 року. Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1
Позивач просить шлюб розірвати, посилаючись на ті обставини, що спільне життя з відповідачем не склалось. Між сторонами виникли вкрай неприязні стосунки. Причиною того стали постійні сварки та скандали, що виникали в сім’ї через неналежну поведінку відповідача, який зловживає спиртними напоями, застосовує фізичну силу до позивача. Тривалий час вони не підтримують шлюбних стосунків та не ведуть спільного господарства. Подальше сумісне життя і збереження сім’ї вважає неможливим, оскільки сторони втратили почуття поваги та кохання. На примирення не погоджується. Крім того, відповідач не бере участі у вихованні та утриманні дитини. Просить стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини в розмірі 1/3 частини його доходів щомісячно.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала з тих же підстав. Зазначила, що наданий судом строк для примирення позитивних наслідків не дав.
Відповідач в судовому засіданні заперечував щодо розірвання шлюбу, погодився щодо стягнення аліментів на утримання дитини.
Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає за можливе визнати позов таким, що підлягає до повного задоволення в частині розірвання шлюбу, оскільки сторони тривалий час не підтримують подружніх стосунків та не ведуть спільного господарства, втратили один до одного почуття поваги та кохання – тому спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам кожного із них.
Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, відповідач надає матеріальну допомогу, але вона є нерегулярною. За таких обставин, враховуючи матеріальне положення сторін, суд визначає розмір аліментів, що будуть стягуватись з відповідача у частковому відношенні до його заробітку і стягує з нього аліменти на користь позивача в розмірі ј частини його заробітку щомісячно, оскільки доказів на підтвердження необхідності стягнення аліментів в розмірі 1/3 частини його доходів щомісячно позивачем не представлено, хоча відповідно до ст.ст. 10, 11 ЦПК України це є її обов’язком.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України, суд стягує з відповідача на користь держави судовий збір в сумі 51 грн. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 90 грн.
Керуючись ст.ст. 110, 112, 180, 182, 183 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212-215, 367 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити частково.
Розірвати шлюб між гр. України ОСОБА_1, 1966 р.н. та гр. України ОСОБА_2, 1963 р.н., який зареєстрований Селянщинською сільською радою Черняхівського району Житомирської області, актовий запис № 6, від 04.06.1988 року.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_6 в розмірі ј частини заробітку (доходу) відповідача щомісячно, починаючи з 25.01.2010 року і до повноліття дитини, але не менше встановленого законом мінімуму щомісячно.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 90 грн.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає до негайного виконання.
В решті позовних вимог позивачу відмовити за безпідставністю.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд міста Житомира шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не було скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя :