№2-3333/10
Категорія №47
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
24 вересня 2010р. м.Житомир
Богунський районний суд міста Житомира
В складі: суддя Грибан І.О.
секретар Богатчук О.В.
розглянув у судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів ,-
В С Т А Н О В И В :
Сторони перебували в зареєстрованому шлюбі з жовтня 2008 року. В шлюбі мають неповнолітню дитину – дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1
Позивачка просить стягувати з відповідача аліменти на утримання дитини в розмірі ? частини від доходу батька щомісячно до її повноліття, а також стягувати щомісячно на себе , в зв’язку з її непрацездатність, як інваліда 2 групи , утримання в розмірі ? частини від доходу чоловіка.
В судове засідання позивачка не з’явилася подала заяву про розгляд справи у її відсутності.
Відповідач позов визнав частково. Не заперечував проти стягнення аліментів на дитину. Щодо стягнення аліментів на дружину заперечував, вказуючи, що позивачка отримує пенсію по інвалідності , аліменти від батька в зв’язку з тим що інвалідність їй встановлена з дитинства та крім того працює і має постійний заробіток. Відповідач має постійне місце роботи, але має на утриманні похилого віку батьків та сплачує борг перед кредитною установою за спільну квартиру.
Заслухавши пояснення відповідача, дослідивши матеріали справи та надані сторонами по справі докази в їх сукупності суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення частково.
Відповідно до вимог ст..180,181 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.
В досудовому порядку сторони між собою питання утримання дитини не вирішували. Враховуючи вікові потреби дитини на загально необхідні речі суд присуджує з відповідача аліменти на дитину в розмірі 1/4 частки від його доходу.
Відповідно до вимог ст.75 Сімейного кодексу України після розірвання шлюбу особа має право на утримання, якщо вона є непрацездатною і потребує матеріальної допомоги і якщо колишній чоловік (дружина) може надавати матеріальну допомогу. Непрацездатними вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку, встановленого законом, або є інвалідом 1,2,3 групи.
Позивачка є інвалідом 2 групи з дитинства. Отримує пенсію по інвалідності. Довідку про розмір пенсії суду не надала. Також позивачкою не надано доказів на підтвердження того, що вона потребує матеріальну допомогу в розмірі ,зазначеному в позовній заяві. В свою чергу відповідачем не надано доказів неспроможності сплачувати утримання на дружину, зокрема щодо наявність на його утримання непрацездатних батьків, розміру витрат на сплату боргових зобов’язань сім’ї по кредиту. Тому суд задовольняє позов частково визначаючи розмір утримання на позивачку в сумі 250 грн. щомісячно.
Керуючись ст.76, 180-184 Сімейного кодексу України, ст.11, 15,60,214,215 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Донецька, працюючого головним спеціалістом ТОВ «ДТЕК» (м. Донецьк, бул. Шевченка, 11) на користь ОСОБА_1, 1985р.н. щомісяця аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3,25.06.09р.н. починаючи з 06.04.2010р. і до досягнення нею повноліття в розмірі ? частки від доходу, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
Стягувати з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Донецька, працюючого головним спеціалістом ТОВ «ДТЕК» (м. Донецьк, бул. Шевченка, 11) на користь ОСОБА_1, 1985р.н., як непрацездатної особи, щомісяця утримання в сумі 250 грн. (починаючи з дня набрання рішенням законної сили).
Стягувати з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2 судовий збір в доход держави в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляд справи в сумі 120 грн.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити за необґрунтованістю.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області протягом десяти днів, починаючи з дня його проголошення, шляхом подання через Богунський районний суд апеляційної скарги.
Особи,які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення,можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо така заява або апеляційна скарга не були подані.
Суддя :