Справа №2-3750/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2010 року, Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, у складі:
головуючого – судді Бондар Я.М.,
при секретарі – Джемерчук О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, в м. Кривому Розі, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи житлово-буділвельний кооператив «Рассвет-34», Криворізьке ГУМВС України в Дніпропетровській області, про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася із даним позовом до суду, з якого вбачається, що сторони у справі зареєстровані як наймачі у квартирі АДРЕСА_1. В січні 2006 року сторони розірвали шлюб, а фактично відповідач покинув сім’ю у вересні 2005 року та почав проживати за іншою адресою. З квартири забрав свої речі, але залишився зареєстрованим у ній. Позивач просила визнати відповідача таким, що втратив право на користування житлом у квартирі АДРЕСА_1 внаслідок його відсутності за місцем реєстрації протягом п’яти останніх років.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала. Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі.
Вислухавши сторони, дослідивши письмові докази у справі, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню за наступних підстав.
Статтею 71 ЖК України передбачено, що при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім`ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Відповідно до ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Відповідач ОСОБА_2 відсутній в жилому приміщенні у квартирі АДРЕСА_1 понад шість місяців, а саме з 2005 року – тобто протягом п’яти років, що сам визнав у судовому засіданні. Доказів того, що за ним зберігається жиле приміщення понад шість місяців відповідно до ст. 71 ЖК України або доказів того, що він приймав спроби вселитися у квартиру, а йому в цьому були перешкоди суду, відповідач суду не надав.
Всі обов’язки, що випливають з договору найму житла позивачка виконує самостійно. В судовому засіданні встановлено, що відповідач зі своєї волі та без будь-якого фізичного чи морального насильства, зі сторони інших мешканців квартири, залишив квартиру добровільно у 2005 році, та пішов проживати в інше приміщення, де мешкає і на сьогоднішній день.
Виходячи з наведеного, у відповідності до положень ст. 72 ЖК України відповідача ОСОБА_2 слід визнати особою, що втратила право користування спірним жилим приміщенням внаслідок відсутності понад встановлені строки.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 71, 72 ЖК України, керуючись ст.ст.10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України,–
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування жилим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення або отримання копії рішення особами, які не були присутні під час його проголошення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Саксаганський районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційної скарги не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Бондар Я.М.