Судове рішення #11702672

Справа № 2-а-1270/10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

29 жовтня 2010 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Махлай Л.Д. розглянувши  адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва про перерахунок пенсії,

в с т а н о в и в :

у жовтні 2010 року позивач звернулася до суду з даним позовом.

Свої вимоги мотивує тим, що   перебуває як пенсіонер на обліку у відповідача, але продовжує працювати. 10.02.2010 року вона звернулася до відповідача з заявою про проведення перерахунку пенсії за віком по стажу та заробітній платі.

Проте, при перерахунку пенсії відповідач застосував показник середньої заробітної плати за 2007 рік, незважаючи на те, що при перерахунку пенсії відповідно до ст. ст. 40, 42 Закону України „Про загальнообов‘язкове пенсійне страхування” підлягає застосування показник середньої заробітної плати за попередній рік, яким в даному випадку є 2009 рік. Такі дії відповідача призвели до суттєвого заниження розміру пенсії.

Посилаючись на зазначене просила визнати дії відповідача неправомірними та зобов‘язати відповідача провести перерахунок її пенсії за віком відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 40 та ч. 4 ст. 42 Закону України „Про загальнообов‘язкове пенсійне страхування” із застосуванням показників середньої заробітної плати за 2009 рік – 1650, 43 грн. з 01.02.2010 року та стягнути з відповідача не донараховану та недоплачену суму пенсії у розмірі 6 675, 48 грн.

Відповідач  заперечень проти позову  чи заяви про визнання позову не подав.

Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва  та з 01.02.2010 року їй було проведено перерахунок пенсії з урахування трудового стажу набутого після призначення пенсії та від заробітку. При цьому відповідачем було застосовано показник середньої заробітної плати працівників у галузях національної економіки за 2007 рік, а не за рік, що передував року перерахунку пенсії, тобто не за 2009 рік.

Відповідно до ст. 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.

Згідно зі ст. 40 цього ж Закону заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. Заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:  Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії; Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn); К - кількість місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати (доходу) застрахованої особи. У разі відсутності на момент призначення пенсії даних про середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки України, за попередній рік для визначення заробітної плати (доходу) враховується наявна середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяці попереднього року з наступним перерахунком заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії після отримання даних про середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Перерахунок позивачці проведено з 01.02.2010 року. Про розмір пенсії остання дізналася отримавши пенсію у меншому розмірі, ніж той на який розраховувала, тобто у березні 2010 року. А тому позов підлягає задоволенню у межах строку позовної давності, тобто з 01.04.2010 року.

Вимоги про зобов`язання відповідача виплатити не донараховану суму у розмірі 6 675, 48 грон. не підлягають задоволенню, оскільки суд не може перебирати на себе функцію органу та визначати розмір пенсії до виплати, а відповідно і проводити розрахунки щодо не донарахованої суми. Крім того, відповідач лише визначає розмір пенсії у відповідному розпорядженні, яке передає на виплату іншій установі та до компетенції відповідача не входить здійснення безпосередньо виплати пенсії.

На підставі викладеного, керуючись Законом України „Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування”, постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», ст. ст. 99, 183-2 КАС України, суд

п о с т а н о в и в :

               Позов задовольнити частково.

Визнати дії управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва щодо застосування показника середньої заробітної плати за 2007 рік при перерахунку пенсії ОСОБА_1  з 01.02.2010 року неправомірними.

  Зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва  здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2010 року у порядку, визначеному ст. ст. 40, 42 Закону  України „Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування” із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2009 рік.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1  3 грн. 40 коп. судового збору.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. Якщо було подано апеляційну скаргу постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя: підпис

Постанова не набрала законної сили

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація