Справа № 2-6770/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
( з а о ч н е )
21 жовтня 2010 року Оболонський районний суд м. Києва
у складі головуючого судді Махлай Л.Д.
при секретарі Поліщук А.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом приватного підприємства «Видавництво «Махаон-Україна» до ОСОБА_1, 3-тя особа: Акціонерне товариство «Українська пожежно-страхова компанія» про відшкодування шкоди,
в с т а н о в и в :
у вересні 2010 року позивач звернувся до суду з даним позовом.
В обґрунтування позову зазначав, що 22.01.2010 року о 15 год. 55 хв. ОСОБА_1, керуючи автомобілем марки «Хонда Акорд» д/н НОМЕР_1, по пр-ту Московському, 9-Б в м. Києві, не врахував дорожньої обстановки та здійснив наїзд на перешкоду, після чого сталося зіткнення з автомобілем марки «Шкода» д/н НОМЕР_2, який належить на праві власності ПП «Видавництво «Махаон-Україна». Внаслідок ДТП автомобілю, що належить позивачу було заподіяно значну матеріальну шкоду.
Винним у скоєному ДТП постановою Оболонського районного суду м. Києва від 19.02.2010 року визнано ОСОБА_1 та притягнуто до адміністративної відповідальності.
На виконання умов договору страхування від 24.06.2009 року страховик визначив вартість відновлюваного ремонту в розмірі 17196 грн. 88 коп. та виплатив позивачу страхове відшкодування в розмірі 14780 грн. 73 коп., з вирахуванням безумовної франшизи в розмірі 510 грн. 00 коп. та з урахуванням витрат позивача на евакуацію транспортного засобу.
Позивачем було проведено відновлюваний ремонт автомобіля на ТзВО «Зовнішньоторговельна виробничо комерційна фірма «РКЦ». Вартість виконаних робіт по відновленню автомобіля становить 16839 грн. 20 коп. Крім того, позивачем були понесені витрати пов`язані із доставкою пошкодженого автомобіля на ремонт в розмірі 450 грн. 00 коп..
Загальна сума нанесених позивачу матеріальних збитків становить 17343 грн. 20 коп., різниця між розміром заподіяних позивачу збитків та виплаченою страховиком суми страхового відшкодування становить 2 562 грн. 47 коп. Розмір втраченої від суми страхового відшкодування безумовної франшизи становить 510 грн..
У зв‘язку з викладеним позивач просить стягнути на його користь 3072 грн. 47 коп. в рахунок відшкодування матеріальної шкоди та 428 грн. 00 коп. судових витрат.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позов з підстав, викладених в позовній заяві та просив його задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не зявився, про день і час розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив.
Оскільки позивач не заперечує проти заочного розгляду справи, а відповідач належним чином повідомлена про день та час розгляду справи суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи.
3-я особа в судове засідання не з`явилася, причини неявки не повідомила.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Згідно ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 22.01.2010 року приблизно о 15 год. 55 хв., керуючи автомобілем «Хонда Акорд» д/н НОМЕР_1, по пр-ту Московському, 9-Б в м. Києві, під час вибору у встановлених межах безпечної швидкості не врахував дорожньої обстановки, стан транспортного засобу, щоб мати змогу контролювати його рух, у разі виникнення перешкоди, яку водій об`єктивно спроможний виявити, не вжив заходів для зменшення швидкості, аж до зупинки, або об`їзду перешкоди, в результаті чого здійснив наїзд на перешкоду (відбійник, пішохідну огорожу на розділювальній смузі) після чого сталося зіткнення з автомобілем марки «Шкода» д/н НОМЕР_2, що призвело до пошкодження транспортних засобів.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні ДТП підтверджується постановою Оболонського районного суду м. Києва від 19.02.2010 року, якою відповідача притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП у вигляді штрафу.
Цивільна відповідальність ОСОБА_1 на час ДТП була застрахована у АТ «Українська пожежно-страхова компанія» та відповідно до страхового акту від 13.05.2010 року страховою компанією на розрахунковий рахунок ПП «Видавництво «Махон-Україна» була перерахована сума страхового відшкодування в розмірі 14 780 грн. 73 коп. (14330 грн. 73 коп. вартість відновлюваного ремонту без урахуванням ПДВ + 960 грн. оплата вартості евакуації – 510 грн. 00 коп. франшизи).
На ремонт автомобіля позивач фактично витратив 16 893 грн. 20 коп., що підтверджується рахунком фактурою та актом виконаних робіт, а також витрачено 450 грн. за послуги евакуатора по доставці автомобіля до місця ремонту.
Представник позивача у судовому засіданні зазначив, що квитанцію на суму 450 грн. за послуги евакуатора до страхової компанії не подавав, а документи, що підтверджують фактичні затрати на ремонт з урахуванням сплачено ПДВ подав до страхової компанії, проте до цього часу ці суми не отримав.
Відповідно до ст. 988 ЦК України обов`язок по виплаті страхового відшкодування лежить на страховику, а не на особі, яка застрахувала цивільну відповідальність. Розмір страхового відшкодування не перевищує розміру страхової суми.
За таких обставин вимоги до відповідача про відшкодування матеріальної шкоди у вигляді франшизи законні та обґрунтовані, інші ж вимоги є безпідставними, оскільки витрати на ремонт автомобіля мають відшкодовуватися страховиком.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати у межах суми задоволених позовних вимог.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 988, 999, 1166 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 213-215, 224, 226 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Приватного підприємства «Видавництво «Махаон-Україна» 510 грн. в рахунок відшкодування матеріальної шкоди та 171 грн. судових витрат, всього: 681 грн.
Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду позивачем подається до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ : підпис Рішення не набрало законної сили.
Копія вірно
Суддя