Судове рішення #11710191

       

КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м .МАКІЇВКИ

ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

  Справа № 2-1995/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

22 жовтня 2010 року                                                    м. Макіївка

Кіровський районний суд міста Макіївки Донецької області у складі

   

головуючий суддя                               Єжов В.А.
при секретарі                                    Бєляєвій А.В.

за участю позивачки                        ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні місцевого суду в м. Макіївці цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до територіальної громади міста Макіївки про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В:

5 липня 2010 р. ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до територіальної громади міста Макіївки про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, яка залишилася після смерті ОСОБА_2, мотивуючи позовні вимоги тим, що встановлений законом строк для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини нею пропущено з поважних причин.

У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала заявлені позовні вимоги, на обґрунтування яких послалась на обставини, викладені у позовній заяві, та зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько – ОСОБА_2, який на підставі свідоцтва про право власності на житло був власником квартири АДРЕСА_1. Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді вищезазначеної квартири і позивачка є єдиною спадкоємицею на неї за законом. Інших спадкоємців, які мають право на обов'язкову частку спадкового майна у померлого немає. Оформити право на спадкове майно в нотаріальному порядку позивачка не мала можливості, оскільки пропустила шестимісячний строк для подання заяви на прийняття спадщини, в силу своєї юридичної необізнаності, крім того доглядала хворого чоловіка, тому не встигла оформити юридично свої права на спадщину. В дійсний час вона звернулась до нотаріальної контори про прийняття спадку, однак їй було відмовлено і рекомендовано звернутися до суду. Посилаючись на вказані обставини, просить суд визнати причину пропуску звернення із заявою про прийняття спадщини поважною і продовжити строк для прийняття спадщини, визначивши додатковий строк.

Представник відповідача — територіальної громади м. Макіївки Топчій О.М. не заперечував проти задоволення позову, просив суд розглянути справу у його відсутності, про що надав письмову заяву.

Вислухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи та дослідивши надані докази, суд у межах заявлених позовних вимог (ст.11 ЦПК України) встановив наступне.

Згідно свідоцтва про право власності на житло від 28 лютого 1995 року ОСОБА_2 на праві приватної власності належить квартира АДРЕСА_1

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер у віці 81 років, що підтверджено актовим записом від 1 квітня 2008 р. № 870 в Книзі реєстрації смертей Макіївського міського відділу реєстрації актів цивільного стану Донецького обласного управління юстиції.

Спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_2 є його дочка ОСОБА_1.

Як вбачається зі свідоцтва про укладення шлюбу від 4 жовтня 1975 року ОСОБА_1 одружилася з ОСОБА_6 у  Кіровському відділі реєстрації актів громадянського стану м. Макіївки, актовий запис № 831, їй присвоєно прізвище  - ОСОБА_6.

На час відкриття спадщини єдиним спадкоємцем на квартиру є позивачка – дочка ОСОБА_2 Інші особи із заявами на прийняття спадщини до нотаріальної контори не звертались, свідоцтво про право на спадщину не видавалось.

За таких підстав ОСОБА_1, яка є спадкоємицею за законом, згідно з положеннями ст.ст.1261, 1262 ЦК України має право на спадкування.

Відповідно до приписів статей 1268, 1269 і 1270 ЦК України спадкоємець за заповітом чи законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

З матеріалів справи убачається, що ОСОБА_1 у визначений законодавством строк із заявою про прийняття спадщини до Третьої Макіївської державної нотаріальної контори (за місцем відкриття спадщини) не зверталась. Позивачка бажає прийняти спадщину, відсутня її письмова заява про відмову в прийнятті спадщини. Інших спадкоємців за законом чи за заповітом судом не встановлено, що підтверджено довідкою Третьої макіївської державної нотаріальної контори м. Макіївки.

Частиною третьою статті 1272 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Визнання територіальною громадою м. Макіївки позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Проаналізувавши встановлені обставини по справі, оцінивши надані в силу положень ст.60 ЦПК України докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що строк подачі до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини ОСОБА_1 пропущено з поважної причини, тому визнає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Позивачка не вимагає компенсації за понесені судові витрати, пов'язані зі зверненням до суду і розглядом судової справи.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 11, 60, 174, 212–215 ЦПК України, ст.ст. 1268, 1270, 1272 ЦК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов   ОСОБА_1  задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1  додатковий строк - 6 (шість) місяців (з дня набрання чинності рішення суду) для подання нею до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті спадкодавця: ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Апеляційна скарга на рішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, - протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація