У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 жовтня 2010 р. м. Житомир
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Житомирської області у складі:
головуючого Романова О.В.
Суддів Захарчука С.В., Єрещенка А.М.
прокурора Бородька А.П.
захисника ОСОБА_1
розглянула у відкритому судовому засіданні апеляцію захисника ОСОБА_1 на постанову Корольовського районного суду м. Житомира від 15 жовтня 2010 року, цією постановою щодо
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянк України, ІНФОРМАЦІЯ_3, працює головою правління ВАТ „Вібросепаратор", проживаючій у АДРЕСА_1, зареєстрована у АДРЕСА_2, раніше притягувалась до кримінальної відповідальності, не судимої,
задоволено подання старшого помічника прокурора Корольовського району м. Житомира про обрання запобіжного заходу - взяття під варту,
ВСТАНОВИЛА:
Органом досудового слідства ОСОБА_2 обвинувачується в тім, що являючись головою правління ВАТ "Вібросепаратор", яке діє на підставі Статуту, затвердженого загальними зборами акціонерів (протокол №1 від 23.09.2008 року) та зареєстрованого виконавчим комітетом Житомирської міської ради 01 жовтня 2008 року, протягом листопада 2008 - червня 2010 року, будучи службовою особою, зловживаючи службовим становищем, умисно, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, діючи в особистих інтересах, при наявності заборгованості по сплаті збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 1 204 701,24 грн. та при надходженні протягом вищевказаного періоду на рахунки та в касу
Справа №10- 377 Головуючий у суді 1-ї інстанції Галасюк Р.А.
Категорія Суддя-доповідач Захарчук С.В.
підприємства коштів у сумі понад 29 452 622,32 грн., спрямовувала кошти
не на сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України, а на господарські потреби ВАТ "Вібросепаратор", що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам у вигляді несплати сум страхових внесків до Пенсійного фонду України в сумі 1 204 701,24 грн. Отже, ОСОБА_2 обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченому ч. 2 ст. 364 КК України.
Постановою Корольовського районного суду м. Житомира від 15 жовтня 2010 року задоволено подання помічника прокурора, запобіжний захід ОСОБА_2 обрано – взяття під варту.
В апеляції захисник обвинуваченої ОСОБА_1 просить скасувати постанову суду щодо ОСОБА_2 і обрати їй запобіжний захід у виді застави в розмірі 1000 неоподаткованих доходів громадян або підписку про невиїзд.
Вважає, що підстав для обрання ОСОБА_2 запобіжного заходу у виді взяття під варту не було, оскільки на час обрання запобіжного заходу вона дала показання, були допитані свідки, а тому обвинувачена не зможе перешкодити встановленню істини у справі шляхом впливу на свідків. Від явки до слідчого вона не ухилялася, оскільки перебувала на стаціонарному лікуванні.
Заслухавши доповідача, захисника ОСОБА_1, який підтримав доводи апеляції, міркування прокурора про відмову в задоволенні апеляції, особу, в якої справи перебуває в провадженні, ознайомившись з матеріалами кримінальної справи, колегія суддів апеляцію залишає без задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 148, 155 КПК України запобіжні заходи застосовуються до підозрюваного, обвинуваченого, засудженого з метою запобігти спробам ухилитися від дізнання, слідства або суду, перешкодити встановленню істини у кримінальній справі або продовжити злочинну діяльність, а також для забезпечення виконання процесуальних рішень, а взяття під варту як запобіжний захід застосовуються в справах про злочини, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк понад три роки.
Як вбачається з матеріалів справи, злочин, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_2, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 6 років.
ОСОБА_2, схильна до вчинення злочинів, оскільки раніше притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення подібного злочину.
Доводи апелянта про те, що ОСОБА_2 не з’являлась до слідчого, бо знаходилась на стаціонарному лікуванні, безпідставні.
Як пояснив слідчий у суді апеляційної інстанції, ОСОБА_2 на виклики не з’являлась без поважних причин. Під час її перебування на лікуванні слідчі дії не проводились і ОСОБА_2 до органів слідства не викликалась.
Отже, обрання судом ОСОБА_2 запобіжного заходу у вигляді взяття під варту обумовлено як тяжкістю злочину, у вчиненні якого вона обвинувачується, так і з метою запобігти спробам ухилитися від слідства або суду, перешкоджанню у встановленні істини по справі .
За таких обставин підстав для задоволення апеляції та скасування постанови суду, колегія суддів не вбачає.
Не можуть бути підставою для зміни запобіжного заходу і наведені доводи в апеляції.
Керуючись ст.ст.365,366 КПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
апеляцію захисника обвинуваченої ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Корольовського районного суду м. Житомира від 15 жовтня 2010 року про обрання ОСОБА_2 запобіжного заходу у виді взяття під варту - без зміни.
Судді