№ 3-3676/2010р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 листопада 2010 року
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Гаврилова М.В., розглянувши матеріали, які надійшли з ВДАІ по обслуговуванню адміністративної території м. Краматорська при УДАІ УМВС України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності гр-на:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, проживаючого в АДРЕСА_1, якому роз’яснено зміст ст. 268 КУпАП,
за ст. 130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
28.10.2010р. о 20 год. 00 хв. ОСОБА_1 керував транспортним засобом «ВАЗ-21013» держ. НОМЕР_1, в м. Краматорську по вул. Маяковського в районі магазину «Амстор», з явними ознаками алкогольного сп’яніння: різкий запах алкоголю з рота. Від продування трубки «Контроль тверезості» та проходження медичного огляду на стан алкогольного сп’яніння в установленому законом порядку відмовився, що є порушенням п.п. 2.5 ПДР.
Викладене підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями двох свідків.
ОСОБА_1 в суді свою провину в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП, не визнав та пояснив, що 28.10.2010р. на пропозицію працівників ДАІ, від проходження медичного огляду для встановлення стану сп’яніння відмовився, оскільки злякався, що мати буде його сварити. В поясненнях він написав, що вжив 0,5л. пива, щоб швидше поїхати додому. Після цього, він в той же день поїхав до наркологічного диспансеру, де пройшов медичний огляд, який не виявив в нього ознак сп’яніння.
Дослідивши надані матеріали, суд вважає, доведеним той факт, що ОСОБА_1 відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп’яніння.
Згідно з п. 2.9. Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 6 жовтня 2009р. за N 931/16947, з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, уповноважена особа Державтоінспекції МВС забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, він був складений о 20.05 год. 28.10.2010р.
З висновку щодо результатів медичного огляду, наданого правопорушником, вбачається, що він був складений 28.10.2010р. о 23.35 год. Таким чином, суд вважає даний висновок щодо медичного огляду у відношенні ОСОБА_1 недостовірним та не бере його до уваги, оскільки з моменту виявлення в нього ознак сп’яніння і до проходження ним медичного огляду пройшло понад дві години.
Вина ОСОБА_1 у вказаному правопорушенні знайшла своє повне підтвердження в суді та, з урахуванням тяжкості скоєного адміністративного правопорушення, особи правопорушника, суд вважає, що йому варто призначити покарання у вигляді громадських робіт.
Керуючись ст.130 ч. 1 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП та піддати його громадським роботам на строк 40 (сорок) годин.
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути винесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд.
Суддя :