Судове рішення #11722363

Справа № 11-545/10                                                         Головуючий у 1 інстанції Кирилюк В.Ф.

ст. 185 ч. 2 КК України                                          Доповідач в апеляційній інстанції Бешта Г.Б.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

м. Луцьк                                                                       05 листопада  2010 року

Колегія суддів судової палати в кримінальних справах Апеляційного суду Волинської області в складі:

головуючого судді - Бешти Г.Б.,

суддів  - Оксентюка В.Н., Лозовського А.О.,

за участю прокурора  - Старчука В.М.,

засудженого – ОСОБА_2,

розглянула у відкритому судовому засіданні у м. Луцьку кримінальну справу за апеляцією державного обвинувача, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції на вирок Рожищенського районного суду від     17 серпня 2010 року, яким

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець та житель АДРЕСА_1, українець, громадянин України, з середньою освітою, неодружений, не працює, раніше судимий вироком Рожищенського районного суду від 05.07.2010 року за ст. 185 ч.1 КК України до 80 годин громадських робіт, -

засуджений: за ч. 2 ст. 185 КК України на 1 (один) рік обмеження волі.

На підставі ч. 4 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання, яке призначене за вироком Рожищенського районного суду від 05.07.2010 року, більш суворим, яке призначене за даним вироком, остаточно призначено ОСОБА_2 покарання у виді обмеження волі на строк 1 (один) рік.

На підставі ст.ст. 75, 76 КК України ОСОБА_2 звільнено від відбування покарання з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку терміном один рік не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки: не виїжджатиме за межі України на постійне місце проживання без дозволу органів кримінально-виконавчої інспекції, повідомлятиме їх про зміну місця  проживання та роботи, періодично з’являтиметься в ці органи для реєстрації.

Запобіжний захід ОСОБА_2 залишено попередній - підписку про невиїзд. Вироком вирішено долю речових доказів у справі.

Цим же вироком засуджено ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 за ст.ст. 185 ч.2, 75, 76 КК України на 1 (один) рік обмеження волі із встановленням однорічного іспитового строку, апеляцій щодо яких не надійшло.

Розглядаючи справу в апеляційному порядку, колегія суддів судової палати в кримінальних справах Апеляційного суду Волинської області, -

В С Т А Н О В И Л А :

За вироком суду ОСОБА_2 визнаний винним та засуджений за те, що він 11 травня 2010 року близько 22 год. в с.Крижівка Рожищенського району, повторно, за попередньою змовою із ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 таємно викрали з приміщення недіючої конюшні ферми №2 СВК «Волинь», що не охоронялася, чотири металеві опори діаметром 20 см., довжиною 4 метри, вагою 759 кг., завдавши потерпілому збитків  на суму 1282, 50 грн.

У своїй апеляції державний обвинувач, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції, вважає вирок суду щодо ОСОБА_2 незаконним та таким, що підлягає скасуванню в зв’язку з неправильним застосуванням кримінального закону та невідповідністю призначеного покарання тяжкості злочину та особі засудженого внаслідок м’якості. Посилається на те, що судом при призначенні ОСОБА_2 покарання не було враховано, що останній ніде не працює, вчинив злочин повторно та за попередньою змовою групою осіб, що є обставинами, які обтяжують покарання.  

Просить вирок суду скасувати та постановити новий, яким обрати     ОСОБА_2 покарання у виді 2 років 8 днів позбавлення волі.

Заслухавши доповідача, який виклав суть вироку і доводи апеляції, міркування прокурора, який підтримав апеляцію, пояснення засудженого ОСОБА_2, який заперечив апеляцію прокурора, просив залишити вирок без зміни, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляція до задоволення не підлягає.

Винність ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 185 КК України за обставин, зазначених у вироку, підтверджена сукупністю належно оцінених судом доказів, його діям дано правильну юридичну оцінку, що ніким не оспорюється.

Призначаючи йому покарання, суд першої інстанції у відповідності до вимог ст. ст. 50, 65 КК України врахував ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, особу засудженого, який по місцю проживання характеризується позитивно, викрадені речі повернуто власнику. Враховано судом і відсутність обставин, які обтяжують покарання ОСОБА_2

За наявності пом’якшуючих покарання обставин – щирого каяття     ОСОБА_2, позиції потерпілого, який ні до кого немає претензій (а.с. 140) та відсутності обтяжуючих покарання обставин, з урахуванням усіх інших обставин справи, суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку про призначення на підставі ч.4 ст. 70 КК України покарання ОСОБА_2 у виді обмеження волі і підставно, застосувавши ст.ст. 75, 76 КК України, звільнив його від відбування покарання з випробуванням, призначивши однорічний термін іспитового строку.

Разом з тим, посилання в апеляції на те, що суд, призначаючи покарання підсудному, як обтяжуючі покарання обставини не врахував вчинення злочину повторно та за попередньою змовою групою осіб, є безпідставними, оскільки  вищевказані обставини є кваліфікуючими ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, за яким ОСОБА_2 визнаний винним і згідно ч.4 ст. 67 КК України не можуть ще раз враховуватись при призначенні покарання як такі, що його обтяжують.

За таких обставин, вирок суду першої інстанції є законним та обґрунтованим, і підстав для його скасування та постановлення нового, про що ставиться питання в апеляції прокурора, колегія суддів не знаходить.

Керуючись ст.ст. 365, 366 КПК України,  колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляцію державного обвинувача, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції залишити без задоволення, а вирок Рожищенського  районного суду від 17 серпня 2010 року щодо ОСОБА_2  - без зміни.

Головуючий           /підпис/

Судді             /підпис/         /підпис/

___________________

З оригіналом згідно:

Секретар судової палати

в кримінальних справах

Апеляційного суду Волинської області                                     Г.Б. Бешта

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація