Справа № 2-2027/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 квітня 2007 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі: головуючого - судді - Костюкевича O.K.
при секретарі - Олексюк Т.В.,
з участю позивача - ОСОБА_1, представника позивача - ОСОБА_2,
представника відповідача - Ольховського М.В.,
розглянувши у відкритому поередньому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку
цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Луцької міської ради
про визнання права власності на самочинне будівництво, -
встановив:
02.02.2007 року ОСОБА_1. звернувся в суд з позовом до Луцької міської ради про визнання права власності на самочинне будівництво.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що ним самовільно побудовано гараж на земельній ділянці, яка була йому виділена відповідачем.
Позивач зазначає, що гараж відповідає державним нормам та правилам, проте він позбавлений можливості узаконити самовільне будівництво іншим чином тому, що дозвіл на розміщення гаража і його будівництва отриманий у 1992 році, за чинним на той час законодавством був достатній для розміщення гаража але на час звернення в суд відповідно до чинного цивільного законодавства право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути визнане за особою за рішенням суду.
Просить суд визнати за ним право власності на самочинне будівництво - гараж за адресою АДРЕСА_1 в м. Луцьку Волинської області.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1. та його представник ОСОБА_2. позовні вимоги підтримали з підстав зазначених в позовній заяві. Просили суд її задовольнити.
Представник відповідача Ольховський М.В. в судовому засіданні позов визнав, проти його задоволення не заперечував.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази в справі, суд прийшов до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно виписки із розпорядження від 16.06.1992 року за № 184 (а.с.3) позивачу було надано право тимчасово встановити цегляний гараж.
29.06.1992 року управлінням архітектури і містобудування виконкому Луцької міської ради позивачу видано паспорт на будівництво гаража від 29.06.1992 року (а.с.5), а Волинським БТІ виготовлено технічний паспорт від 08.12.2006 року (а.с.5-6).
4.2 ст. 331 ЦК України зазначає, що право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
Відповідно до ч.І ст. 376 ЦК України, житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважається самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного
дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.
Згідно ч.2 ст. 376 ЦК України, право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.
Судом досліджено заключения ТАМП „Волиньархпроект" від 14.12.2006 року (а.с.7-8) та встановлено, що технічний стан самовільно збудованого гаража по АДРЕСА_1 в м. Луцьку Волинської області відповідає дійсним державним будівельним, санітарно-гігієнічним та протипожежним нормам.
З досліджених в судовому засіданні довідок від 13.12.2006 року (а.с.10) виданої ГУ МНС України у Волинській області, від 11.12.2006 року (а.с.9) вбачається, що останні погоджують самовільну забудову гаража.
Таким чином проаналізувавши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, враховуючи те що самовільно побудований гараж по АДРЕСА_1 у м. Луцьку Волинської області збудований без порушення будівельних норм та порушень прав інших осіб, тому суд вважає за доцільне визнати за позивачем право власності на вищезазначену забудову.
Керуючись ст. ст. 6, 10, 11, 58, 60, 130, 213-215 ЦПК України, ст. ст. 331, 376, ЦК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинне будівництво - гараж за адресою АДРЕСА_1 в м. Луцьку Волинської області.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення протягом 10 (десяти) днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.