Судове рішення #11732962

ІМ»ЯМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

                                        Справа № 2-А-286/10р

    29 жовтня 2010 рік

Кремінський районний суд

Луганської області

Суддя Кіяшко В.Г

Секретар Пугачова К.О.

адміністративну справу за позовом  ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі про визнання бездіяльності щодо несплати грошової допомоги дітям війни неправомірною та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом в якому зазначив, що має правовий статус «дитина війни». З 18.04.2010 року відповідачем йому не виплачувалося підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, встановлене ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», а соціальна допомога надавалася лише в розмірі 10% мінімальної пенсії за віком, відповідно до Постанови КМУ від 28 травня 2008 року № 530 «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян». Враховуючи приписи Конституції України щодо недопустимості при прийнятті нових законів звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод, пріоритетність законів над підзаконними нормативними актами, презумпцію винності суб'єкта владних повноважень щодо доказування правомірності своїх дій, позивач просить суд визнати бездіяльність відповідача неправомірною та зобов'язати здійснити нарахування та виплату недоплаченого підвищення до пенсії, як дитині війни з 19 квітня 2010 року в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, з урахуванням здійснених виплат.

Позивач у судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач просить справу розглянути у його відсутності, надав суду письмові заперечення проти позову. Проти позову заперечує, посилаючись на те, що відсутні правові підстави  для застосування ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Враховуючи характер заявлених вимог та заяви сторін про розгляд справи за їх відсутності, суд вважає доцільним розглянути справу у порядку скороченого провадження, відповідно до приписів ч. 4 ст. 183-2 КАС України.

Розглянувши документи, додані до позовної заяви, та письмові заперечення відповідача, всебічно і повно перевіривши всі обставини справи, які мають значення для вирішення спору по суті, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Згідно ч 3 ст.22 Конституції України, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Стаття 46 Конституції України гарантує право громадян на соціальний захист.

Відповідно до приписів ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року № 2195-4, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Судом встановлено, що позивач має правовий статус «дитина війни», що підтверджується пенсійним посвідченням та даними про народження паспорта (а.с.7-9).

Згідно реєстраційного номеру позов надійшов до суду 18.10.2010 р. (а. с.2).

Суд розглядає справу в межах відкритого судом провадження з урахуванням вимог ст. 100 КАС України.

Закон України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року, що набрав чинності 01 січня 2006 року, відповідно до ст. 6 якого дітям війни, пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, натепер є чинним і діє.

Наведене свідчить, що відповідач повинен був здійснювати нарахування та виплату позивачу підвищення до пенсії відповідно до наведеної норми Закону, але цього не здійснював.

Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над урядовими нормативними актами, та приймаючи до уваги роз'яснення Вищого Адміністративного Суду України від 01.12.2009 року №1623/13/13-09 що нарахування та виплата дітям війни підвищення до пенсії або щомісячного грошового довічного утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, повинні здійснюватися відповідно до норм Закону України "Про соціальний захист дітей війни", суд вважає безпідставними заперечення представника відповідача.

Таким чином, суд вважає доведеним порушення прав позивача, щодо несплати йому підвищення до пенсії дітям війни в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком з 19.04.2010 року, яке підлягає захисту, а бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі, щодо несплати такого підвищення до пенсії неправомірною, а тому позов підлягає задоволенню.

Понесені позивачем втрати підлягають відшкодуванню за рахунок Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 19,22,46,124 Конституції України, ст.6 Закона України "Про соціальний захист дітей війни" від 18.11.2004 року, ст.ст. 8,17, 160,162,183-2,186 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати неправомірною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі щодо несплати підвищення до пенсії ОСОБА_1 з 18 квітня 2010 року.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області здійснити нарахування та виплату на користь ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, як дитині війни, з 18 квітня 2010 року з урахуванням здійснених виплат.

Постанова може бути оскаржена. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі прийняття постанови у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація