Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #117510186


Справа № 199/5596/21

(2-во/199/117/21)

УХВАЛА

                                                       ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


10.09.2021        року         Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська


Суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська Авраменко А.М., розглянувши заяву Державного підприємства водних шляхів «УКРВОДШЛЯХ» про виправлення описки в прохальній частині заяви про скасування судового наказу, –

ВСТАНОВИВ:

27 серпня 2021 року до Амур-Нижньодніпровського суду м. Дніпропетровська надійшла вищевказана заява, яка була розподілена та передана для розгляду судді Авраменко А.М. 09 вересня 2021 року. В обґрунтування вказаної заяви ДП «УКРВОДШЛЯХ» послався на те, що 18 серпня 2021 року він звернувся до суду із заявою про скасування судового наказу від 23 липня 2021 року по справі №199/5596/21, однак в прохальній частині своєї заяви допустив описку, яку і просить виправити, викладаючи таку частину своєї заяви про скасування судового наказу в новій редакції.

Ознайомившись із матеріалами заяви про виправлення описки в заяві про скасування судового наказу, а також із матеріалами заяв про видачу судового наказу та його скасування, суд приходить до наступного на підставі нижчевикладеного.

Так, 23 липня 2021 року Амур-Нижньодніпровським районним судом м. Дніпропетровська за наслідками розгляду заяви ОСОБА_1 видано судовий наказ по справі №199/5596/21 (провадження №2-н/199/308/21), боржником за яким значиться ДП «УКРВОДШЛЯХ».

18 серпня 2021 року ДП «УКРВОДШЛЯХ» звернулось до суду із заявою про скасування вказаного вище судового наказу, яка була розглянута по суті та задоволена ухвалою суду від 20 серпня 2021 року.

27 серпня 2021 року боржник ДП «УКРВОДШЛЯХ» звернувся до суду із даною заявою про виправлення описки в прохальній частині зазначеної вище його заяви про скасування судового наказу.

Відповідно до ст.43 ч.1 п.3 ЦПК України подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

Згідно ст.126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Нормою ст.171 ч.3 ЦПК України передбачено, що у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз`яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.

Таким чином, підсумовуючи вищевикладене та приймаючи до уваги, що заява боржника про скасування судового наказу на момент його звернення до суду із даною заявою про виправлення описки у заяві про скасування судового наказу вже розглянута, а отже втрачена можливість для подання цієї заяви про виправлення описки, суд приходить до висновку про необхідність залишення без розгляду заяви боржника про виправлення описки в прохальній частині заяви про скасування судового наказу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.43, 126, 171, 258-261, 263, 352-355 ЦПК України, суд –

УХВАЛИВ:

Заяву Державного підприємства водних шляхів «УКРВОДШЛЯХ» про виправлення описки в прохальній частині заяви про скасування судового наказу – залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст.261 ЦПК України.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська або безпосередньо до суду апеляційної інстанції апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. У разі постановлення ухвали без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання ухвали.

Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.


Суддя        А.М. Авраменко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація