- позивач: ТОВ "Харків Екоресурс"
- відповідач: Долгова Вікторія Миколаївна
- відповідач: Долгов Сергій Станіславович
- Представник відповідача: Літвінова Альона Сергіївна
- відповідач: Долгова Ангеліна Сергіївна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 646/3343/18
№ провадження 2/646/99/2021
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31.03.2021 м.Харків
Червонозаводський районний суд міста Харкова в складі:
головуючий суддя Єжов В.А.
при секретарі Абдюхановій А.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ХАРКІВ ЕКОРЕСУРС» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за надання послуг з вивезення побутових відходів,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду із позовом до відповідачів, в якому просить стягнути солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_2 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ХАРКІВ ЕКОРЕСУРС» заборгованість за надання послуг з вивезення побутових відходів у розмірі 3325,19 гривень, з яких 2686,37 гривень - основна заборгованість, 523,19 гривень - інфляційні втрати, 115,63 гривень- три відсотки річних від простроченої суми, а також судові витрати.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачі мешкають за адресою: АДРЕСА_1 та є споживачами послуг з вивезення побутових відходів. Послуги з вивезення побутових відходів за вказаною адресою надаються ТОВ «Харків Екоресурс» з 01.01.2013 року на підставі Договору на вивезення побутових відходів опублікованому в офіційному друкованому засобі масової інформації Харківської міської ради - газеті «Харьковские известия» № 142 (2580)/1 від 27 листопада 2012 року.
Відповідачі не здійснювали оплату за надані послуги з року включно, у зв`язку з чим у них виникла заборгованість, яка станом на 01.06.2018 року становить 3325 грн. 19 коп.
Посилаючись на вказані обставини, позивач просив солідарно стягнути з відповідачів виниклу заборгованість за надані послуги з вивезення побутових відходів, три відсотки річних та інфляційні втрати, стягнути понесені позивачем судові витрати по сплаті судового збору.
Ухвалою Червонозаводського районного суду м. Харкова від 01.08.2018 року провадження у справі відкрито, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
22 жовтня 2018 року через канцелярію суду надійшов відзив, яким відповідач ОСОБА_1 заперечує проти позовних вимог, посилаючись на те, що між сторонами не укладався договір на вивезення побутових відходів, вказані послуги не надавалися, відповідачі ніколи не отримували квитанції на оплату послуг з вивезення побутових відходів.
09 листопада 2018 року через канцелярію суду надійшли відповідь на відзив, якими позивач не погоджується з доводами, викладені у відзиві та просить позовні вимоги задовольнити.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та пояснив про обставини, викладені у позовній заяві.
Відповідачі у судовому засіданні позовні вимоги не визнали та просили відмовити у їх задоволенні на тій підставі, що позивачем не надавалися послуги з вивезення побутових відходів, а тому у відповідачів відсутній обов`язок їх оплачувати.
Суд, вислухавши пояснення учасників у справі, що з`явилися, дослідивши надані сторонами докази у їх сукупності встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Судом встановлено, що в будинку по АДРЕСА_1 зареєстровані та проживають відповідачі: ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , які є споживачами послуг з вивезення побутових відходів.
Власником вказаного будинку є ОСОБА_1 на підставі договору міни, що був укладений 14 вересня 2004 року, посвідченого приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Бєсєда О.Д.
Частинами 2,10 ст. 35-1 Закону України «Про відходи» від 05 березня 1998 року передбачено, що власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі житлових будинків, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснюють оплату таких послуг та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. Орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах визначає виконавця послуг з перевезення побутових відходів з певної території населеного пункту.
Пунктом 3.2.5 Рішення Харківської міської ради від 16 листопада 2011 року № 504/11 «Про встановлення Правил благоустрою території міста Харкова» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендатори житлових будинків (земельних ділянок) приватної власності, зобов`язані укладати договори з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснювати оплату таких послуг та забезпечувати збирання побутових відходів.
Рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради №940 від 28 грудня 2011 року ТОВ «Харків Екоресурс» визначено виконавцем послуг з вивезення побутових відходів у м. Харкові.
На виконання вимог чинного законодавства ТОВ «Харків Екоресурс» у офіційному друкованому засобі масової інформації Харківської міської ради газеті «Харьковские Известия» від 27 листопада 2012 року опубліковано для власників та мешканців житлових будинків приватної власності договір про надання послуг з вивезення побутових відходів.
Відповідно до вказаного договору виконавець ТОВ «Харків Екоресурс» зобов`язується згідно графіка надавати споживачам послуги з вивезення побутових відходів на підставі рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 28.12.2011 № 940 та відповідно до схеми санітарного очищення, затвердженої рішенням 18 сесії Харківської міської ради 4-го скликання від 24.12.2003 № 284/03 зі змінами та доповненнями, а споживач зобов`язується своєчасно оплачувати послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених договором. Оплата послуг здійснюється щомісячно. Платежі вносяться не пізніше 15-го числа періоду, що настає за розрахунковим.
25 лютого 2012 року між Українським державним підприємством поштового зв`язку (далі - УДППЗ) «Укрпошта» та ТОВ «Харків Екоресурс» укладено договір про надання послуги з доставки рекламної та/або інформаційної продукції, згідно якого УДППЗ «Укрпошта» здійснило доставку споживачам примірника газети «Харьковские Известия», в якому був надрукований договір про надання послуг з вивезення побутових відходів від 27.11.2012 ( у тому числі і на адресу відповідачів, що підтверджується актом виконаних робіт).
Відповідно до ч. 3 ст. 29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» процедура погодження умов договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.
Згідно ч. 3ст. 205 ЦК України у випадках, встановлених договором або законом, воля сторони до вчинення правочину може виражатися її мовчанням.
У відповідності з п.30 договору про надання послуг з вивезення побутових відходів, зазначений договір набирає чинності з 01 квітня 2013 року та укладається згідно з ст..205, ст..ст.642-643 ЦК України строком на 3 роки, якщо інше не буде встановлено споживачем у письмовій формі.
Впродовж місяця з дня опублікування проекту договору відповідачі про свою відмову укласти договір про надання послуг з вивезення побутових відходів до ТОВ «Харків Екоресурс» у письмовому вигляді не направили. Не надходило від них жодних заяв про свою незгоду із умовами опублікованого договору.
За погодженим з адміністрацією Основ`янського (Червонозаводського) району м. Харкова графіком планово-подвірного вивезення твердих побутових відходів від приватних домоволодінь Основ`янського (Червонозаводського) району м. Харкова вивезення побутових відходів по пров. Основ`янському здійснюється позивачем щовівторка.
Рішеннями Харківської міської ради № № 92 від 18 лютого 2015 року, яким , встановлено тарифи на послуги з вивезення (перевезення, захоронення) побутових відходів, які надає Товариство з обмеженою відповідальністю «Харків Екоресурс».
Відповідно до пунктів 3, 5 Договору про надання послуг з вивезення побутових відходів, послуги з вивезення твердих відходів надаються за контейнерною та без контейнерною схемами; в місцях, де не встановлені контейнери, вивезення твердих відходів здійснюється за без контейнерною схемою.
Пунктом 2.1.4 Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 176 від 07 червня 2010 року «Про затвердження Методичних рекомендацій з організації збирання, перевезення, перероблення та утилізації побутових відходів» передбачено, що у тих районах індивідуального житлового будівництва, де існуючі умови вулично-дорожньої мережі ускладнюють можливість розміщення контейнерних майданчиків, тверді відходи, що утворюються в одноквартирних житлових будинках, та їх окремі компоненти рекомендується збирати в контейнери ємкістю до 0, 24 м. куб., розміщені на присадибній ділянці одноквартирного житлового будинку. На присадибній ділянці одноквартирного житлового будинку місця розташування контейнерів визначають самі власники або наймачі, користувачі, в тому числі орендарі одноквартирних житлових будинків, земельних ділянок. Мінімальна відстань від місць розміщення контейнерів до огорожі присадибної ділянки іншого одноквартирного житлового будинку повинна складати не менше ніж 6-8 м згідно з вимогами санітарних правил і норм.
Таким чином, судом також встановлено, що ТОВ «Харків Екоресурс» надавало послуги з вивезення побутових відходів відповідно до графіка планово-подворового вивезення твердих побутових відходів від приватних домоволодінь Основ`янського району погодженого з головою адміністрації Основ`янського (Червонозаводського) району м. Харкова.
Одночасно з цим, судом встановлено, що 26 вересня 2006 року між ОСОБА_1 та КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» укладено договір на щотижневий вивіз твердих побутових відходів за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно довідок від 16.03.2021, № 688 від 16.03.2021 КП «Комплекс з вивозу побутових відходів», на ім`я ОСОБА_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 відкрито особовий рахунок та вона дійсно отримує послуги з вивозу побутових відходів з контейнерів, розташованих за адресою заборгованість: АДРЕСА_2 з 01.01.2012 року по теперішній час, станом на 01.04.2021 року - заборгованість - відсутня.
При таких обставинах, судом встановлено, що відповідачі не є споживачами послуг, що надаються ТОВ «Харків Екоресурс».
Суд приходить до висновку, що позивачем не було надано належних, допустимих і достатніх у розумінні ст.ст. 76-79 ЦПК України доказів на підтвердження факту надання відповідачам тих послуг з вивезення твердих побутових відходів, за які позивач вимагає стягнути зазначену у позові суму коштів. Таким доказом не можна вважати графік надання вказаної послуги, оскільки він має вірогідний характер і не стверджує про фактичне надання такої послуги саме за адресою відповідачів.
Питання про стягнення судових витрат суд вирішує відповідно до ст. 88 ЦПК України.
Керуючись ст. ст.10, 11, 60, 88, 209, 212 - 215 ЦПК України, ст.ст.205, 526, 509, 625, 633, 901, 903 ЦК України, Закону України «Про відходи», Закону України «Про житлово-комунальні послуги», суд
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю «Харків Екоресурс» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за надання послуг з вивезення побутових відходів - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення або з дня складання повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч.2 ст.358 ЦПК України.
Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України (в редакції від 03.10.2017): до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу, а саме, відповідно до ч.1 ст. 296 ЦПК України: апеляційна скарга подається апеляційному суду (Харківський апеляційний суд) через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення (Червонозаводський районний суд м.Харкова).
Позивач: товариства з обмеженою відповідальністю «ХАРКІВ ЕКОРЕСУРС», коде ЄДРПОУ 35588643, місце знаходженнч: вул. Георгіївська, 27, м. Харків.
Відповідач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідач: ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1
Відповідач: ОСОБА_3 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1
Суддя: В.А. Єжов
- Номер: 2/646/181/2020
- Опис: про стягнення заборгованості
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 646/3343/18
- Суд: Червонозаводський районний суд м. Харкова
- Суддя: Єжов В.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.05.2018
- Дата етапу: 07.07.2020