Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області в складі:
Головуючої: Боднар О.В.
суддів: Власова С.О., Дроботі В.В.,
при секретарі – Рогач І.І.,
з участю – ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Ужгороді апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Виноградівського районного суду від 13 серпня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про зміну розміру аліментів,-
в с т а н о в и л а : Справа № 22ц-3998/10 Номер рядка статистичного звіту : 48
Суддя в суді 1 інстанції : Левко Т.Ю.
Суддя-доповідач : Боднар О.В.
Позивач ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1 про зменшення розміру аліментів посилаючись на те, що рішенням Виноградівського районного суду від 21 липня 2008 року з позивача стягнуто аліменти на утримання дітей ОСОБА_1 та ОСОБА_5 в розмірі 500 грн. щомісячно на кожну дитину. Стверджує, що за цей час значно погіршився його матеріальний стан, оскільки заробітна плата за основним місцем роботи (оператор заправних станцій 2 розряду в АЗС 06/023 Закарпатського відділення «Укрнафта») не надає йому змоги сплачувати 1000 грн. аліментів щомісячно. Крім того, він часто хворіє та надає допомогу батькам-пенсіонерам.
Рішенням Виноградівського районного суду від 13 серпня 2010 року позов ОСОБА_2 задоволено. Відкликано виконавчий лист №2-956/08 Виноградівського районного суду від 21 липня 2008 року про стягнення аліментів на дітей та ухвалено стягувати з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти на утримання дітей ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3 аліменти в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку щомісячно, починаючи з дня подачі заяви і до досягнення дітьми повноліття.
На рішення суду ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу.
В апеляційній скарзі з посиланням на порушення норм матеріального та процесуального права апелянт просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким у позові ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів відмовити.
Перевіривши доводи скарги та дослідивши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга ОСОБА_1 підгляє задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч.1 ст.192 Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Станом на час ухвалення рішення Виноградівським районним судом від 21 липня 2008 року ОСОБА_2 два місяці працював на теперішній посаді оператора заправних станцій 2 розряду (а.с.30) та з 22 жовтня 2004 року по 6 травня 2008 року по посаді помічника в ДП «Мавекс-Верховина» ТОВ «Мавекс» (а.с.31). Згідно наданих довідок про доходи за останні 8 місяців до ухвалення згаданого рішення середньомісячна заробітна плата ОСОБА_2 становила 896 грн. Крім цього, ОСОБА_2 отримував мінливий доход від ведення натурального господарства.
Згідно довідки про доходи від 12 березня 2010 року, наданої ОСОБА_2, його середньомісячна заробітна плата станом на день подачі позовної заяви складала близько 1506 грн., що майже в два рази вище, ніж на момент розгляду справи про стягнення аліментів.
Посилання відповідача на значне погіршення здоров’я, що проявилось в його захворюванні на бронхіт та макуліт лівого ока, не можуть бути прийняті судом до уваги, оскільки не носять хронічного характеру, не потребують значних витрат на лікування та значною мірою не впливають на характер його роботи і отримання доходу.
З рішення Виноградівського районного суду від 21 липня 2008 року та пояснень ОСОБА_2 вбачається, що крім основної роботи він отримує мінливий доход від ведення натурального господарства, що ствердується наданими довідками про значні земельні володіння як особисто ОСОБА_2 так і його батьків-пенсіонерів (а.с. 35-39). Також допомогу на утримання батьків надає його повнолітній брат ОСОБА_6
Все вищенаведене дає можливість стверджувати, що підстав для зміни розміру аліментів на утримання дітей ОСОБА_5 та ОСОБА_7 через погіршення матеріального становища та стану здоров’я ОСОБА_2 не має.
Відповідно до п.3 ч1. ст.309 ЦПК України апеляційний суд скасовує рішення суду першої інстанції та ухвалює нове рішення у випадку невідповідності висновків суду обставинам справи.
Керуючись ст. 307, 309, 314 ЦПК України, колегія суддів, -
р і ш и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити .
Рішення Виноградівського районного суду від від 13 серпня 2010 року скасувати та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позову ОСОБА_2 відмовити .
Рішення може бути оскаржено у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
С У Д Д І :
Власов С.О. Боднар О.В. Дроботя В.В.