Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #117601034

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_______________________________________________________________________


УХВАЛА


"20" вересня 2021 р.Справа № 922/3529/20


Господарський суд Харківської області у складі:

судді: Пономаренко Т.О.                              

розглянувши матеріали заяви (вх.№5938 від 14.09.2021) представника кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрома" про визнання додаткових грошових вимог 

за заявою  Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий будинок «НОВААГРО» (61002, м. Харків, вулиця Чернишевська, б. 66, код ЄДРПОУ 39820081)     

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Азотфострейд" (61057, м. Харків, вул. Римарська, б. 16, кв. 13, код ЄДРПОУ  35579031)   

про   визнання банкрутом

  


ВСТАНОВИВ:


Ухвалою господарського суду Харківської області від 16.12.2020 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Азотфострейд" (код ЄДРПОУ 35579031). Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Введено процедуру розпорядження майном боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Азотфострейд" строком на 170 календарних днів. Призначено розпорядником майна боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Азотфострейд" арбітражного керуючого Саутенка Сергія Олеговича. Попереднє засідання господарського суду призначено   на 17 лютого 2021 року.

16.12.2020 оприлюднено у встановленому Кодексом України з процедур банкрутства порядку повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Азотфострейд" (код ЄДРПОУ 35579031).

Ухвалою господарського суду Харківської області від 06.08.2021 визнано грошові вимоги кредиторів, що підлягають внесенню розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Азотфострейд" (код ЄДРПОУ  35579031), а саме вимоги:

- Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Будинок «НОВААГРО»;

-  Фермерського господарства "Альянс";

-  Акціонерного товариства "Дніпроазот";

- Товариства з обмеженою відповідальністю "Укравтозапчастина";

- Головного управління Державної податкової служби у Харківській області;

- Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВМ Трейдинг";

- Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрома".

Зобов`язано розпорядника майна протягом 10 днів з дня постановлення даної ухвали організувати проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів, визначивши час та місце їх проведення відповідно до ст.48 Кодексу України з процедур банкрутства. Зобов`язано розпорядника майна боржника подати до господарського суду протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів.

Призначено підсумкове засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду на 15.09.2021.

14.09.2021 на електронну скриньку господарського суду Харківської області від представника кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрома" надійшла заява (вх.№5938 від 14.09.2021) про визнання додаткових грошових вимог разом із додатками до заяви.

Так, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (ч.1. ст.45 Кодексу України з процедур банкротства).

Відповідно до частини 3 статті 45 Кодексу України з процедур банкротства, Господарський суд зобов`язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Кодексу та Господарського процесуального кодексу України, про що постановляється ухвала, в якій зазначається дата попереднього засідання суду.

Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, розглядаються господарським судом у порядку черговості їх отримання у судовому засіданні, яке проводиться після попереднього засідання господарського суду (ч.6 ст.45 Кодексу України з процедур банкротства).

Так, частинами 1 та 2 статті 91 Господарського процесуального кодексу України визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Частинами 4 та 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України зазначено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

В частині 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України зазначено, що учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

За змістом частини 8 статті 6 Господарського процесуального кодексу України особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".

Відповідно до частини 8 статті 42 Господарського процесуального кодексу України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним підписом учасника справи (його представника).

Отже, Господарським процесуальним кодексом України передбачена можливість подання процесуальних, інших документів у електронному вигляді виключно з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису.

Положеннями пункту 12 частини першої статті 1 Закону України "Про електронні довірчі послуги" визначено, що електронний підпис - це електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов`язуються і використовуються ним як підпис.

Відповідно до частини 1 статті 7 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг", оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".

За змістом частини 4 статті 18 Закону України "Про електронні довірчі послуги" саме кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису.

Цей Закон визначає кваліфікований електронний підпис як удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, який видається кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг (підпункт 23 частини першої статті 1 Закону України "Про електронні довірчі послуги").

Отже, процесуальні та інші документи, які подаються до суду шляхом їх направлення на електронну адресу суду, долучаються до матеріалів справи та розглядаються судом у разі їх підписання уповноваженою особою з використанням власного кваліфікованого електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису.

Проте, представником кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрома" до заяви (вх.№5938 від 14.09.2021) додано докази у сканованому вигляді без накладення кваліфікованого електронного підпису заявника, що унеможливлює ідентифікацію особи, яка подала ці документи.

На підставі вищезазначеного, відповідальними працівниками відділу документального забезпечення контролю (канцелярії) було складено Акт від 14.09.2021 про виявлені недоліки, а саме: не підписано КЕП докази направлення заяви боржнику та розпоряднику майна на адреси електронної пошти.

Господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу.

У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути (ч.1 ст.46 Кодексу України з процедур банкрутства).

З огляду на зазначене, дослідивши матеріали заяви (вх.№5938 від 14.09.2021) представника кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрома" про визнання додаткових грошових вимог судом встановлено, що надані заявником до заяви копії документів не засвідчені належним чином.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про залишення заяви (вх.№5938 від 14.09.2021) представника кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрома" про визнання додаткових грошових вимог  без руху.


Керуючись ст.ст. 45, 46, 122 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст.233-235 ГПК України, суд


УХВАЛИВ:


 1. Заяву (вх.№5938 від 14.09.2021) представника кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрома" про визнання додаткових грошових вимог - залишити без руху.


2. Повідомити заявника про виявлені судом недоліки та зобов`язати надати до суду письмові докази в оригіналі або в належним чином засвідчених копіях.


3. Направити на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОМА" (62820, Харківська обл., Печенізький р-н, с. Мартове, вул. 1 Травня) примірник Акту від 14.09.2021.


4. Роз`яснити заявнику необхідність усунення вказаних недоліків в строк не пізніше десяти днів з дня вручення цієї ухвали.


Попередити заявника, що у разі неусунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.


Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.


Ухвала підписана 20.09.2021.


              


Суддя                                                                     Пономаренко Т.О.                              



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація