Судове рішення #1176150
РІШЕННЯ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №2-32\07

19 лютого   2007 року                                                                                                    м. Гребінка

Гребінківський районний суд Полтавської області у складі головуючого судді Сінгур В.О. при секретарі Дмитренко В.П., представника служби у справах неповнолітніх Рудько Ольги Сергіївни, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про позбавлення батьківських прав ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 в грудні 2006 року звернувсь до суду з позовною заявою в якій просить постановити рішення, яким позбавити відповідача батьківських прав.

Відповідач позов не визнала, заперечує проти позбавлення її батьківських прав стосовно її дочки ОСОБА_32003 року народження.

Позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, суду пояснив, що 11 січня 2005 року розірвано шлюб з відповідачем ОСОБА_2 На його утриманні залишилась дитина ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_1народження. Відповідач не надає належної матеріальної допомоги на утримання дитини.

Вислухавши пояснення, позивача, відповідача, представника служби неповнолітніх, та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1підлягають задоволенню за наступних обставин:

В судовому засіданні було з'ясовано, що відповідач у справі фактично не займалася вихованням та утриманням дитини.

Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_4 суду показала, що вона проживає поряд з позивачем. Мати малолітньої ОСОБА_32003 року народження ОСОБА_2вихованням дитини не займається. Близько півроку її взагалі не бачила поряд з дитиною, схильна до бродяжництва. Фактично вихованням та утриманням дитини займається ОСОБА_5, яка доводиться ОСОБА_3 бабою. їй уже 77 років.

Свідок ОСОБА_6 суду показала, що вихованням дитини займається баба ОСОБА_5 якій уже 77 років. Відповідача за рік вона бачила можливо разів шість не більше. Батько завжди вдома і займається вихованням.

Начальник служби у справах неповнолітніх Рудько О.С. суду показала, що сім'я знаходиться під соціальним супроводом, мати схильна до бродяжництва, спілкується з особами сумнівної поведінки, часто залишає дитину на бабу, якій уже 77 років.

 

2

Відповідно   довідки   Гребінківської  ЦРЛ  ОСОБА_32003   року народження часто хворіє, догляд за дитиною здійснюють батько та баба ( а.с. 12)

Судом досліджено характеристику з дитячого закладу відповідно до якої дитина відвідує дитячий садок „Веселка". Догляд за дитиною здійснюють  батько та баба. ( а.с.

13)

Судом також досліджувався висновок служби у справах неповнолітніх Гребінківської РДА згідно якого служба вважає за доцільне позбавити ОСОБА_2 батьківських прав.

Згідно ст. 150 СК України та ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства» на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки мають право і зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний і моральний розвиток, навчання, створюючи належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Таким чином, найважливіший обов'язок матері та батька - це обов'язок виховувати, ростити дитину. Це обов'язок не лише перед дитиною, а й перед усією родиною та суспільством.

Декларація прав дитини, проголошена Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року, визначила, що дитина повинна зростати в умовах турботи.

Стаття 18 Конвенції про права дитини передбачає, що батьки несуть основну відповідальність за виховання дитини. Інтереси дитини є предметом їх основного піклування.

Закон України «Про освіту» у статті 59 та Закон України «Про охорону дитинства» у статті 12 детально визначає, які дії належить вчиняти батькам для розвитку дитини як особистості. Зокрема, цими законами батьки зобов'язані виховувати у дітей працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до старших, поваги до прав, свобод людини і громадянина, мови.

Відповідно до ст. 164 СК однією з підстав позбавлення батьківських прав є ухилення від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини. Як з'ясовано в судовому засіданні відповідач не надавала матеріальної допомоги дитині, не займається вихованням дитини.

Батьками ОСОБА_32003 року народження, є ОСОБА_1та ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про народження № НОМЕР_1, виданим Гребінківським РАЦС 5 червня 2003 року( а.с. 5 ).

Отже, на ОСОБА_2, як на матір законодавством покладено обов'язок по вихованню та розвитку її дочки.

Відповідач по справі мала реальну можливість виконувати обов'язок по вихованню своєї дочки.

За таких обставин, у суду є достатні підстави для задоволення позову та позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 відносно її дочки ОСОБА_32003 року народження.

 

3

Згідно пояснень позивача відповідач разом з дочкою не проживала 3,5 років, не займається її вихованням, матеріальної допомоги не надавала.

Позивач відмовився від утримання аліментів на користь ОСОБА_32003 року народження.

Виходячи з вище викладеного, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1

Керуючись ст.ст. 150, 152, 164 -166, 181 ч. 5 Сімейного кодексу України, Декларацією прав дитини, Конвенцією про права дитини, Законом України «Про охорону дитинства», ст. ст. 8, 10, 11, 59, 60, 213-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1до ОСОБА_2про позбавлення батьківських прав    задовольнити.

Позбавити ОСОБА_2ІНФОРМАЦІЯ_1народження, батьківських прав щодо її неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1народження.

Стягнути з ОСОБА_28,50 грн. судового збору та 7,50 грн. за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь ОСОБА_1.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього впродовж 20 днів апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація