Судове рішення #1176155
№4-с-1/2007р

№4-с-1/2007р

У X В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

З розгляду скарги на дії державного виконавця.

22 лютого 2007 року

м. Гребінка

Гребінківський районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Сінгур В.О., при секретарі Дмитренко В.П. розглянувши скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Гребінківському та Пирятинському районах на дії державного виконавця ДВС у Гребінківському районі ОСОБА_1в частині стягнення виконавчого збору в розмірі 202грн. 70 коп. -,

ВСТАНОВИВ:

Заявник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Гребінківському і Пирятинському районі звернулось до суду із скаргою на дії державного виконавця здійснені в процесі виконання постанови про стягнення виконавчого збору в сумі 202грн.70 коп.

Заявник вказує, що 6 лютого 2007 року державним виконавцем ОСОБА_1. Гребінківського ДВС винесена постанова про стягнення з відділення виконавчого збору в сумі 202,70грн. Вважає, то постанова ДВС є неправомірною.

У судовому засіданні представник ДВС доводи скарги не визнав, посилаючись на те, що постанова про відкриття провадження була своєчасно направлена до відділення виконавчої дирекції Фонду. Крім того, державним виконавцем виконується рішення суду про стягнення коштів за трудовими відносинами і тому боржник не звільняється від стягнення з нього виконавчого збору.

Суд, заслухавши представника заявника, перевіривши матеріали справи, оцінивши надані докази, вважає, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом установлено, що ДВС у Гребінківському районі проводить примусове стягнення з відділення ВДФССНВ на користь ОСОБА_2. 263 грн. 50 коп. надбавки посадового окладу, 263грн.50 коп. премії за особливі заслуги праці, невиплачених за березень 2005 року та 1000грн. моральної шкоди, 500 грн. за юридичну допомогу.

З досліджених судом виконавчих проваджень встановлено, що постанова про відкриття провадження винесена на підставі виконавчого листа № 2-13. В постанові зазначено термін добровільного виконання рішення суду до 06.02.2007 року. Проте державним виконавцем уже 06.02.2007 року винесено постанову про стягнення з боржника виконавчого збору.

Статтею 19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування. їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі , в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до ст. 1 Закону України „Про виконавчу службу" виконавче провадження - це сукупність дій органів і посадових осіб, зазначених у цьому Законі, спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших  органів  (   посадових осіб),  які  здійснюються   на  підставах,  у спосіб та  в  межах  повноважень.

 

2

визначених цим   Законом, іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цього Закону' підлягають примусовому виконанню.

Згідно ст.7 цього ж Закону державний виконавець зобов"язаний використовувати надані йому права у  точній відповідності із Законом і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів  громадян і юридичних осіб.

Відповідно до положень ст.24 Закону України „ Про виконавче провадження" державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття -, виконавчого провадження. В постанові державний виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішення, який не може перевищувати семи днів. Та попереджає боржника про примусове виконання рішення після закінчення встановленого строку зі стягненням з нього виконавчого збору і витрат, *. пов"язаних з провадженням виконавчих дій. 4.5 ст.24 цього ж закону зазначає, що копія постанови про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного дня надсилається стягувану, боржнику та органу, який видав виконавчий документ.

Як встановлено судом держаним виконавцем постанову про відкриття провадження та направлення її боржникові для добровільного виконання рішення направлено не своєчасно. Суд оглянувши конверт встановив, що постанова державним виконавцем направлена на адресу боржника 02.02.2007 року, а 06.02.2007 року не пересвідчивсь, чи отримано боржником постанову до закінчення строку на добровільне виконання винесено постанову про стягнення виконавчого збору. За таких обставин постанова ДВС є -; передчасною з наступних підстав.

Стаття   30   Закону   України   „Про   виконавче   провадження"   зазначає,   що   державний   виконавець, починаючи виконувати рішення повинен пересвідчитися, чи отримана боржником копія постанови про відкриття виконавчого провадження і чи здійснені ним дії спрямовані на добровільне виконання рішення у _ встановлений постановою строк.

У разі, якщо копія постанови про відкриття виконавчого провадження одержана боржником не своєчасно, внаслідок чого боржник був позбавлений можливості добровільно виконати рішення у встановлений державним виконавцем строк, за письмовою заявою боржника при підтвердженні факту несвоєчасного одержання вказаної постанови, державний виконавець відкладає провадження виконавчих дій і встановлює боржнику строку для добровільного виконання рішення строком до 10 днів. Заявник суду надав заяви за № 19 від 05.02.2007 року на адресу начальника ДВС Коваль Т.М. в якій фонд просить відстрочити виконання постанови у зв"язку з тим , що отримано постанову державного виконавця 5 лютого 2007 року в кінці робочого дня. Аналогічна заява направлена на адресу начальника ДВС 13 лютого 2007 року. Відповідь надана лише 22 лютого 2007 року за підписом ст. державного виконавця зазначивши, що постанова направлена своєчасно, хоча поштове повідомлення вказує на протилежне. Продовження строку на добровільне виконання постанови відповідає вимогам ст. 30 Закону України ..Про виконавче провадження".

Відповідно до ст. 388 ЦПК України, ст. 19 Конституції України, ст. 24. 30, 32 Закону України „Про виконавче провадження . -

УХВАЛИВ:

Скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Гребінківському та Пирятинському районах Полтавської області на дії державного виконавця ДВС у Гребінківському районі задовольнити

Постанову державного виконавця ОСОБА_1 визнати неправомірною та скасувати як передчасно винесену.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через Гребінківський районний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього впродовж 10 днів апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація