- відповідач: Хоменко Павло Миколайович
- позивач: ХОМЕНКО АЛІНА ПЕТРІВНА
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 585/1498/21
Номер провадження 2/585/698/21
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2021 року м.Ромни
Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючої судді Машини І.М..
за участю:
секретаря судового засідання Холод О.В.,
розглянувши у судовому засіданні в приміщенні Роменського міськрайонного суду Сумської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
встановив:
28 травня 2021 року ОСОБА_3 звернулася до суду з зазначеною позовною заявою, в якій просить стягнути з ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання двох неповнолітніх дітей.
Позов мотивовано тим, що з 26.07.2017 року перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем, від якого ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син ОСОБА_4 та ІНФОРМАЦІЯ_2 – ОСОБА_5 . Рішенням Попільнянського районного суду Житомирської області від 19.05.2020 року шлюб між ними був розірваний. Зазначає, що вона сама утримує їх спільних дітей, що потребує значних грошових витрат. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, хоча має таку можливість, оскільки працездатний, має постійний достатній заробіток. Добровільно домовитися з відповідачем про виділення матеріальної допомоги на утримання їх дитини не виявляється можливим. Саме з цих підстав вона змушена звернутися до суду за даною заявою. Тому просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дітей в твердій грошовій сумі у розмірі 4 000,00 грн.
29 червня 2021 року суд відкрив провадження у цій справі за правилами загального позовного провадження.
09 вересня 2021 року ухвалою Роменського міськрайонного суду закрито підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду по суті.
Позивач у судове засідання не з`явилася про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, у заяві до суду просила провести розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримала та просила їх задовільнити.
Відповідач у судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, заяв до суду не надсилав.
21 вересня 2021 року винесено ухвалу суду про заочний розгляд справи.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши їх у сукупності з точки зору належності, допустимості і взаємозв`язку, суд приходить до наступного висновку.
У судовому засіданні судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 виданого Попільнянським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) у відповідача та позивача ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син ОСОБА_4 (а.с. 10).
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 виданого Попільнянським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) у відповідача та позивача ІНФОРМАЦІЯ_2 народився син ОСОБА_5 (а.с. 11).
Рішенням Попільнянського районного суду Житомирської області від 19.05.2020 шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , який був зареєстрований 26.07.2017 Попільнянським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), актовий запис № 58 – розірвано (а.с.13-14).
Як зазначено у довідці виданої у березні 2021 року № 133 старостою Ярошівського старостинського округу діти ОСОБА_4 та ОСОБА_5 проживають разом з матір`ю ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , та знаходяться на її утриманні (а.с.12).
Оскільки сторони добровільно не домовилися про утримання дітей, то кошти на їх утримання (аліменти) присуджує суд.
Відповідно до статті 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини, крім випадку, передбаченого частиною п`ятою статті 157 цього Кодексу.
Згідно з частиною другою статті 150 СК України батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
Статтею 180 СК України передбачено, що батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до статті 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Згідно з статтею 181 СК України способи виконання батьками обов`язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Аналіз наведених норм закону дає підстави для висновку, що за загальним правилом спосіб виконання батьками своїх обов`язків по утриманню неповнолітніх дітей, зокрема, сплаті аліментів, залежить від домовленості між ними, однак, у разі відсутності такої домовленості той з батьків, з ким проживають діти, має право звернутися до суду з відповідним позовом і в цьому разі аліменти на них можуть бути присуджені в частці від заробітку (доходу) їх матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовий сумі (частина перша статті 184 СК України).
Про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на утримання дитини у твердій грошовій сумі просила сама позивачка у позовній заяві.
Відповідач відзиву на позовну заяву не надав та не надав ніяких письмових заперечень щодо позовних вимог.
Сплата аліментів за рішенням суду є одним із способів виконання обов`язку утримувати дитину тим з батьків, хто проживає окремо від дитини.
Оскільки між сторонами не досягнуто домовленості щодо утримання малолітніх дітей, суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання дітей ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Визначаючи розмір аліментів, які підлягають стягненню на користь позивачки, суд враховує вік дітей і матеріальне становище матері, а також факт проживання дітей разом з матір`ю.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 4000,00 грн. щомісяця, до повноліття дітей, задовольнивши тим самим вимоги позивачки.
Щодо судових витрат, суд приймає до уваги ті обставини, що позивач при пред`явлені позову була звільнена від сплати судового збору на підставі Закону України «Про судовий збір», на виконання вимог ст. 141 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь держави судовий збір в розмірі 908,00 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10,12,13,137,141,263-265 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у розмірі 4000 грн. щомісячно на двох дітей, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 28.05.2021 року.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави суму судового збору в розмірі 908 грн. 00 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Заочне рішення може бути оскаржене іншими особами до Сумського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржено відповідачем в апеляційному порядку.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом вказаних строків не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивачка: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП: НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 , паспорт № НОМЕР_4 виданий органом № 1829 13.09.2017.
Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , адреса місця реєстрації: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_5 , паспорт серії НОМЕР_6 виданий Хмільницьким МРВ УМВС України у Вінницькій області 01.02.2006.
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ І. М. Машина
- Номер: 2/585/698/21
- Опис: про стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 585/1498/21
- Суд: Роменський міськрайонний суд Сумської області
- Суддя: Машина І. М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.05.2021
- Дата етапу: 29.06.2021