Справа 22-507а /2007 Головуючий першої інстанції Корекян Н.Р.
Категорія 23 Доповідач Денисенко Л.Л.
УХВАЛА Іменем України
26 березня 2007 року Апеляційний суд Донецької області
в складі:
Головуючого Денисенко Л.Л.
суддів Звягінцевої О.М. Стельмах Н.С.
при секретарі Андрусь B.C. з участю:
позивача ОСОБА_1 представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку цивільну справу по апеляції ОСОБА_1
на постанову Сніжнянського міського суду
від 28 лютого 2007 р.
по справі за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової адміністрації у Донецькій області про визнання незаконним роз"яснення про податки, визнання права на пільги по звільненню від сплати податку на доходи фізичних осіб, стягнення суми сплаченого податка.
ВСТАНОВИВ:
Постановою Сніжнянського міського судум від 28 лютого 2007 року ОСОБА_1 відмовлено у задоволенні позову.
В апеляційній скарзі позивач ОСОБА_1 просе скасувати постанову суду і задовольнити його позовні вимоги посилаючись на те, що постанова суду не відповідає вимогам матеріального права, оскільки він є учасником бойових дій на території колишньої Югославії, користується правами відповідно Закона України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", в тому числі він звільнений від сплати податку на доходи фізичних осіб. З нього стягнуто незаконно податок на доходи з 1 січня 2006 року по вересень 2006 року у сумі 4 131,61 грн. Роз"яснення Державної податокої адміністрації у Донецькій області від 20 вересня 2006 року незаконне, оскільки вказаний закон надає відповідні пільги і інший закон не може позбавляти цих пільг.
В судовому засіданні позивач підтримував апеляційну скаргу, представник відповідача просила постанову суду залишити без зміни.
Вирішуючи справу суд виходив з того, що позивач ОСОБА_1 є учасником
- 2 -
бойових дій на території колишньої Югославії і користується пільгами, встановленими законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій. В Законі України „Про податок з доходів фізичних осіб" від 22 травня 2003 року особи, які відносяться до ветеранів війни - учасників бойових дій на території інших країн не значаться як окрема пільгова категорія. Тому роз"яснення правильне і з позивача обгрунтованно було стягнуто податок з заробітної плати.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга ОСОБА_1 не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно ст.6 П.П.6.1.3.-6 до перелік податкових соціальних пільг віднесено осіб, які є учасниками бойових дій під час Другої світової війни або особи, які у той час працювали в тилу і мають відповідні державні відзнаки.
Матеріалами справи встановлено, що позивач ОСОБА_1 був учасником бойових дій на території колишньої Югославії і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій.
Законом України від 22 травня 2003 року №889-1У „Про податок з доходів фізичних осіб" встановлено податкові соціальні пільги залежно від категорій платників податку у розмірах залежно від доходів відносно мінімальної заробітної плати. Особи, які відносяться до ветеранів війни - учасників бойових дій на території інших країн, у відповідності з законом від 22 жовтня 1993 року „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", в законі від 22 травня 2003 року №889-1У не зазначені як окрема пільгова категорія. Тому вимоги позивача стосовно того, що він як учасник бойових дій на території іншої країни має особисте право на звільнення від сплати податку на доходи фізичних осіб не грунтуються на вимогах закону.
Тому суд правильно визнав, що роз"яснення Державної податкової адміністрації у Донецькій області відповідає вимогам закону, право позивача відносно стягнення податку не порушено.
Постанова суду відповідає вимогам матеріального та процесуального права і підстав для її скасування не знайдено.
Керуючись ст.ст. 199,200,205 КАС України апеляційний суд,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Постанову Сніжнянського міського суду від 28 лютого 2007 року залишити без зміни.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційну інстанцію протягом одного місяця після набрання законної сили безпосередньо до Вищого адміністративного Суду України.