- відповідач: Золочівська міська рада Львівської області
- позивач: Дубас Роман Васильович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 445/1109/21
провадження № 2/445/457/21
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2021 року Золочівський районний суд Львівської області в складі:
головуючого судді Пилип`яка П. В.
секретаря судового засідання Кшемінської О.Я.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Золочеві Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до об`єднаної територіальної громади Золочівської міської ради Львівської області про визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в:
позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати за ним право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 в порядку спадкування після смерті його батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер його батько - ОСОБА_2 . До спадкового майна, що залишилось після його смерті, входить вказаний житловий будинок. Також вказує, що він фактично отримав спадщину після смерті батька. За життя батько не зареєстрував право власності на даний будинок, а тому, дана обставина перешкоджає йому оформити право власності на спадкове майно і він вимушений звернутися до суду.
Позивач в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі. Позов підтримує, просить його задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги визнає.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, ознайомившись із заявою відповідача про визнання позову, суд вважає за можливе ухвалити судове рішення у справі у підготовчому провадженні, з огляду на таке.
Із свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 вбачається, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно заповіту посвідченого секретарем Гологірської сільської ради Золочівського району Львівської області від 01 березня 2019 року, зареєстрованого за №1, ОСОБА_2 заповів все належне йому майно своєму синові ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Із довідки № 379 від 19.06.2020, виданої КП ЛОР «Золочівське МБТІ», вбачається, що житловий будинок з господарськими будівлями та дворовими спорудами на АДРЕСА_1 на правах приватної власності незареєстрований.
Відповідно до Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області № 55 від 03.02.2021 будинок за адресою: АДРЕСА_1 побудований у 1970 році.
Відповідно до наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 року № 127 «Про затвердження Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об`єктів нерухомого майна» з подальшими змінами та доповненнями не належать до самочинного будівництва індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі та споруди, прибудови до них, побудовані до 5 серпня 1992 року.
На підставі матеріалів спадкової справи №104, судом встановлено, що 24.10.2019 позивач звернувся до Золочівської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, однак постановою від 05.10.2020 у видачі свідоцтва про право на спадщину на вказаний житловий будинок йому було відмовлено.
Вирішуючи питання про наявність чи відсутність підстав для задоволення позовних вимог, суд виходить з наступного.
За приписами ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, а одним із способів захисту прав та законних інтересів особи є визнання права.
Згідно зі ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування є однією з підстав виникнення права власності.
Згідно із ст. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно норм гл. 84 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ч .3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
На підставі положень ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті.
Згідно з ч. 3, 4 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 206 ЦПК України, позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
З врахуванням того, що відповідач позов визнав, заявивши про це у своїй заяві, поданій на адресу суду до проведення підготовчого засідання, таке визнання позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а також враховуючи, що позивач має право на спадкування майна померлого батька, спадщину фактично прийняв, але не може оформити своїх спадкових прав у встановленому законом порядку, суд приходить до переконання, що позовні вимоги є підставними та підлягають до задоволення.
Керуючись ст. ст. 2, 3, 4, 5, 12, 13, 76, 77, 79, 80, 89, 95, 141, 258-265, 268, 273, 354 ЦПК України, ст.ст. 15, 16, 82, 28, 392, 1218, 1261, 1269 ЦК України, суд-
у х в а л и в :
позов ОСОБА_1 до об`єднаної територіальної громади Золочівської міської ради Львівської області про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , право власності на житловий будинок з господарськими будівлями і дворовими спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом 30-ти днів з дня складання повного судового рішення безпосередньо до Львівського апеляційного суду або через Золочівський районний суд Львівської області.
Рішення набирає законної сили після закінчення 30-денного строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повне судове рішення складено 16.09.2021.
Суддя П. В. Пилип`як
- Номер: 2/445/457/21
- Опис: Дубаса Р.В. до Територіальної громади с. Почапи в особі Золочівської міської ради про визнання права власності на житловий будинок
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 445/1109/21
- Суд: Золочівський районний суд Львівської області
- Суддя: Пилип'як П.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Залишено без руху
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.06.2021
- Дата етапу: 14.06.2021