Справа № 6-а-300/2010р.
У Х В А Л А
Іменем України
05 листопада 2010 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області П.П.Винниченко, розглянувши заяву ОСОБА_1 про роз’яснення судового рішення – постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 28 травня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області про зобов’язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до Ізюмського міськрайонного суду Харківської області з адміністративним позовом, в якому просила суд відновити пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів за період з 01.01.2006 року по 31.12.07 року, зобов’язати управління Пенсійного фонду в Ізюмському районі нарахувати та користь позивача недоплачену позивачу як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу за 2006-2007 роки в сумі 2733,30 грн.
Постановою суду від 28 травня 2009 року вказаний адміністративний позов задоволено частково, судом визнано противоправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області, зобов’язано Управління Пенсійного фонду в Ізюмському районі здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком в розміру, встановленого ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за 2007 рік з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, в іншій частині позовних вимог відмовлено.
Підрозділом примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Харківській області відкрито виконавче провадження по виконавчому листу, виданому Ізюмським міськрайонним судом .
Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі отримало рішення суду і постанову про відкриття провадження, згідно цих документів вони здійснили перерахунок пенсії, однак виплату не здійснили, посилаючись на те, що постанова не містить зобов’язання щодо проведення виплати.
Позивач звернулася до суду з заявою, щодо роз’яснення постанови суду від 28.05.2009 року, в обґрунтування якої посилається на те, що постанова суду не містить зобов’язання Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі щодо проведення виплати перерахованої пенсії, тому виникли питання відносно правильного виконання судового рішення. На підставі вищезазначеного заявник просить суд роз’яснити постанову суду від 28.05.2009 року щодо обов’язку проведення виплати перерахованої пенсії.
До суду сторони не з’явилися, звернулися з проханням розглянути заяву в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч.3 ст.170 КАС України суд розглядає заяву про роз’яснення судового рішення протягом 10 днів із повідомленням заявника та осіб, які беруть участь у справі, неприбуття осіб, не перешкоджає розгляду заяви.
Відповідно до ч.1 ст.170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, ухвалою роз’яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст.
Пенсійний фонд України діє у відповідності до Положення «Про Пенсійний фонд України» і здійснює свої повноваження на підставі ст.15 зазначеного положення через створені у встановленому порядку територіальні управління. Територіальним управлінням Пенсійного фонду України за місцем мешкання заявника є Управління Пенсійного фонду в Ізюмському районі Харківської області.
Відповідно до пп.3-4 п.2.1 Положення про управління Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України, основними завданнями управління є призначення пенсій, щомісячного довічного утримання, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій.
Підпунктом 6 пункту 2.2 вказаного Положення на управління Пенсійного фонду покладається завдання щодо призначення і виплати пенсії та інших виплат, відповідно до чинного законодавства.
Виходячи з аналізу вказаних норм, суд приходить до висновку, щодо повноважень Управління Пенсійного фонду в Ізюмському районі Харківської області відноситься нарахування підвищення до пенсії, що належить до сплати позивачу у розмірі, встановленому законодавством та виплати такого підвищення.
Виходячи з суті поняття нарахування соціальних виплат, які належать до сплати особі, нарахування відповідним органом таких виплат не може здійснюватись без подальшої сплати, оскільки саме таке нарахування має на меті подальшу сплату.
На підставі вищезазначеного та керуючись ст.170 КАсС України, суд,
У Х В А Л И В:
Роз’яснити постанову Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 28 травня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду в Ізюмському районі Харківської області про зобов’язання вчинити певні дії.
Вказати, що відповідача відповідно до постанови суду від 28 травня 2009 року зобов’язано нарахувати позивачу підвищення до пенсії на 30 % мінімальної пенсії за віком у розміру, встановленого ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за 2007 рік з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, яка належить до сплати позивачу, а отже таке нарахування не може здійснюватись без подальшої сплати.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ізюмський міськрайонний суд Харківської області суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Суддя: