Справа 22-3216 /2007 Головуючий першої інстанції Хомченко Л.1.
Категорія 40 Доповідач Денисенко Л.Л.
УХВАЛА
Іменем України
26 березня 2007 року Апеляційний суд Донецької області
в складі:
Головуючого ДенисенкоЛ.Л.
суддів Звягінцевої О.М. Санікової О.С.
при секретарі Андрусь B.C. з участю:
позивача ОСОБА_1 представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку цивільну справу по апеляції ОСОБА_1
на рішення Калінінського районного суду м.Горлівки
від 2 лютого 2007 р.
по справі за позовом ОСОБА_1 до КП „Східний" про поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, допомоги за час непрацездатності, моральної шкоди, видачу трудової книжки.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Калінінського районного суду м.Горлівки від 2 лютого 2007 року у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.
В апеляційній скарзі позивач ОСОБА_1 просе скасувати рішення суду, постановити нове рішення про задоволення його позовних вимог посилаючись на те, що він не писав заяву про звільнення з роботи з 23 березня 2006 року, суд призначив, але не провів почеркознавчу експертизу, трудову книжку йому не видано, не виплачено матеріальну допомогу у зв"язку з хворобою.
В судовому засіданні позивач підтримував апеляційну скаргу, представник відповідача просив рішення суду залишити без зміни.
Вирішуючи справу суд виходив з того, що позивач ОСОБА_1працював електрогазозварником КП „Східний", наказом від 23 березня 2006 року №22/2-к його звільнено з роботи на підставі ст.38 КЗпП України згідно його заяви, трудову книжку вручено його співмешканки, про що складено акт. Лист непрацездатності у позивача з 27 березня 2006 року, коли його було звільнено, тому допомога не підлягає стягненню. При звільненні позивача з роботи порушень трудового права не встановлено, тому немає підстав для стягнення моральної шкоди.
- 2 -
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково, а рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд з таких підстав.
Відповідно вимог ст.237 КЗпП України суд покладає на службову особу, винну в незаконному звільненні або переведенні працівника на іншу роботу, обов"язок покрити шкоду, заподіяну підприємству у зв"язку з оплатою працівникові часу вимушеного прогулу або часу виконання нижчеоплачуваної роботи.
Суд не притягнув до участі по справі керівника підприємства ОСОБА_3, наказом якого позивача звільнено з роботи, тоді як згідно закону на нього може бути покладено обов"язок про покриття виплачених позивачу сум.
Тому у відповідності з п.4 ст.311 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню, а спрва підлягає направленню на новий розгляд до того ж суду в іншому складі суду.
Вирішуючи справу суд виходив з того, що позивач ОСОБА_123 березня 2006 року подав заяву про звільнення з роботи за власним бажанням. Однак суд не дав оцінку тому, що в заяві не вказано з якої дати позивач просив звільнити його з роботи. Відповідно вимог ст.38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. Цей строк є обов"язковим, якщо в заяві не вказано конкретно дату звільнення і керівник з цим погодився, тоді дата звільнення вважається з"ясованною.
Керуючись ст.ст.307,п.4 ст.311,315 ЦПК України апеляційний суд,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_1 задовольнити частково.
Рішення Калінінського районного суду мГорлівки від 2 лютого 2007 року скасувати, справу направити на новий розгляд до того ж суду в іншому складі суду.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційну інстанцію протягом двох місяців після набрання законної сили безпосередньо до Верховного Суду України.