справа № 2- 809 / 2010 року
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 жовтня 2010 року смт. Томаківка Дніпропетровської області
Томаківський районний суд Дніпропетровської області в складі головуючого судді – Омеко М.В., при секретарі - Наливка Н.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Томаківського РВ УМВС України про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася з позовом до суду, в якому просить суд ухвалити рішення про визнання відповідача ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житлом – житловим будинком № АДРЕСА_1.
Мотивуючи свої вимоги тим, що позивачка являється співвласником житлового будинку № АДРЕСА_1. Право власності на вказаний будинок підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за законом виданого 25 травня 1991 року Томаківською державною нотаріальною конторою.
В 2005 році позивачка надала згоду на реєстрацію ОСОБА_2 в належному їй будинку. На той час відповідач являвся чоловіком доньки позивачки ОСОБА_3
В 2007 році шлюб між відповідачем і донькою позивачки був розірваний, але відповідач ще до розірвання шлюбу виїхав з належного позивачці будинку. Місце його перебування до теперішнього часу не відоме.
Відповідно до ч. 2 ст. 405 ЦК України відповідач може бути визнаний таким, що втратив право на користування цим житлом у разі відсутності його без поважних причин понад один рік.
Незважаючи на те, що відповідач більше року не проживає в будинку, він до цього часу зареєстрований в квартирі, власником якої являється позивачка. Питання про втрату права на житло відповідачем в будинку, в якому він не проживає на протязі тривалого часу, що становить більше року, може бути вирішено тільки в судовому порядку.
В судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги.
Відповідач будучи належним чином повідомлений про розгляд справи, в судове засідання не з’явився без поважних на те причин. Суд вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідача, який в судове засідання не з’явився, так як в матеріалах справи є достатньо доказів для вирішення питання по суті заявлених вимог про, що позивач не заперечує.
Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні показав, що він був знайомий з ОСОБА_2 та понад трьох років назад він виїхав з с. Володимирівка Томаківського району Дніпропетровської області.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши позивача, суд вважає, що даний позов підлягає повному задоволенню, так як він знайшов своє повне підтвердження в судовому засіданні матеріалами справи, копією свідоцтва про право на спадщину виданого 25.05.1991 року Томаківською державною нотаріальною конторою Дніпропетровської області, відповідно якого будинок належить ОСОБА_1, а також підтвердженням є те, що відповідач не проживає в житловому будинку більше року, а тому згідно законодавства України він може бути визнаним таким, що втратив право користування житловим будинком та знятий з реєстрації. В судовому засіданні свідок також підтвердив той факт, що ОСОБА_2 в житловому будинку належному ОСОБА_1 не проживає понад трьох років.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 15, 60, 212, 213, 224 ЦПК України, ст. Ст.. 6,7 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, суд-
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, таким, що втратив право користування житловим будинком № АДРЕСА_1.
Зобов’язати відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Томаківського РВ УМВС України в Дніпропетровській області зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, за письмовою заявою відповідача, протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення або отримання його копії до апеляційного суду Дніпропетровської області через Томаківський районний суд.
Суддя :