- представник заявника: Анацький Сергій Володимирович
- заявник: Лиманська міська рада Донецької області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 236/3129/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2021 року Краснолиманський міський суд Донецької області у складі:
головуючої судді - Шаньшиної М.В.,
за участю секретаря - Коломацького О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Лиман в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою Лиманської об`єднаної територіальної громади в особі Лиманської міської ради, заінтересована особа: ОСОБА_1 про визнання спадщини відумерлою,
ВСТАНОВИВ:
19.07.2021 року представник заявника Лиманської об`єднаної територіальної громади в особі Лиманської міської ради, звернувся до суду з заявою про визнання спадщини відумерлою.
Представник заявника - ОСОБА_2 , який діє на підставі Довіреності № 6 від 04.01.2021 року, для участі у судовому засіданні не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, вимоги, викладені в заяві, підтримав та просив суд їх задовольнити.
Заінтересована особа ОСОБА_1 до судового засідання не прибув, належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, про причини свого не прибуття суд не повідомив.
На підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, з`ясувавши всі обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, що мають значення для вирішення справи по суті, встановивши такі фактичні дані та відповідні їм правовідносини, приходить до висновку, що заява не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Вище Солоне, Борівського району, Харківської області померла ОСОБА_3 .
Після смерті ОСОБА_3 залишилася спадщина у вигляді земельної ділянки, загальною площею 5,7544 га, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Лиманської міської ради(колишня Рідкодубівська селищна рада ) Донецької області.
Відповідно до повідомлення державного нотаріуса Борівської державної нотаріальної контори Харківської області від 19.08.2021 року, після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , заведено спадкову справу № 85/2008 за заявою племінника ОСОБА_1 про прийняття спадщини за заповітом.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України, - кожна особа має право в порядку, встановленому законом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно із ч. 1 ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Відповідно до ст.10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання спадщини відумерлою.
Відповідно до ст. 334 ЦПК України, заява про визнання спадщини відумерлою у випадках, встановлених Цивільним кодексом України, подається до суду за місцем відкриття спадщини або за місцезнаходженням нерухомого майна, що входить до складу спадщини.
Відповідно до ст.1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Статтею 1221 ЦК України визначено, що місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Статтею 1218 ЦК України передбачено, що до складу спадщини входять права обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ч.1 ст.1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом та за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місце самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Приписами ч.2 ст.1277 ЦК України визначено, що заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч.3 ст. 1277 ЦК України, спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини, а нерухоме майно - за і місцезнаходженням.
Згідно статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування», спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Територіальна громада в особі органу місцевого самоврядування стає власником спадкового майна на підставі рішення суду про визнання спадщини відумерлою, що набрало законної сили шляхом внесення відповідних змін в реєстрі прав власників на підставі зазначеного рішення суду.
Статтею 338 ЦПК України передбачено, що суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.
Оскільки в судовому засіданні встановлено, що спадкоємцем спадкового майна: земельної ділянки, загальною площею 5,7544 га, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Лиманської міської ради(колишня Рідкодубівська селищна рада ) Донецької області, є племінник спадкодавця- ОСОБА_1 , підстави для визнання спадщини відумерлою відсутні.
Керуючись ст.ст. 13, 76-83, 89, 95, 258, 263-265, 334-338 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ :
У задоволенні заяви Лиманської об`єднаної територіальної громади в особі Лиманської міської ради, заінтересована особа: ОСОБА_1 про визнання спадщини відумерлою, відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку через Краснолиманський міський суд Донецької області до Донецького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Текст рішення складено 21.09.2021 року.
Головуюча суддя -
- Номер: 2-о/236/255/21
- Опис: про визнання спадщини відумерлою
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 236/3129/21
- Суд: Краснолиманський міський суд Донецької області
- Суддя: Шаньшина М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.07.2021
- Дата етапу: 30.07.2021