Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #117645935

Справа № 385/1218/21

2/385/437/21




У Х В А Л А

про відкриття провадження у справі та витребування доказів


20.09.2021 року                                                        м. Гайворон


суддя Гайворонського районного суду Кіровоградської області Венгрин М. В., ознайомившись з матеріалами цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Гайворонський тепловозоремонтний завод» про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, через свого представника - адвоката Ковальчука С. Я., звернувся до Гайворонського районного суду Кіровоградської області з позовом до ПАТ «ГТРЗ» про стягнення заборгованості по заробітній платі в розмірі 61183,49 грн та середнього заробітку за час затримки розрахунку по день фактичного прийняття судового рішення.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14.09.2021 справу розподілено судді Венгрину М. В.

Позовну заяву подано з дотриманням правил підсудності і така відповідає вимогам статей 175, 177 ЦПК України. Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження немає.

Вважаю необхідним прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Враховуючи положення ст. 19, ст. 274 ЦПК України, предмет та підстави позову, суд приходить до висновку, що дана справа має бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження.

Крім того, позовна заява містить клопотання про витребування в ПАТ «ГТРЗ» належним чином засвідченої довідки про заборгованість по заробітній платі.

Відповідно до ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Враховуючи те, що витребувані матеріали, мають істотне значення для розгляду справи, у позивача є перепони в отриманні вказаних доказів самостійно та він вживав таких заходів– оскільки до матеріалів позовної заяви долучено відповідну довідку, яка не містить всіх обов`язкових реквізитів, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання про витребування доказів.

Одночасно суд роз`яснює, що у разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами.

Керуючись статтями 84, 187, 189-192, 260-261, 274, 353 ЦПК України, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Відкрити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Приватного акціонерного товариства «Гайворонський тепловозоремонтний завод» (місцезнаходження: 26300, Кіровоградська область, м. Гайворон, вул. Великого Кобзаря, 9) про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку.

       Проведення судового засідання призначити на 13:15 18.10.2021 року в приміщенні Гайворонського районного суду Кіровоградської області.

В судове засідання викликати сторін.

Витребувати у Приватного акціонерного товариства «Гайворонський тепловозоремонтний завод», код ЄДРПОУ 01057723 (мі заборгованісцезнаходження: 26300, Кіровоградська область, м. Гайворон, вул. Великого Кобзаря, 9) довідку про заборгованість по заробітній платі перед ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи. Відповідачу одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Запропонувати відповідачу в п`ятнадцятиденний строк з моменту отримання ухвали про відкриття провадження подати суду відзив на позовну заяву та всі наявні в нього докази, які стосуються предмету спору, з одночасним направленням копії відзиву та додатків до нього всім учасникам справи та наданням суду доказів про здійснення вказаних дій (ст. 178 ЦПК України).

Позивач не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву, до початку розгляду справи по суті, має право підготувати відповідь на відзиви, виклавши письмово свої міркування, аргументи та надати відповідні докази, та направити відповідачам у справі та суду з підтвердженням такого направлення учасникам справи.

Відповідач не пізніше п`яти днів з дня отримання відповіді позивача на відзив, до початку розгляду справи по суті, має право підготувати заперечення на відповідь на відзив, та направити позивачу, іншому відповідачу й суду з підтвердженням такого направлення учасникам справи.

Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.

Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

Попередити учасників справи про недопустимість зловживання процесуальними правами, шляхом подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмета спору або у спорі, який має очевидно штучний характер; умисного неповідомлення про осіб, які мають бути залучені до участі у справі, тощо.

Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами.

У разі, якщо подання скарги, заяви, клопотання буде визнане зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України -http://court.gov.ua/fair/.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати позивачу, відповідачу разом з копією ухвали надіслати копію позовної заяви та копіями доданих до неї документів.

       Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.




        Суддя:                                 М. В. Венгрин
















































20.09.2021


Прізвище виконавця Венгрин



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація