Судове рішення #1176636
Справа № 11-4-1118,2007 г, Категорія 190 ч

Справа № 11-4-1118,2007 г, Категорія 190 ч. 4 КК України, Суддя у 1-й інстанції Мітенко Г.А., Доповідач Єгорова О.І.,

УХВАЛА

Ім' ям України

27 березня 2007 року колегія суддів судової палати з кримінальних справ Апеляційного суду Донецької області у складі: головуючого: Горшкова М.П. суддів: Єгорової О.І., Кондакова Г.В.,

заявників: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4. та інших,

розглянула у відкритому судовому засіданні у м. Донецьку справу за апеляцією прокурора Ворошиловського району м. Донецька на постанову Ворошиловського районного суду м. Донецька від 19.12.2006 року, якою порушена кримінальна справа щодо ОСОБА_5, ОСОБА_6 та інших за ст.. 190 ч. 4 КК України за фактом шахрайства та іншими, щодо громадян м. Донецька по заволодінню квартирами у складі злочинної групи,

за ст.. 189 ч. 4 КК України по фактам вимагання при заволодінні квартирами та майном громадян м. Донецька у складі організованої групи за ст.. 185 ч. 4 КК України за фактом тайного викрадення майна громадян, за ст.. 355 ч. 3 КК України за фактом спонукання до виконання цивільно-правових відносин при заволодінні їх квартирами за попереднім зговором у складі організованого злочинного групування та пошкодження і знищення їх майна; за ст.. 356, 194 ч. 1, 125 ч. 1, 125 ч. 2, 126 ч. 1 КК України, тощо.

Ці справи суд порушив по заявам громадян ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_7, ОСОБА_2, ОСОБА_4., ОСОБА_8, які просили порушити справу щодо ОСОБА_5 та ОСОБА_6 та інших осіб, які шляхом омани, зловживання довірою, вимагання, заволоділи їх квартирами, та скоїли інші злочини.

В апеляції прокурора ставиться питання про скасування постанові про порушення справи за всі інші злочини, виключаючи злочини, які порушуються за скаргою потерпілих у порядку ст. . 27 КПК України., закрити справу, а по скарзі приватного обвинувачення направити справу до суду.

Заслухавши доповідача, заявників, які вважають недоцільним скасування постанови, перевіривши матеріали справи, колегія вважає, що апеляція прокурора підлягає задоволенню з таких підстав.

 

Згідно зі ст.. 97 КПК України по справам, по яким проводиться досудове слідство, або потрібно виконання оперативно-розшукових дій, матеріали направляються за належністю органу, який здійснює перевірку, після чого порушує кримінальну справу, чи відмовляє у порушенні.

Місцевий суд передчасно, не здійснивши необхідну перевірку, порушив кримінальну справу за ознаками окремих конкретних злочинів необгрунтовано.

Тому апеляція прокурора підлягає задоволенню, а постанова суду скасуванню.

На підставі викладеного, керуючись ст., ст.. 366-368 КПК України, судова колегія,

УХВАЛИЛА:

Постанову Ворошиловського районного суду Донецької області від 19 грудня 2006 року у частині порушення кримінальної справи за ст., ст.. 190 ч. 4, 189 ч. 4, 185 ч. 4, 355 ч. З, 194 ч. 1 щодо ОСОБА_5 та ОСОБА_6 скасувати, справу направити на новий судовий розгляд у той же суд, у іншому складі.

У частині порушення справи за ознаками злочинів, передбачених ст.. 356, 125 ч. 1, 125 ч. 2,. 126 КК України у порядку ст.. 27 КПК України постанову залишити без зміни.

Апеляцію прокурора задовольнити.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація