Судове рішення #11773528

1 із 3                                     Справа  № 2-3556/10

номер рядка статистичного звіту 4

код суду 0707

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 листопада 2010 року                                                 м.Мукачево

                Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

В складі: головуючої                             Маргитич О.І.

    при секретарі                             Чудіній В.М.

з участю: позивача                                 ОСОБА_1

представника відповідача                         Роман І.В.        

    розглянувши у відкритому судовому засіданні  в м.Мукачево цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до Завидівської сільської ради Мукачівського району, треті особи, що не заявляють самостійних вимог ТзОВ «Мукачівське районне бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», Мукачівська районна нотаріальна контора, про встановлення юридичних фактів та визнання права власності на будинок в порядку спадкування.

                                              В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Завидівської сільської ради Мукачівського району, треті особи, що не заявляють самостійних вимог ТзОВ «Мукачівське районне бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», Мукачівська районна нотаріальна контора, про встановлення юридичних фактів та визнання права власності в порядку спадкування на будинок АДРЕСА_1.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1  помер її батько ОСОБА_4, на час смерті батька за вказаною вище адресою проживали позивач , її мати, чоловік, діти та онуки. ІНФОРМАЦІЯ_2  у віці 79 років помирає мати позивача – ОСОБА_5. Оскільки, її батько  ОСОБА_6 являвся головою дворогосподарства і фактично володів спірним нерухомим майном позивач вважає, що наявні всі підстави для  встановлення факту  родинних відносин між нею та її батьками, встановлення  факту, що померлий  ОСОБА_4 мав право на оформлення права власності та отримання Свідоцтва про  право на власність на нерухоме майно а саме житловий будинок АДРЕСА_1. Також, просить  визнати за нею  право власності на житловий будинок в порядку спадкування.

    В судовому засіданні позивач  заявлені позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила позов задовліьнити, судові витрати віднести за рахунок позивача.    

    Представник відповідача в судовому засіданні не заперечила проти задоволення позову, зазначила, що позивач з дитинства  проживає в даному будинку і фактично прийняла спадщину за померлими батьками.

    Представники третіх осіб в судове засідання не з’явилися, повідомлялися належним чином про час та місце розгляду справи.

Заслухавши пояснення позивача та  представника відповідача,  вивчивши матеріали справи суд приходить до наступного.    

Судом встановлено, що головою дворогосподарства АДРЕСА_1, був ОСОБА_4, який проживав за вказаною адресою з дружиною та дітьми.

2 із 3

Відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_4  помер ІНФОРМАЦІЯ_1, тому цей день слід вважати часом відкриття спадщини.

Крім  того, належними доказами в судовому засіданні встановлено, що позивач  ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище ОСОБА_1) являється дочкою померлих ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

Свідки ОСОБА_7 та ОСОБА_2, в судовому засіданні ствердили , що являються братом і сестрою  позивача і вважають, що остання фактично прийняла спадщину за померлим батьком ОСОБА_4

Нормами матеріального права, що підлягають до застосування до даних правовідносин є  відповідні норми  ЦК України(редакції 1963 року та 2003 року).

Так, відповідно до ст.ст.529,529 ЦК України (редакції 1963 року) , діючих на момент смерті ОСОБА_4 та ОСОБА_5  позивач, будучи спадкоємицею першої черги фактично  вступила  в управління та володіння майном, що залишилось після смерті батьків.

В свою чергу ОСОБА_4,  у відповідності з вимогами ст..30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні та Тимчасового положення про порядок  державної реєстрації  права власності на нерухоме майно мав право на оформлення права  власності на спірне дворогосподарство. Однак, на момент смерті  право власності не оформлено, що позбавляє позивача належним чином оформити право власності на нерухоме спадкове майно.

Вимогами ст.. 1216 ЦК України  визначено, що спадкуванням є перехід прав та обов’язків від фізичної особи яа померла, до інших осіб, а ст..1218 ЦК України передбачено, що до складу  спадщини входять  всі права  та обов’язки , що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинялися внаслідок його смерті.

З урахування наведеного та наданих суду довідок, виданих виконавчим комітетом Завидівської сільської ради Мукачівського району  за №№388,389 від 13 серпня 2010 року та за №607 від 20 серпня 2010 року  суд приходить до переконання, що позивач являється єдиним спадкоємцем, яка фактично вступила у володіння спадковим майном, тому відповідно до ст.1268 ЦК України слід  вважати її такою, що прийняла спадщину.

Враховуючи наведене суд приходить до переконання, що наявні всі докази що позивач вступила у володіння спадковим майном на момент відкриття спадщини, тому слід визначити її право  на спадкове майно.

    Беручи до уваги встановлені судом факти та відповідні правовідносини, суд вважає, що вищевказаний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

    Судові витрати покласти на позивача.

      Керуючись ст.ст.10,60,88,208,209,212,214-215,224-226 ЦПК України, ст.ст.1220, 1258,1268, ЦК України, суд

                                        вирішив:

    Встановити факт, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4, являється батьком ОСОБА_1.

Встановити факт, що померла 11 січня 2001 року ОСОБА_5, являється матір’ю  ОСОБА_1.

    Встановити факт, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 мав право на оформлення права власності та отримання Свідоцтва про право на нерухоме майно, а саме на житловий будинок АДРЕСА_1.

Визнати за ОСОБА_1 права власності на нерухоме майно, а саме на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за померлими батьками ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

3 із 3

Рішення суду   може бути оскаржено в апеляційний суд Закарпатської області через Мукачівський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.  У разі постановлення рішення суду без участі особи, яка його  оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду.

    Головуюча                                     О.І.Маргитич

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація