Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #117760906

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ


вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


УХВАЛА      


"27" вересня 2021 р.           м. Ужгород                              Справа  № 907/781/21

     

Суддя Господарського суду Закарпатської області Пригуза П.Д., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом: Смарт Кемікалс С.а.р.л., L-1468, Люксембург, 16, рю Еразм, Велике Герцогство Люксембург (позивач-1),

Альфа Ечівментс С.а.р.л., АДРЕСА_1 (позивач-2),

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю» Перечинський лісохімічний комбінат», вул.Ужанська, 25 м.Перечин Закарпатської області,

про визнання недійсною нової редакції статуту,


в с т а н о в и в:


Позивачі Смарт Кемікалс С.а.р.л., Альфа Ечівментс С.а.р.л. звернулися до суду із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю» Перечинський лісохімічний комбінат», у якій просять визнати недійсною нову редакцію статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Перечинський лісохімічний комбінат», затверджену рішенням загальних зборів учасників товариства (питання 3 порядку денного, оформленого протоколом від 02.10.2018).

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.09.2021 року визначено головуючого суддю по справі - Пригузу П.Д.

Дослідивши матеріали позовної заяви судом встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Згідно з п.9 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Як вбачається із змісту позовної заяви, позивачами, всупереч положенням п.9 ч.3 ст.162 ГПК України, не зазначено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вони понесли та  які очікують понести в зв`язку із розглядом справи.

Крім того, відповідно до п.1 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Згідно з п. 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Відповідно до п. п. 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

З наведеного вбачається, що належним доказом відправлення учасникам справи позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення у поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі або належним чином засвідченій копії.

В той же час, у додатках до позовної заяви відсутні опис вкладення у поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Пунктом 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір у сумі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно із ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 2270,00 гривень.

Відповідно до ч.7 ст.6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.

Отже, за подання позовної заяви немайнового характеру кожному позивачу слід сплатити судовий збір окремим платіжним документом у розмірі 2270,00 грн.

Позивачам необхідно сплатити судовий збір за такими реквізитами:

Отримувач коштів: ГУК у Зак.обл/Ужгородська тг/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37975895

Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.)

Код банку отримувача (МФО) 899998

Рахунок отримувача UA978999980313171206083007493

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Господарський суд Закарпатської області (назва суду, де розглядається справа).

Згідно з ч. 1 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи те, що позивачами у позовній заяві не зазначено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вони понесли та  які очікують понести в зв`язку із розглядом справи, а також не додано документи, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів та які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, суд залишає позовну заяву без руху.

При цьому, суд зазначає, що відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,


п о с т а н о в и в:


1. Позовну заяву Смарт Кемікалс С.а.р.л. та Альфа Ечівментс С.а.р.л. до Товариства з обмеженою відповідальністю» Перечинський лісохімічний комбінат» про визнання недійсною нової редакції статуту - залишити без руху.


2. Позивачам Смарт Кемікалс С.а.р.л., Альфа Ечівментс С.а.р.л. протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки заяви.


3. Роз`яснити позивачам, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно з п. 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.


4. Копію ухвали направити позивачам.


Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання і не підлягає оскарженню.


          

          Суддя                                                                                                           П.Д. Пригуза


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація